| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ajutati-ma si pe mine cu ceva happy. Imi place de un baiat si am tot incercat sa-i atrag atentia si mno mai mult ma faceam de ras oh go on in ultima vreme am devenit mai calma, doresc sa il fac sa ma remarce dar nu ca inainte de genul sa ma panichez cand il vad sau ceva oh go on. Acum sincer, parca imi doresc sa fim prieteni nu iubiti thinking Mentionez ca noi nu vorbim aproape deloc decat daca incep eu sa-l intreb cate ceva. aprpo el stie ca-l plac. Ce as putea spune sau face daca de exemplu vorbeste cu o prietena de-a mea sau ceva? puppy dog eyes. De exemplu cum mi s-a intamplat azi. Eram cu o prietena si vorbeam si a trecut pe langa noi si fata aceea i-a dat un picior in fund si am inceput sa rademlaughing mai tarziu mi-am dat seama ca puteam spune si eu ceva de genul: stai ma calm ca n-am fost eulaughingsi asa am fi putu fi prieteni si vorbi mai mult.Sau fusese la magazin si cumparase paine si eram cu doua fete si atunci puteam spune ceva de genul: ce mi-ai adus >bun?: sau sa iau painea si sa fug cu ea sa fuga el dupa mine etc oh go on love struck ce as mai putea spune sa ma remarce intr-o situatie de genul? puppy dog eyes
P.S.: stiu ca e cam lunga intrebare dar apreciez daca ati citit-o pana la capat >big grin

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar din cele scrise de tine un lucru e clar 100% copiii nu i si m ai trăiesc deloc copilăria, ci încă de la vîrste fragede, 14, 15 ani se gîndesc la băieti si cum să se facă m ai bine văzute în fața acestora, întrebarea firească este, chiar crede ti voi fetelor că la vîrsta voastră ave ti nevoie de un prieten? De ce voi fetelor nu vă lărgiți cercul de prietene, si băietii de prieteni, de ce nu vă ocupati de lucrurile copilăriei cu care nu vă ve ti m ai întîlnii niciodată, ca si cu virginitatea, si de aia vreti să scăpati ca de rîie, ne stiind sau ne vrînd a stii că fiecare lucru in viața asta trebuie să îsi urmeze cursul firesc, pierderea virginității nu trebuie făcută la întîmplare, sau in club cu orice fată sau orice băiat aburit de alcool, acela trebuie să fie un moment de care peste ani să i ti amintesti cu plăcere ca si nunta, nu cu rușine că ai fost victima unui viol in toaleta scolii sau clubului, sau intr o cameră de hotel, dargi fete.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze, dragi fete am vrut să scriu.

| gingergirl1 a răspuns:

Bai sincer, Cristi are dreptate! Am trecut si eu prin ceva de genul! dar pun pariu ca sunt mai "in varsta"decat tine pentru ca se cunoste prin ce ai scris mai sus si prin cum voiai sa ii atagi atentia!
Uite, saptamana trecuta cred ca m-am facut incontinuu proasta singura pentru ca am avut ocazia sa intru in vorba cu baiatul de care imi place! am fost eu cu cateva fete pe teren unde face el antrenamente si a venit sa stea cu noi! Iti dai seama ca putea sa intru in vorba cu el foarte usor.El se uita la mine, eu la el dar nu zicea niciunul nimic! Dar de"eu si timiditatea mea am facut o intelegere laughing Ma rog stai linistita ca nu e timpul pierdut! ai tot timpul din lume sa va imprieteniti! fi optimista! happy

| LeontinAndrei a răspuns:

Incearca sa initiezi tu o conversatie odata. Cautati lucruri pe care le aveti amandoi in comun. Ai spus ca nu vrei o relatie ci pur si simplu sa fiti prieteni, deci daca incerci sa faci o legatura intre voi doi prin ceva comun (un hobby, sau orice care sa va poata apropia) atunci vei reusi sa-i trezesti interesul.

Sunt sigur ca ai sa gasesti tu ceva. Have fun and be smart.winking

| ingrydutza2000 a răspuns:

Uite nu trebuie sa fortezi lucrurile ca sa fi impreuna cu el,trebuie sa se intample de la sine, sau ai putea sa ii arati cat de mult tii la el cum ar fi sa incerci sa fi cu el BF happy sti tu lucruri gen sa va inventati anumite saluturi unul altuia cum ar fi "salut amigos sau "good bye my friend" sa te interesezi de viata lui, sa stai mai mult cu el decat cu alte persoane (uneori), sti tu sa te apropi de el mai mult, sa ii arati ca iti pasa de el si ca iti place sa petreci timpul cu el cum ar fi daca sunteti pe afara si el vrea sa plece in casa ca se plictiseste sa nu ii zic "bine pa" ci roagal sa stea mai mult cu tine pe afara pana il convingi(chestile care ti le scrisai eu aici le-am facut eu la un baiat care ma place si acum si el cred ca ma place) sau aseazate langa el mai des cand sunteti pe afara? mai bate apropouri gen cat la suta ma consideri prietena sau iti place sa stai cu mine? sau iti place sa stai cu mine pe afara si tot felul de chestii deastea....cheamal mai des pe afara etc sper ca ti-am fost de folos :****