| Jack99 a întrebat:

Am o colega cu care am inceput sa vorbesc in ultimul timp mai mult. In fiecare seara imi scrie cu ceva motiv legat de facultate si dupa ajungem sa tot vorbim alte subiecte. La ore si pe hol vine pe langa mine, dar nu stiu daca ma place sau o face doar din colegialitate si ma gandesc sa nu ma fac de ras, daca o invit in oras. Voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| Mădăd26 a răspuns:

Daca incerci nu ai ce pierde, de ce sa te faci de ras, faptul ca o inviti in oras nu e motiv sa rada de tine

| mentholinks a răspuns:

E momentul sa treci in ofensiva, asta e clar.

| JackTD a răspuns:

Invito in ora. Zii hai sa ne plimbam un pic sau hai sa bem o cafea...
Vezi deja cum o sa se comporte, daca ii place de tine o sa iti dea de inteles...
Vezi sa nu sari foarte repede la intrebarea "iti place de mine" ca o sa te faci de ris.

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu te poti face de ras in cazul unui eventual refuz deoarece o asemenea invitatie reprezinta o intentie si un gest absolut rational, normal si la o adica chiar si colegial. Fiindca nu ai absolut nimic de pierdut decat doar de castigat indiferent care va fi raspunsul ei, trebuie sa te ghidezi dupa vechiul proverb verificat ca fiind adevarat "Incercarea moarte n-are". Cu putin curaj si poate si o doza de tupeu, poti spera ca v-a urma o relatie de prietenie si de ce nu chiar de iubire mai mult decat placuta. Succes!

| JulietteJokes a răspuns:

Ai doar de castigat daca faci asta. Invit-o si tu, dar nu lasa sa se vada ca o placi. Adica tot in semn de prietenie ca sa nu zica ca esti disperat. O fata care se baga asa in seama e clar ca te place XD Iesiti o data de doua ori si vezi si tu unde duce.

| Eduard196 a răspuns:

Bai frate! Fata clar te place! Ataca ce mai stai? O sa fie de acord sa iesiti atata timp cat ii place de tine

| Ralukafay a răspuns:

Sigur nu te vei face de ras daca o vei scoate in oras si daca ii spui sentimentele tale, din nou, nu o sa te faci de ras.Adica e mai bine sa spui dinainte ce simti pentru cineva, decat sa regreti mai tarziu ca n-ai facut-o si decat sa suferi.

| gd001 a răspuns:

Scuze, dar mai exista baieti care sa ajunga la facultate si sa nu isi dea seama daca o fata il place sau nu?

| Mayar a răspuns (pentru gd001):

Se pare ca da... raised eyebrows Weird, right?

| Mayar a răspuns:

Ii este drag de tine! Altfel nu ar vorbi atat de des cu tine.
Daca vorbeste cu tine si chestii ce nu sunt legate de facultate - atunci acela e un semnal de alarma! Inseamna ca e interesata de tine si vrea sa te cunoasca mai bine, te place!
Deci invit-o!

| gd001 a răspuns (pentru Mayar):

Cam asa ceva