| XyYx a întrebat:

Am nevoie si eu de parerea voastra! Aseara am facut dragoste pentru prima oara cu prietenul meu. Ne cunoastem de vreo 9 ani de zile dar suntem impreuna de 2 luni.Credeti ca m-am grabit? El ma iubeste mult, si la fel si eu il iubesc foarte mult, insa imi e frica ca dupa ce am facut dragoste sa nu se plictiseasca de mine, in sensul ca nu sunt asa priceputa la pat. Care este parerea voastra? Si ce sfaturi imi dati pentru a pastra relatia la fel de frumoasa ca si pana acum? Credeti ca relatiile sexuale ajuta la imbunatatirea relatiei? Tin sa mentionez ca eu am 20 de ani iar el 22.

4 răspunsuri:
| Sophie7 a răspuns:

Dacă tu te simţi bine că ai făcut asta, restul nu mai contează. Consider că având în vedere că îl cunoşti de 9 ani, nu te-ai grăbit în legătură cu sexul.
Un sfat? Ai grijă de prietenul tău, încercaţi să evitaţi orice ceartă. Relaţiile sexuale în majoritatea cazurilor îmbunătăţesc relaţia.

P.s : asta a fost o părere sinceră.

| CeInteleptul a răspuns:

Sa o faci cat mai des mai fata!
ca sa va cunoasteti si voi
si protejati-va

| XyYx explică (pentru Sophie7):

Multumesc frumos pentru parere happy o sa tin cont, si o sa incerc sa evit certurile. Pana acum nu ne-am certat, e totul ok happy

| hotdesire a răspuns:

Sexul e important si intretine o relatie alaturi de comunicare. Trebuie sa fi activa sa ii oferi placere daca vrei sa ai certitudinea ca ramai cu el.