| B3B3NI a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare. Poate pentru uni o să fie ceva penibil dar pentru mine conteaza...da stiu o sa para stupid.

Intrebarea este:Cum te simti cand imbratisezi pe cineva?
Eu nu am primit afectiune/iubire inca din cls a 3-A iar o imbratisare nu am avut timp de 8 ani sad

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

Depinde și de la cine este acea îmbrățișare, depinde și de ce momente ai în viață. Uneori, jur, chiar simți nevoia de una și nu neeapărat de la mami/tati. E o senzație plăcută, foarte plăcută. Știi că aceluia/aceleia care te ia în brațe, de cele mai multe ori chiar simte ceva pentru tine (iubire, prietenie). Bine, aici depinde și de ce prieteni îți faci.

5 răspunsuri:
| Dendoris a răspuns:

Eu am primit afectiune de mic din partea unchiului meu, unii ar spune ca prea multa...

Incalzeste-ti o piatra in marime naturala si ia-o in brate, o sa vezi ca o sa simti caldura si o sa te si simti bine.

| Dendoris a răspuns (pentru Dendoris):

Acum serios, du-te si imbratiseaza pe cineva dude, it is not a big deal. Nu e ca si cum ai cere pe cineva de nevasta.

| SkyPilot a răspuns:

O imbratisare cu o persoana oarecare e una, cu unul din parinti sau cu frati/surori alta, o imbratisare cu fata pe care o iubesti complet altceva, mai ales daca sentimentele sunt reciproce.
Ultima mi separe imposibil de descris. Fa-ti o prietena si ai sa afli!

| alexandrafocus a răspuns:

Pai daca imbratisezi pe cineva doar de dragul de a imbratisa nu e un sentiment "wow"...insa daca imbratisezi pe cineva din iubire, sau de dor e un sentiment "foarte tare " simti ca cineva iti e aproape, ca cineva se gandeste la tine.

| vica3 a răspuns:

Pai simti ca traiesti, simti ca cineva te iubeste