| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru!
Am 14 ani şi de 2 luni nu mi-a mai venit menstruația! Nu am avut niciun contact sexual de când mă ştiu, dar totuşi oare sunt însărcinată? E posibil să fi ajuns spermatozoizi aşa, din întâmplare în vaginul meu?!
Menționez că din septembrie am intrat la liceu, am văzut pe internet că stresul e o posibilă cauză a întârzierii menstruației, şi sincer chiar am avut parte de mult stres! Colegi noi, profesori noi, mult de învățat, am schimbat oraşul, stau în gazdă etc.
Menționez că nu am avut simptome ale sarcinii, nu am avut grețuri sau amețeli, nimic altceva doar că mi s-a umflat puțin burtica, dar nu se observă aproape deloc. Oricum eu sunt foarte slabă.
Vă rog ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| PerPum a răspuns:

Fii calma, fara sex nu rămâi însărcinată, si ca sa te fac sa te simți mai bine mie nu mi-a mai venit de 7 lunilaughing) si la fel 14 ani am, se reglează mai greu

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Zburau prin aer si s-au decis sa poposeasca acolo.Tu nu realizezi ce idioata e intrebarea asta?

| metehne a răspuns:

Cum să fii însărcinată dacă ești virgină? Așa ceva e imposibil!
Cel mai probabil e tulburare hormonală. Mergi la un control. Acolo o să îți spună cu exactitate ce e în neregulă și ce e de făcut.
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Era o întrebare retorică, de aceea am pus "?!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca stii ce inseamna o intrebare retorica.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai facut sex niciodata, de unde sa apara spermatozoizii si tu sa ramai gravida?

| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul menstrual in primul an de la aparitie poate veni aleator, deci, fara date fixe, uneori lipsind cu desaravsire pentru multe luni.
Cat priveste posibilitatea de a fii insarcinata, ma asteptam sa stii pana la varsta asta sa stii ca, este practic imposibil sa ramai insarcianta fara sa fii facut sex.