| Auslesse a întrebat:

am si eu o mica intrebare...ce motive credeti c-ar putea avea un baiat, astfel incat "sa fuga" de o fata?
baiatul are 24 de ani, iar eu(despre mine e vorba) am 21 de ani.
o buna perioada de timp ne-am inteles foarte bine,vorbeam prin mesaje, pe net, faceam glume unul cu altul..era totul bine.
n-am mai vorbit de mult timp,dar nici acum nu stiu care e motivul.
pe strada cand ne vedem,ne salutam!
nu ne-am certat niciodata, si totusi, el "fuge" de mine...dar nu stiu de ce...
a fost o perioada in care eu am lucrat la un restaurant, si stiam ca el obisnuieste sa mearga des pe acolo.eeeii,el a venit de mai multe ori pe acolo,insa de fiecare data,venea pana in fata restaurantului,intorcea masina si pleca(el nu stia ca eu il vad,dar,desi eram inauntru,era inevitabil),mereu il vedeam.
desi, erau multi prieteni de ai lui pe acolo(ne cunostem cu totii), el pleca!
si asta-i intrebarea care nu-mi da pace...de ce fuge de mine, desi nu i-am facut absolut nimic?+ ca nu indrazneste sa vina sa vorbim.

53 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Raspunsul il are doar el!
Incearca sa vb cu el sau cu cineva din viata lui in care ai incredere poate te poate ajuta!
Noi putem da cu presupusul, dar nu avem cum sti adevaratul motiv!
O zi placuta iti doresc!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Cel mai bine este sa discuti cu el.
Noi nu iti putem spune, deoarece el stie exact ce are. happy

| Auslesse explică (pentru IloveME):

Chiar nu stiu ce poate avea..repet,de certat nu ne-am certat, ne intelegeam de minune.
el dintr-o data s-a racit.
acum 2 saptamani i-am trimis ultima data mesaj, dar am ramas cu gura cascata cand am vazut ca nu mi-a mai raspuns...
si el imi raspundea mereu..plus ca-mi trimitea si el multe mesaje.

| Auslesse explică (pentru SefaTa97):

A trecut destul de mult timp de cand n-am mai vorbit cu el(cateva luni)..si totul pentru ca el s-a racit asa deodata..crezi ca mai e vreo sansa sa-mi zica adevaratul motiv dupa atata timp?

| AdYtZu189 a răspuns:

In sfarsit o intrebare serioasa...Raspunsul la intrebarea ta este ar putea avea pe alcineva.Nu e neaparat dar sunt niste sanse daca zici ca va intelegeati super bine si de la un timp sa indepartat. Fundita?

| Auslesse explică (pentru AdYtZu189):

Mda,nu stiu ce are... faza e ca nici nu l-am vazut afisandu-se cu cineva..acum 2 saptamani i-am trimis ultima data mesaj, dar am ramas cu gura cascata cand am vazut ca nu mi-a mai raspuns...
si el imi raspundea mereu..plus ca-mi trimitea si el multe mesaje.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Multi multi barbati se plictisesc repede, isi gasesc pe alta, sau pe alta mai pe placul lor. Probabil ca nu erai in totalitate genul lui si atunci a cautat ce-i place in alta parte.

Si in consecinta te evita pentru a nu-ti mai da sperante.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru Auslesse):

Greu de crezut. A trecut destul de mult timp si el e neschimbat. Stiu ca tii mult la el dar trebuie sa nu te mai gandesti la ce se intampla. Tu il placi pe el pentru cum se purta in trecut, nu pentru prezent. Poti sa vorbesti cu el, sa il intrebi ce s-a intamplat. Asa cum a spus cineva mai sus, raspunsul doar el il are. Unele lucruri sunt pur si simplu inexplicabile si te inteleg perfect dar tu nu poti face decat ceea ce tine de tine. Iti urez bafta si sper sa fie totul asa cum iti doresti tu.

| h3r a răspuns:

Poate...ați făcut o pauză, poate l-a deranjat ceva la tine, poate chiar are pe altcineva și o respectă!
Mai caută-l, poate o să-ți răspundă.

