| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Suntem într-o relație de un an și jumătate și simt ca deja suntem ca 2 prieteni buni. Încerc mult sa întrețin atmosfera sa fie flirtul acela de la inceput, comunicare despre orice si glume dar iubitul meu parcă e blocat.Nu mai primesc afecțiune, gesturi, o atingere, nici sex de ceva timp.Imi spune ca va fi bine ca e doar o perioada mai stresantă cu ale mele și ale lui dar parcă prea mult timp a trecut și nu vad o schimbare.Nu avem un moment în care ma simt iubita și în centrul atenției, ne uitam la film și atunci rar atingeri sau ceva doar eu glumesc sau inițiez, cand iesim în vacante are tendința de a sta pe telefon sau vb cu prietenii și nu simt ca am făcut ceva concret împreună în ziua aceea.Nu prea simt emoțional nimic, nu știu am făcut tot ce am putut pe toate planurile. E posibil sa-i fi greșit cu ceva fără sa vreau? De ce nu se exprimă emotional mai mult? Ori monotonia e normal să apară? Sau asa se exprima el?

23 răspunsuri:
| Alecsandru322 a răspuns:

Într-o relație mai sunt și perioade din astea. Doar ca la voi paraca e prea devreme. Cati ani aveți?

| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu este dragoste adevarata, ea dispare cu timpul si relatia se raceste si apoi se rupe.
Este timpul sa-ti cauti pe altcineva daca relatia asta s-a consumat, ca nu merita sa stai intr-o relatie fara sens, care nu mai functioenaza si nu mai sunt sentimente sau atractie pentru celalat partner.

| Violleta2022 a răspuns:

Monotonia apare dupa 5-10 ani de relatie serioasa, nu dupa 1 an jumate de prietenie.
Dar si atunci, daca exista dragoste adevarata, tot se poate mentine sau reaprinde focul dragostei, prin interventiile ambilor partneri, prin vointa si dorinta lor, cand nu pot trai unul fara cellalat. Asa se explica casatoriile de foarte lunga durata, care duc cei doi indragostiti pana la moarte... o dragoste continua, lunga, frumoasa, bazata pe sentimente adanci si reale, pe loialitate, fidelitate, generozitate samd.

| User123666 a răspuns:

Incearca sa comunici cu el. comunicarea e cheia.

| Anasta3isa a răspuns:

Bună! Te înțeleg perfect prin ceea ce treci și nu te lua după răspunsurile negative! Monotonia poate apărea oricând și cheia fericiri este comunicarea trebuie sa încerci să comunici cât de deschis se poate și sa ii spui tot ce ai pe suflet și vezi cum reacționează,
Possibil sa fie stresat și din cauza asta e așa soluția este sa descoperi ce îl stresează pe el și cum îl poți ajuta sa scape de asta și vezi cum se comportă atunci dacă nici atunci nu se schimbă atunci apelați la o terapie de cuplu, asta ar fi cel mai indicat lucru.
Așa că nu te lua după oameni sa te despărți de el sau cv de genul.
Sa ști ca trec prin același lucru și simt exact ceea ce simți și tu dacă vrei îmi poți da cerere de prietenie și putem vb în privat mai multe.
Acum faci cum vrei tu trebuie sa iei sfaturile care crezi ca ți se potrivesc happy
Sper ca am fost de folos

| ania a răspuns:

Sexul fară casatorie nu e binecuvantat de Creator, nu aduce fericire pe temen lung.Da, ai gresit moral față de Creator, ca ai acceptat să te muti cu el fără căsatorie, dacă faci asa sipe viitor vei aveaparte tot de nefericire.

| atotraspunzatorul a răspuns:

