| SuRa99 a întrebat:

Acum 2 ani, am mers cu fratele meu si cu prietenii lui la plaja, mentionez ca el este mai mare decat mine. A inceput sa imi placa de unul dintre ei, zilele urmatoare am continuat sa vorbim. Stia ca il plac, si el spunea ca are acelasi sentiment pentru mine, dar era fratele meu la mijloc care nu ar fi fost de acord cu o relatie intre mine si prietenul lui. Dupa ceva timp a aflat ca vorbesc cu acel baiat si mi-a interzis sa mai stau de vorba cu el, mi-a sters nr lui din tel, dar il stiam pe derost laughing. De atunci s-a racit si relatia lor de prietenie, si nu prea mai vorbeam nici eu cu el, doar foarte rar. Stia si el ca aflase fratele meu si incerca sa stea cat mai departe deoarece nu vroia sa isi faca probleme cu el. Vara trecuta m-am intalnit cu acel baiat si cu un prieten f bun de al lui cu care ma inteleg foarte bine, la strand. L-a pus pe acel baiat sa ma intrebe daca as vrea sa am o relatie cu el, dar una mai ascunsa, astfel incat sa nu afle frati'meo, dar asta sa se intample dupa vreo 2 luni pentru ca el trebuia sa plece la facultate si numai venea in oras in acest timp. Si am fost de acord, urma sa ne intalnim cand venea de la facultate. In acele 2 luni, am inceput sa vorbim ca la inceput, si intr-o noapte, dupa ce am adormit, frati-meo mi-a citit toate mesajele, si a vazut ca din nou incepusem sa vorbesc cu el. Nu mi-a spus nimic, a asteptat sa vina el in oras, si i-a spus sa se potoleasca, sa imi stearga nr si sa numai vorbeasca cu mine, si a inceput cu amenintari. Si de atunci nu am mai vbm, doar cand ne intalneam intamplator pe strada, ne salutam. A trecut un an de la faza aceea. Acum, o prietena de-a mea, sta cu un prieten de-al lui, cu care el sta in gazda. Si mai nou, vorbim prin intermediul lor. Stiu, aiurea. Imi doresc sa am o relatie cu el, de 2 ani de zile incercam sa fim impreuna si de fiecare data a fost fratele meu la mijloc si ne'a impiedicat. Timp de 2 ani, am incercat sa stau cu alti baieti, sa imi fac o relatie, dar nu am putut, imi statea si inca imi sta mintea numai la el. Vreau un sfat. Ce sa facem sa fim impreuna? Cum sa facem? Va multumesc frumos ca ati citit atat, Astept sfaturi. Dau funda! sad

Răspuns Câştigător
| Rosu_Bettina_1984 a răspuns:

Sa o luam cu inceputul:
Puncte bune:
1)se pare ca si lui ii place de tine, din moment ce nu te-a uitat si intentiile lui sunt la fel ca acum 2 ani
2)e minunat ca mai exista asa ceva! Sincer!
Acum, punctele nasoale:
-mi se pare cam copilaresc ca nu se impune(ar putea fi dovada unui caracter slab, sau dimpotriva, poate ca e respectuos si nu vrea sa fie unde nu e dorit..aia tu stii)
-poate ca fratele tau a avut dreptate-poate stie despre el ceva ce tu nu ar trebui sa afli sau poate,cum e mai mare,e prea protector si in loc de bine,ii iese rau.A mai reactionat astfel cu vreun baiat pana acum?
Si acum:ca sa poti fi cu el,trebuie sa faci cateva lucruri:
-vorbeste cu el si intreaba-l daca e dispus sa fie cu adevarat cu tine(subtil,bineinteles,ca barbatii se sperie de asa intrebari, va crede ca il vrei de sotlaughing)
-vorbeste cu fratele tau sincer, ca de la om la om si intreaba-l ce motive a avut sa se amestece in treaba ta
-daca nu merge, vorbeste cu parintii tai(daca sunt oameni deschisi si merge sa vb)
-daca nu merge nicicum si nicicum, mai e o sansa.Va intalniti cand iesi tu cu fetele pe afar, dupa ore, cand mergi la meditatii, etc.
Si in telefon il treci cu numele unei fete si incerci sa vorbesti mai mult la telefon decat prin mesaje.Sau eu stiu, vb cu el pe facebook, pe whatsapp sau orice altceva, numai nu mai risca unde stii ca ai fost prinsa.
Apreciez dragostea asta tinereasca si va doresc mult succes si fericire! Si sa dea Doamne Doamne sa fie si reciproca!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt pe doi! Crezi ca daca fratele tau nu-l cunostea destul de bine iti mai interzicea sa te intalnesti cu el? Stie el ce stie fratiorul si nu cred ca iti vrea raul

| BlueViP a răspuns:

Se spune ca iubirea e mai presus de toate. Cine se crede fratele tausa-ti interzica sa fi fericita? Doar el va opreste? Treceti peste! Nu-l lasati sa creada ca va poate opri. Infruntati-l si va trebui sa accepte ca a pierdut. Daca fratele tau ar fi avut motive asa de intense ar fi trebuit sa le inteleaga in 2 ani. Iubirea voastra pare adevarata si ar trebui sa luptati, AMANDOI!

| Swal a răspuns:

Mai bine stai in banca ta, respect fratelui tau ca te apara, cu siguranta nu de idiot de tine departe de el ci pentru ca il cunoaste mult mai bine decat tine.
Sfatul meu e sa incerci sa-l uiti, nu are rost sa-ti creezi probleme. Mai sunt atatia baieti in tara asta, trebuie sa fie unul bun. Bag mana-n foc ca e ceva suspect la acel baiat, altfel nu ar fi fost fratele tau atat de inversunat si hotarat sa te tina departe de el.

PS: Sura99? 0.O