| KatLuna234 a întrebat:

Buna TPU am o problema eu daca nu fac 2-3 zile dragoste imi curge din vagin ceva maro nu stiu nu e nici sange. Sunt foarte speriata defiecare daca cand fac dragoste cu prietenul meu stau cu frica sa nu fie ceea ce iese din mine pe penisul lui sunt foarte stanjenita mi.sa intamplat de atatea ori asta. Va rog ajutati.ma scuzati greselile!

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te vada si sa iti preia o secretie vaginala, nu mai sta ca nu este de joaca este sanatatea ta la mijloc, da un search pe google cu,, scurgere vaginala maronie" si ai sa vezi ca nu este de stat. Daca scurgerea aparea doar dupå terminarea ciclului si tinea o zi nu era problema dar la tine este o problema si din descriere eu inteleg ca ai scurgerea maronie mereu. Deci mergi la ginecolog si fa secretia si un test papanicolau. Bafta

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca situatie descrisa de tine se repeta ori de cate ori intretii contacte sexuale rezulta ca exista o anumita afectiune care provoaca aceasta stare/situatie complet anormala si din acest motiv se impune/ devine necesara o investigare de natura ginecologica. Doar medicul ginecolog poate stabili adevarata cauza, despre ce este vorba si in cazul unei afectiuni sa prescrie tratamentul necesar pentru a se remedia problema ta. Sanatate!

| KatLuna234 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc enorm de mult!

| Violleta2022 a răspuns:

Scurgerile maronii sunt semne de infectie a colului uterin! Mergi la ginecolog!

| Ignat_Vlad_2000 a răspuns:

Bine ca nu iese si pe urechi ala maro