| JohnnyHelpsYou a întrebat:

am si eu o intrebare, si vreau multe raspunsuri/sugestii. Mie imi place de o fata cu care m-am intalnit intr-o excusie, si de atunci ( 2-3 sapt) vorbim incontinuu, adica ea e genu de fata care ba e rece, ba e calda, si are momente in care imi raspunde cu sictir si mom in care e dragalasa, in toata aceasta conversatie am discutat despre tot felul de trebuiri, cum i-ar placea sa fie iubitul ei, despre relatii si ea mi-a spus ca ea nu v-a mai face niciodata primul pas deoarece a incercat o data si s-a facut de ras ( mai precis a incercat sa vb cu un baiat pe fb si el nu i-a mai raspuns... ), eu am incercat sa ii spun ca as fii baiatul perfect pentru ea deoarece am aceleasi pretentii pentru o relatie. Si am intrebat-o mai demult daca o sa vrea sa mergem prin oras acuma de craciun si ea a zis ca o sa mergem ( eu is un baiat destul de timid, si ar fi cam a 2-a relatie deoarece nu imi place sa ies numai ca sa ies, si la inceput mi-a fost greu sa incep sa vb cu ea ) oricum, ea e genul de persoana care e razboinica si in acelasi timp botoasa dar imi place de ea asa happy, oricum, nu stiu ce sa fac, acuma am invitat-o sa iasa cu mine sambata si a zis " nu stiu vad " Ce pot sa fac? sad Eu zic ca ea nu mi-ar raspunde daca nu m-ar placea, dar cum pot sa aflu? Ce a-ti face voi? am nevoie de mare ajutor sad ps.( am 17 ani )

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Fata inca nu este convinsa ca tu esti baiatul perfect pentru ea, asa cum tu gresit te recomanzi si inca nu are nici motive sa te refuze in mod categoric. Continua sa o curtezi frumos si politicos, poate ca in lipsa unei alte variante mai bune, va accepta. Succes!

6 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Deodata ce ea a zis ca nu va mai face primul pas, mai vorbiti o perioada mai indelungata si spune-i ca o placi. Spune-i chiar la Craciun, sau poate Revelion. Du-o in oras, invit-o, spune-i ca ai niste treaba si ea este singura persoana draguta care ar accepta sa iasa cu tine, si du-o undeva unde nu s-ar fi asteptat. Cumpara-i flori, si iesiti pe seara cand se lasa intuneric, in asa fel incat sa i se faca frig sa te oferi sa o iei in brate, sau sa ii cumperi o ciocolata calda. Nu ii da subiecte de cearta de la prima intalnire, pentru ca nu va fi ok pentru restul intalnirilor. Seara, ofera-te sa o duci acasa, si multumeste-i ca te-a insotit in oras si ca data viitoare o lasi pe ea sa aleaga locatia, si pup-o pe obraz, sau nu, depinde de cum este starea ei dupa intalnirea asta. Atinge-o subtil pe mana, si cam asta. Aveti grija, si cumpara-i un cadouas simbolic de Craciun.
Craciun fericit!

| xEndlessLove a răspuns:

Din cate o descri pe ea, pot spune ca sunt eu laughing Aceleasi momente le am si eu big grin Dar sa lasam glume de-o parte. Pai eu zic ca te place sau simte ceva pentru tine, atata timp cat vorbiti. Si prietenul inainte sa formam un cuplu era rusinos, dar dupa ce am devenit un cuplu nu a mai fost. Cred ca ar trebui sa o intrebi ce sentimente are pentru tine, si daca iti da de inteles ca are niste sentimente frumoasa, cred ca ar trebui sa ii pui intrebarea care te macina, adica cea de a fi cu ea. Multa bafta si sper sa fii cu ea :*!

| JohnnyHelpsYou explică (pentru xEndlessLove):

Pai ea mi-a spus si citez :" mai cred ca nu am fost explicita atunci cand ne-am intalnit. eu nu caut o relatie sau o persoana cu care sa fiu la mom de fata. am nevoie si vreau sa fiu singura

| xEndlessLove a răspuns (pentru JohnnyHelpsYou):

Cred ca ar trebui sa ii acorzi putin timp, sigur are dubii in legatura cu ce simte.

| Kalla a răspuns:

Si eu sunt cam ca fata asta.E doar timida si ii este frica sa nu o placi, sa faca ceva nepotrivit si sa o urasti.Este tipul de persoana care crede ca nu ii va merge ceva asa ca nici nu incearca.Demonsteaza-i ca poate sa aiba incredere in tine.

| JohnnyHelpsYou explică (pentru neutrino):

Da, asa o sa fac, o sa vb cu ea ca poate o sa vrea, oricum, ea nu a mai avut o relatie de ceva vreme, ca nu are timp de nimica, sper ca pana la urma o sa accepte invitatia mea in oras si ca o sa se razgandeasca happy