| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am o problema am o relatie cu o fata de un an si ceva si eu m-am plictisit cand ne intalnim cand ne sarutam parca nu mai am nici o placere parca imi doresc altceva si ea tot insista sa ne vedem dar eu ma tot evit ne mai certam si tot insita sa fiu mai dragastos cu ea si o vad ca i este foarte frica sa ma nu ma piarda ca nu ar putea trai fara mine o ajuns asa disperata incat vrea sa facem sex
ps: cum as putea sa inchei o relatie sa imi caut alta fata cu care sa simt ce am simt la inceput cu fata asta ca parere mea dragoste a disparut
pps: ce sa fac cum sa am aceias emotie cand o vad si aceias pasiune si sa ma simti in al 9 lea cer

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Din ce ai scris tu aici e clar că nu mai ai nicio satisfacţie. Relaţia voastră e alb negru iar tu crezi că aşa o să rămână mereu.
Ai 2 variante.

Prima variantă ar fi să vorbeşti cu ea despre această monotonie în relaţie şi să veniţi amândoi cu ceva care să vă aducă satisfacţie în relaţie.

A 2 variantă să-i spui că vrei să terminaţi această relaţie pentru că nu mai eşti fericit.
Oricum i-ai spune tot va suferi, tot va vrea să te facă gelos probabil cu alţi băieţi dar cel mai important este că o să înţeleagă. Orice despărţire în care ai pus suflet doare, nu uita.

Decizia este a ta.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Incat vrea sa facem sex... iti dai seama ce chestie? laughing) parca sexul ar fi ceva tabu

| vladionut94 explică (pentru Dariusuu):

Problema este ca ne-am despartit de vreo 3 ori si pana la urma ne dorim sa fim iar impreuna

| Bubuux a răspuns:

Dragul meu respecta sa fii respectat! Discuta sincer și deschis cu prietena ta! Pentru dragostea ce îți oferă o răsplătești cu amărăciune și minciuna unui aparente iubiri reciproce. Nu trebuie sa faci nimic sa simți la fel, vine de la sine. O curiozitate câți ani ai?