| 3Iuliana21 a întrebat:

Bună TPU!
Am o problemă.
Iubitul meu nu prea vorbește cu mine, adică lucrează si termina munca la 19:00 apoi ma suna si imi spune ca se pune la nani. Programul e de la 8:00 pana la 19:00 si lucreaza in constructii. Mereu imi spune ca e obosit și sa il inteleg ca ii e somn. Dar mie nu mi se pare normal. Adică nu vorbește cu mine mai deloc peste săptămâna si Duminica vine la mine pe la 12-13 si pleaca la 18, si cam atat e.
Ce ar trebui sa fac? Ce sa ii spun sa inteleaga ca trebuie sa imi acorde si mie timp?
Imi puteti da un sfat?

11 răspunsuri:
| Gabriel2424 a răspuns:

Intelege l si pe el, gandeste te ca esti rupt dupa 8-9 ore de munca, chiar nu ai chef de vorba.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e o relație serioasa dacă va vedeți o data pe săptămână. Chiar dacă e obosit presupun ca doarme de la ora 11, 10 seara

| 3Iuliana21 explică (pentru Emma30555):

Doarme de la 8-9 seara

| 3Iuliana21 explică (pentru Gabriel2424):

Si asa o sa fie toată viaţa?
Eu o sa il astept acasă de la munca sa doarmă?

| 3Iuliana21 explică (pentru Emma30555):

Doarme de la 8-9 seara.
Inainte ne vedeam aproape zi de zi. Acum ba spune că ii obosit, ba spune că ii e frig sa meargă acasă pe jos( încă nu are permis).
Bagă scuze din astea.
Nu stiu ce sa mai cred. Mereu imi spune ca ţine la mine și uneori imi arata asta dar eu i-am acordat tot timpul meu, lăsăm totul balta sa stau cu el si el nici macar nu imi acorda jumătate de oră sa vorbesc cu el.

| Zuse a răspuns:

Invata si tu niste pozitii noi ca sa ii arati ce pierde

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru 3Iuliana21):

Ma amuza, asta e program de bătrânei, dacă dormi de la 11 seara 8 ore sunt suficiente de somn pana la 7 dimineața, el doarme 11 ore pe noapte? Cam mult. În plus parca ar fi o mimoza, ba ca e frig sau obosit, greu de crezut zi de zi. Sau poate asa e el mai sensibil. Totuși cred ca relația voastră nu e una serioasa în sensul ca e o relație platonica, și probabil ca el simte nevoia de odihna și de liniște momentan. Poate chiar nu se simte bine. Încearcă sa îl înțelegi, poate se va adapta cu programul de munca și își va reveni la normal

| 3Iuliana21 explică (pentru Emma30555):

Asa e de 2 ani incoace. Cand incepe munca parca se rupe de viata sociala. Cand era cald afară mai stătea dupa program la mine pana pe la 9 seara(Și atunci nu prea aveam ce vorbi cu el ca era obosit Și câteodată dormea) dar cum s-a făcut frig, gata nu mai sta la mine si parca se rupe de mine. De doi ani face asa, cand ii vara si cald sta la mine, iarna mai rar.
Acum invata si pentru permis si mai are si asta pe cap, dar și eu am de invatat pentru BAC si tot ii acord timp.

| noname2021 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el cand vine pe la tine, porneste o discutie calma si spune-i ce te deranjeaza.Incearca sa il intelegi si pe el dar nu il lasa sa isi bata joc.Multi barbati folosesc scuza "sunt obosit". Poate intr-adevar este, dar oricand trebuie sa iti faci si ceva timp pentru iubita. Spune-i tot ce ai pe suflet si trebuie sa te inteleaga asa cum il intelegi si tu pe el. Poate realizeaza ce si cum. Daca nu se ajunge la nici un rezultat, probabil ar trebui sa iti vezi de viata.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca ati face pasul de a va muta impreuna ati caistiga timp in fiecare zi, dar intrebarea este va iubiti atat de mult incat sa se justifice pasul asta. Daca "nu" atunci mergi asa pana apare altci eva in viata ta.