Incearca sa comunici cu el. comunicarea e cheia. Care deschide orice usi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ca sa incep cu ultimele intrebari, categoric da, e normal sa apara monotonia dupa cativa ani, mai ales daca traiti impreuna. e inevitabil si se intampla tuturor. Oricat argumenteaza unii, in viata reala nu e ca in filme unde faci sex peste tot zilnic. Apoi, e foarte posibil ca aveti stiluri de atasament diferite, prin urmare va exprimati diferit iubirea. Poate pentru el inseamna fix aceasta armonie, sa va intelegeti ca cei mai buni prieteni, insa pentru tine inseamna mai multe gesturi si afectiune fizica.E super important sa clarificati aceste lucruri, sa vorbiti mai pe larg cand sunteti in toane bune.I te destainui fix asa cum ai scris aici, fara sa fie pe un ton acuzator sau ceva. Daca intr-adevar va intelegeti atat de bine, eu cred ca reactia din partea lui va fi mult mai ok si mai plina de empatie, de intelegere decat te astepti.Succes.

| Cavaler001 a răspuns:

Nu pierde timpul alaturi de el. Vorbeste foarte serios cu el si ia masuri. Nu e normal ca tu sa tragi de el..cand alti si-ar dori o femeie ca tine.

| Cavaler001 a răspuns (pentru Anasta3isa):

Îți poate da cerere daca umbli la setările contului și le permiți altora sa ți fie prieteni happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună. Din descrierea ta e posibil absolut orice și pentru a ne apropia de realitate e nevoie de o discuție în prealabil. Ar putea fi vorba de o altă tipă, poate s-a îmbolnăvit, poate e în depresie, poate a luat împrumut o sumă mare de bani pe care n-o poate returna, poate pur și simplu așa e el, poate că are o tulburare de personalitate, pot fi extrem de multe opțiuni și doar printr-o discuție aș putea să mă apropii de realitate.

| MarianWLF a răspuns:

Poate esti "singura in doi", nu e nevoie mereu de cuvinte, 0 efort din partea partenerului e un raspuns in sine happy

| Cavaler001 a răspuns (pentru MarianWLF):

Nu e de râs.din pacate.

| Cavaler001 a răspuns (pentru ania):

Unde scrie happy?
Sa intelegem ca aduce fericire doar pe termen scurt happy?
Parca zicea Creatorul sa ne iubim..sau asta inseamna doar petting si daca are loc penetrarea/orgasmul, gata ajungem in iad si adio sex happy?
Consider ca fiecare e liber sa faca tot ce vrea cu/in viata lui atat timp cat nu face rau altcuiva.

| MarianWLF a răspuns (pentru Cavaler001):

Nu am ras, ai inteles la ce m-am referit?
Tocmai i-am spus ca e singura care depunde efort in relatie in timp ce partenerul ei ii arata prin fapte ca nu ii pasa, sper ca te-am lamurit acum, cand e de ras prin intrebari radem, cand trebuie sa fim seriosi suntem seriosi, nu stiu ce ai inteles tu dar ea sigur a inteles la ce m-am referit, e fata desteapta.

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Anasta3isa):

Nu te pot contacta

| AndreeaMadalinaAna a răspuns (pentru Alecsandru322):

El 22 eu 21. A spus ca problemele noastre financiare afecteaza tot.

| Anasta3isa a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Pai nu știu de ce ca eu am umblat la setări

| Anasta3isa a răspuns (pentru Cavaler001):

Pai nu știu cum sa fac am dat permite și nu știu de ce nu merge

| Cavaler001 a răspuns (pentru Anasta3isa):

Mergea, dar iar ai umblat la setari si nu mai merge happy
Intri la Setari--> Vreau să primesc mesaje de la..si alegi toti membrii TPU / seniori / prieteni.ce vrei tu happy
Fii optimista.

| Anasta3isa a răspuns (pentru Cavaler001):

Gata laughing i-am dat de cap la site-ul ăsta laughing

| Anasta3isa a răspuns (pentru AndreeaMadalinaAna):

Acum mă poți contacta

| Anasta3isa a răspuns (pentru Anasta3isa):

Bună din nou mi-ai dat mesaj în privat dar eu nu îți pot răspunde fiindcă nu îmi permite.
Mai întrebat de Facebook îmi mai dai odată mesaj și scrii cum te cheamă și eu te voi contacta sa explici bine și profilul ca să te găsesc