| Ștefănuț_Ştefan_1995 a întrebat:

Am nevoie de un sfat si am sa va povestesc cate ceva. anul trecut am cunoscut o persoana, ne.am placut, ne-am vazut, 3 zile tin sa mentionez ca e din Iasi iar eu la 100 de km fata de x, si a decurs ok dar, am mai inselat si s-a prins..de mai multe ori iar acum vrem sa luam totul de la capat de cateva luni, dar nu prea ma suna, de fapt sun numai eu de vazut nu ne-am mai vazut de atunci e o persoana foarte culta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici nu tine a tine...pun pariu ca sta doar asa pana gaseste pe altul

| girlpoisson555 a răspuns:

Acum. Ce să îți spun eu ție. Relațiile la distanță văd că sunt cam frecvente. Totul se face cu cap, necesită multă încredere, multă răbdare. dacă eşti suficient de capabil să menţii o relaţie la distanţă, ai maturitatea mentală necesară să treci peste toate obstacolele pe care le întâlneşti la tot pasul. E ciudat dar în acelaşi timp plăcut, să ai puterea să rezişti tentaţiei de a claca, de a renunţa la tot ce s-a clădit pe aceşti kilometri, să câştigi încrederea celuilalt şi să nu te laşi ademenit de ceea ce întâlneşti în apropiere. Dar cel mai important este să vrei să rezişti şi să te dedici decât unei singure persoane, indiferent cât de departe e, indiferent câte persoane încearcă să îţi fure inima între timp, indiferent cât de mult mai durează până te întâlneşti cu ea. Dar voi băieții aveți o problemă cu treaba asta, și eu nu înțeleg de ce vă avântați într-o relație la distanță dacă nu sunteți capabili să vă țineți de cuvânt.
Acum eu nu sunt aici să te critic mă rog, îți dai seama că dacă ai și înșelat și s-a prins nu mai are aceiași încredere în tine. De aceea nu te mai nici sună, știu ce zic pentru că trec prin asta. Dacă chiar îți dorești să fi cu ea, demonstrează-i asta prin fapte, nu face promisiuni pe care nu le poți îndeplini, dar nici n-arunca vorbe-n vânt. Nu vorbi despre sentimente dacă nu există, nu-i da speranțe false, n-o ridica deasupra cerului și după s-o lași să cadă brusc. Gândește-te că dintre atâtea fețe de la ea din oraș, te-a ales pe tine, cu un scop, s-o faci fericită. Arată-i că-ți pasă necondiționat, c-o iubești. și vei vedea diferența. Cel mai important FI MEREU SINCER CU EA! Face mai mult decât un "te iubesc". Crede-mă! Sper că nu te-am plictisit. Baftă!

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuză-mă că intervin, n-ai cum să spui asta în necunoștință de cauză. Adică ai trecut prin așa ceva să vezi cum e? Cum e să ai o relație la distanță și să fi mințită și înșelată și tu să treci cu vederea, să spui că vrei să o luați de la capăt pentru că și el își dorește asta și aparent îi pare rău? Te asigur că nu mai ești ca înainte, nu-l mai suni, nu-i mai trimiți mesaje și nu-i mai vorbești ca înainte. Deci nu e vorba că sta doar până-și găsește pe altul. Scuză-mă din nou că m-am băgat așa în seamă.