Totul s-a întâmplat din senin sau dintr-un timp parcă s-a schimbat? Pentru că, e posibil să se fi întâmplat ceva cu el, dacă tu zici că era totul bine și brusc...nu mai țineți legătura.

| Auslesse explică (pentru AlexanderAdrian):

Problema e ca, inca de la inceput el nu a indraznit sa vina sa vorbeasca cu mine si nu-mi explic de ce..adica stia unde lucrez,putea sa vina acolo. oricum, vorbeam mult prin mesaje, pe net... vorbea cu mine, dar nu a venit niciodata sa vorbim fata-n fata, desi a avut nenumarate ocazii.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Auslesse):

Pai mie imi lasa impresia ca nu esti genul lui si el n-a vrut decat o prietenie platonica. Daca acum si-a gasit pe cineva care ii place cu adevarat si-a indreptat toata atentia asupra acelei persoane.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Auslesse):

Nu exista ne intelegeam de minune si brusc si deodata el s-a intors cu spatele. ceva ai facut in mod sigur, ceva ce el nu a putut trece cu vederea. daca vrei mai analizeaza ultimele momente impureuna inainte de a se raci, sau pur si simplu treci mai departe ca nu mai e cazul sa-ti bati mintea cu un om care nu e in stare sa-ti dea nici macar o explicatie pentru ce face.

| Auslesse explică (pentru h3r):

Pai anul trecut, prin august am inceput sa vorbim, imi trimitea si el mesaje, ii trimiteam si eu, vorbeam si pe net.o saptamana a fost plecat in Italia si chiar si atunci imi trimitea mesaje si vorbeam..prin noiembrie-decembire a inceput sa se raceasca..de fapt s-a racit deodata! ultima data am vorbit la sfarsitul lui ianuarie..mereu imi zicea ce face, pe unde e, desi eu nu-i ceream explicatii.si intotdeauna imi raspundea la mesaje, vorbea frumos..etc.
i-am trims mesaj acum 2 saptamani,dar am ramas surprinsa cand am vazut ca nu mi-a raspuns, desi el mereu imi raspundea.
plus ca de cate ori am vorbit, a fost ori pe net, ori prin mesaje, adica niciodata fata-n fata..nu a avut niciodata curaj sa vina sa vorbim si nu stiu de ce.

| Auslesse explică (pentru AlexanderAdrian):

Chiar nu-mi pot da seama ce are..nici de afisat, nu l-am vazut afisandu-se cu altcineva.
am uitat sa precizez ca el e genu` mai hoinar asa, adica de mult timp stiu ca n-a mai avut o relatie oficiala(aventuri o fi avut.)

| Auslesse explică (pentru SunnyDay88):

Pai ne intelegeam foarte bine.iar momente impreuna nu au fost pentru ca noi am vorbit doar prin mesaje si pe net, atat! nu am iesit impreuna niciodata!

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Auslesse):

Pur si simplu nu prezinti interes pentru el

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Auslesse):

Atunci e foarte posibil sa-si doreasca doar aventuri si sa te fi perceput ca pe o fata care doreste mai mult. Si atunci revenim la acelasi lucru : genul pe care il prefera. Daca-i mai aventurier iar tu mai stabila si el si-a dat seama, poate fi un motiv suficient ca sa se indeparteze

| h3r a răspuns (pentru Auslesse):

Deci voi ultima dată ați vorbit în ianuarie? Nu e de condamnat că nu ți-a răspuns la mesaj...
Oricum, îndrăznesc să spun că nu a fost ceva prea special între voi, poate chiar te-a văzut o prietenă bună și te aprecia pentru asta, însă nu mai mult( tu cu siguranță l-ai dorit)...cel mai probabil de la amândoi a pornit asta...tu n-ai mai dat, el n-a mai dat...și uite așa.
Dacă era să fie mai mult sau să te placă în alt sens, avea posiblitatea să te vadă, să păstrați legătura! Și n-a făcut-o!
Eu zic să-ți iei gândul de la el, adică să nu te mai gândești„mă, oare ce-o avea?"... lasă-l! A fost, a trecut! N-are rost să te complici, era și de datoria lui să-ți dea o explicație sau din bun simț să-ți răspundă...

| NickName01 a răspuns:

Simte ca nu poate fi ceva de durata (sunt n motive pentru asta... ) si nu vrea sa frofite, sa-si bata joc de tine, sa te nenoroceasca... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pun mereu raul in fata, lasa falsa impresie ca fuge de tine ca sa te faca sa-l doresti din ce in ce mai mult si cand prinde momentul eficace ( pentru el ) iit decalara ca te iubeste dar o sa te "iubeasca " in felul lui vreo luna de zile dupa care vaneaza alta fata, asta e parerea mea si cunosc multi flacai care fac asa ceva

| Auslesse explică (pentru AlexanderAdrian):

