| Laura2056 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Eu sunt genul acea de fata mai timida si am doar o prietena dar buna. Ma rog,a fost o prietena buna pana a realizat ea ca cica nu o mai inteleg si si-a gasit o alta prietena. Ma rog,sa trecem peste asta. Ideea e ca de cand ea si-a gasit alta prietena eu stau singura si colegii mei si-au dat seama de acest lucru. In fiecare lauza venea,,liderul" clasei si vorbea cu mine sa stau cu ei,sa o las pe Ioana (Asa o chema pe prietena mea) in pace,ca e o imbufnata,o aroganta etc. Faza e ca eu as vrea sa ma detasez de tot si sa-i arat Ioanei ca sunt o fire independenta,si ca pot trai si fara ea dar mi se pare aceasta,,trecere" de la un grup la altul foarte grea si nu stiu de ce. Bine,tin sa mentionez ca colegii mei sunt foarte tacaniti si mistocari. Ceva de genul sunt si eu,in interiorul meu dar nu am curajul sa ma exprim. Intrebarea e: Ce as putea face.ca sa mi se para aceasta,,bariera" mai usoara de trecut. P.S.,,liderul" grupului e foarte iubaret cu fetele si venea,ma mai pupa pe obraz,povestea cu mine, Dar acum realizez,pe alte fete nu le prea pupa atat de des pe cat ma pupa pe mine. Bine,nu sunt nici un fotomodel si nici o frumusete rara a pamantului. E pur si simplu fire lui, mai iubaret. Scuze daca e gresit categoria.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui ca pe viitor cel putin sa incerci sa-i dai de inteles acelui ''lider'' ca ai anumite sentimente fata de persoana lui. Probabil ca este ''scanteia semnal'' asteptata de el. Chiar daca NU vei castiga ceea ce speri, poti fi convinsa ca nici NU vei pierde... ceva. big grin

2 răspunsuri:
| Laura2056 explică (pentru corbulalbrosu):

El m-a bagat pe mine in Friendzone in clasa a 4-a si si-a batut joc de mine pana in clasa a 5-a. Acum el sa ma placa pe mine?

| Laura2056 explică (pentru corbulalbrosu):

El m-a bagat pe mine in Friendzone in clasa a 4-a si si-a batut joc de mine pana in clasa a 5-a. Acum el sa ma placa pe mine?
Ideea e ca eu inca-l plac dar nu stiu daca el ma place.