| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am pus o intrebare cu o prietena care a facut-o si ea crede ca este insarcinata,deci el ia agat doar capul nu a penetrat-o la bagat si la scos repede, ea a citit undeva ca chiar daca ti l baga 2-3 minute si te penetreaza poti sa ramai pe ea nu a penetrat-o deloc doar a bagat capul plii atat si ea a doua zi a avut simptome de sarcina a avut greturi dar nu a vomitat,dureri de burta si cand am iesit cu ea afara a mancat multe dulciuri avea pofte, avea schimbari de temperatura ba ii era frig ba ii era cald.Am cateva intrebari ea mi-a spus ca la baieti exista un lichid verde care are spermatozoizi 1. e adevarat? 2.Ea mi-a spus ca ii curge un lichid care se aseamana la culoare cu albusul de ou ce e acel lichid? 3.Asa mi-a spus ea ca nu face pipi des e ceva anormal? 4.Cat costa un test de sarcina? 5.Si cum trebuie sa faca ca sa afle daca e insarcinata trebuie sa se pise pe aparatul ala sau cum si la cate liniute e insarcinata? 6. Daca ea a facut-o miercuri si joi a avut simptome au trecut 3 zile de atunci mai are rost sa ia antconceptionale daca e sa fie? Va rog raspundeti la toate cele 6 intrebari

4 răspunsuri:
| Juanita90005 a răspuns:

1. nu e niciun lichid verde! 2. lichidul ala se numeste leucoree, si e normal sa ii curga, sau poate sa fie avitaminoza. 3.ce legatura are mersul la baie!? 4.mai mult de 15 lei nu e. 5. Are prospect, e usor de folosit, o sa se prinda repede.6. nu poate sa stie daca e gravida dupa 3 zile! totul e in mintea ei. e prea panicata si isi imagineaza singura chestii.

| Xenya a răspuns:

1.nu este verde
2.se numeste secretie vaginala
3.da
4.poti intreba la farmacie
5. utilizarea testului de sarcina este scris in prospect.
6.anticonceptionalele se utilizeaza pentru a prevenii o sarcina nedorita.
Simtomele unei sarcini nu se simt dupa o zi.
Acum am si eu cateva intrebari...
1.De unde stii tu atatea detalii despre ce a facut tipul ala... daca era vorba de prietena? Nu cred ca iti oferea prietena ataea detalii.
2.Ce varsta ai?
3.De ce va incepeti viata sexuala fara a va documenta despre riscuri si contraceptie?

| IubesteEa a răspuns (pentru Xenya):

1.Prietena meaa imi spune mie totulwinking in primul rand suntem foarte apropiate ca niste surori :* 2.Am 16 ani 3.Eu nu mi-am inceput viata sexualawinking

Răspuns utilizator avertizat