| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema mai complicata.Eu cu un tip ne stim de vreo 4 ani jumate...am fost putin impreuna, dupa n-am mai auzit nimic unu de celalalt, apoi iar am dat unu de altu.el e din Timisoara, eu focsani.dar acum 2 ani am fost impreuna 8 luni pana in vara anului trecut...m-a inselat pe fb cu alta..atunci a negat asta, eram si naiva(14 ani) ca il iubeam mult..anul asta am aflat tot adevarul.m-a inselat.el zice ca nu mai stie de ce, ca era idiot si imatur atunci..am fost cu el cateva zile..ne certam mult..am suferit foarte mult atunci.Acum o saptamana si-a facut o prietena din alt oras si aia, are 13-14 ani, el 18.Si m-a bagat in seama pe mess ca cica putem fi amici(cand ne-am despartit i-am cerut asta,dar nu a vrut).Ok, dupa i-am dat add aleia si i-am zis sa aiba grija sa nu sufere si ea si i-am zis daca are vreo problema ca vorbim noi doi ca am fost si fosti. evident, copila a facut multa drama, i-a zis lui..Si el a zis ca nu mai vrea sa auda de mine niciodata..Ma doare ca m-am atasat foarte tare de el, mi-era un prieten bun si mi-a zis sa-i dau ignore. Iubita lui mi-a zis ca mi-a dat el, dar nu cred ca a facut-o..am incercat cu fazele de la mess.cred ca m-a pus doar off. Vreau sa il uit..Il iubesc mult si sufar ca am pierdut iar un prieten foarte bun. Vreau sfaturi va rog.Cum sa-l uit?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iubeste-l in continuare si nu-l uita, pentru ca oricum asa ceva nu poate fi uitat.

| Analisse a răspuns:

E mai bine sa uiti... Poate nu vei reusi, dar oricum din cate am inteles din povestea ta e o diferenta de ani intre voi si nu cred ca un baiat la 18 ani in floarea varstei sa iubeasca atat de tare la fel cum l-ai iubit tu pe el. Gaseste pe altcineva, fa-i in ciuda... Va fi ciudat la inceput daca o sa fi cu altcineva, dar trebuie sa te obisnuiesti altfel vei face si tu ca proastele alea care se arunca in fata trenului. Glumesc! Dar serios, trebuie sa uiti si sa o iei de la inceput :*

| Radu284 a răspuns:

Trying to forget someone that you love
is like trying to remember someone that you never knew.

| geo9617 a răspuns:

IngerAlb cati ani ai, daca nu te superi?
Oricum, eu iti spun ca daca nu ai stat mai mult cu el fata in fata inseamna ca nu il cunosti inca destul de bine, asa ca cel mai bine pentru tine e sa stergi tot ce apartine lui(ID de mess, facebook, nr de telefon, eventual poze) si sa continui fara sa te ma gandesti la el(neavand nimic care sa ii apartina lui nu vei mai avea motive la un moment dat sa te mai gandesti la el). Nu iti spun in schimb ca il vei uita peste cateva zile... dar in cel mult o luna vei uita de el complet si te vei indragosti de altcineva. Sfatul meu: cauta sa gasesti pe cineva din orasul tau, astfel il vei putea iubi si te vei simti si iubita happy

| madyddd a răspuns (pentru Radu284):

HHAHAHAHAAHAHAAHAHAHAHAAH
Calmeaza-te, tu baiat. Mamăăă, mor...
Nu era nevoie!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca el are o noua iubita, de ce vrei sa te chinui? iti place sa suferi? gandeste-te ca nu te-a meritat, si stai calma ca esti tanara, ai viata inainte si mult prea frumoasa..axeaza-te pe altceva, gaseste-ti o ocupatie mult mai interesanta decat sa te gandesti la el..chiar crezi ca s-a terminat totul? ai 14-15 anisori, n u este o crima sa nu ai prieten la aceasta varsta..la 17-18 ani vei cunoaste cu adevarat dragostea.
O zi frumoasa sa aihappy

| Alcyon a răspuns:

Esti prea mica pentru astfel de relatii. Ar fi bine sa te axezi pe invatatura si sa lasi amorurile pentru mai tarziu. Oricum, ce crezi c-ar vrea un handralau de 18 ani, de la o pustoaica? Sa se joace cu papusa? Astia nu viseaza decat sex. Asa ca lasa-i in pace pe baietii mai mari si traieste-ti copilaria. Femeie o sa tot fii si barbati o sa tot cunosti, de-o sa te saturi.

greece12
| greece12 a răspuns:

Facandu-ti noi prieteni,in locul lui.
Pentru ca acum,orgoliul tau este ranit grav de noul lui refuz si ai nevoie sa umpli golul lasat de el.
Inceraca sa uiti intreaga poveste,tu ai trait-o doar virtual si asta ma face sa inteleg ca nu dai nici o importanta vietii tale reale.
Ar trebui sa-i dai,pentru ca am vesti bune pentru tine,live e totul mult mai placut,nu mangai ganduri,mangai oameni,nu plangi pe umarul tastaturii ci a unui baiat cu inima calda si buze dulci si cand esti fericita,nu privesti cu ochi stralucitori ecranul gol,ci sari in imbratisarea iubitului tau!
Toate astea nu sunt povesti,se intampla cu adevarat si exact asa cum ai visat,numai varsta este cea care nu ti-a permis inca sa le traiesti.
Dar va veni vremea sa ti se intample si tie toate astea si te asigur ca vei fi mult mai fericita decat iti poti imagina.
Acum,poti face numai doua lucruri, sau iti faci noi prieteni virtuali, sau mai lasi calculatorul si mai iesi din casa ca vine primavara, iesi si cumpara ghiocei, reali!
Imprimavareaza-te!
happy

| Sticket a răspuns (pentru madyddd):

Wow o fata (sper) care nu e obsedata de statusuri penibile, interesant.

| madyddd a răspuns (pentru Sticket):

Speri bine happy