Pai eu exact asta imi doream de la el, o relatie stabila.Nu voiam aventuri.dar cred ca el cauta aventuri pentru ca stii vorba aia, cand le poti schimba in fiecare zi cum vrei, de ce te-ai mai lega la cap? ..cam asa ceva e!

| Ofiintă a răspuns:

Da-i pace, oamenii se schimba, intr-o zi te tolereaza iar in urmatoarea zi, se schimba radical, cine nu te place n-are decat sa fuga de tine, sincer, ce-ti pasa?

| Auslesse explică (pentru h3r):

In primul rand,iti multumesc pentru raspunsuri!
in al doilea rand, n-am mai vorbit cu el deloc, pentru ca el a fost cel care s-a racit, cum ziceam, deodata..si na,m-am gandit ca nu mai are rost.
a avut de nenumarate ori ocazia sa vina sa vorbim,sau sa ma invite undeva(in cazul in care ar fi vrut),dar n-a facut-o!
si da, eu chiar as fi vrut o relatie stabila cu el, dar am uitat sa-zi spun ca el e genu` mai aventurier.o fi contat si asta? adica el stie foarte bine ca eu nu-s una de aia de-o noapte.
nu stiu, cred ca n-a vrut sa se implice in ceva serios, zic eu..acum doar el stie ce are.
ma mai gandeam la o chestie. poate a asteptat sa-l invit eu undeva, sa iesim, dar totusi, el e baiatu` si el e mai mare.
p.s. tatal meu e prieten foarte bun cu el si ai lui, dar nu cred ca asta chiar ar fi contat..sau cine stie.

| Auslesse explică (pentru NickName01):

Bine,dar de ce evita sa de-a ochii cu mine..adica putea sa vina la restaurantul respectiv, sa salute si sa-si vada de treaba lui.Nu-l mancam, nu-i faceam nimic.

| Auslesse explică (pentru anonim_4396):

Mda,nu stiu ce sa cred, sincer..pai face chestia asta de-un an aproape?
nu stiu ce ar putea avea si ce gandeste.

| h3r a răspuns (pentru Auslesse):

Nu, legătura de familie ar trebui să vă apropie!
Exact, foarte posibil să te fi evitat, pentru a nu se ajunge la mai multe, deoarece el nu voia asta.
Știu că tu îl doreai, însă cum ai zis și tu... șanse pentru o întâlnire erau, dar nu le-a băgat în seamă.
Nu și-a dorit nimic mai mult, erai o prietenă bună, dar a preferat să se retragă.
N-are rost să te mai chinui cu acest gând, mergi mai departe!

| Auslesse explică (pentru h3r):

Mda,oricum n-o sa ma poata evita la infinit. odata si-odata tot trebuie` sa de-a ochii cu mine, intamplator.
dar stii ce ma enerveaza, adica faptul ca putea sa intre in restaurantul respectiv, sa salute si sa-si vada mai departe de treaba lui.
ce puteam sa-i fac? nimic...doar nu-l mancam si nu-i ziceam nimic.
daca voiam sa discut cu el, gaseam alta modalitate.

| h3r a răspuns (pentru Auslesse):

Da, pentru că ați vorbit mult timp și totul era ok...cel puțin pentru tine!
Încearcă cu putință să te evite orice-ar fi, nu vrea să dea ochii cu tine, îi este oarecum rușine și se simte vinovat pentru acest „stop".
El a ales să fie așa...

| Auslesse explică (pentru h3r):

Cum ziceai si tu, el a ales sa fie asa, nu eu.eu nu ma simt vinovata, pentru ca nu i-am gresit, nu i-am facut nimic.bine,nici el nu mi-a gresit cu nimic,dar simplul fapt ca ma evita, e de ajuns.
eu nu-l evit, ca n-are rost.
de ce sa nu ma duc eu undeva, sa stau inainte sa ma gandesc,"stai ca acolo e si X", sau sa ajung acolo sa-l vad si dupa aia sa plec..nu.
daca ne vom intalni din intamplare pe undeva, il salut, pentru ca asa e frumos si gata.

| h3r a răspuns (pentru Auslesse):

Cu siguranță! Nici nu mă îndoiesc de tine, însă probabil de el da. Se va simți!

Nu pune la suflet gesturile lui „reci"! Vor trece și astea, cu timpul te vei obișnui și n-o să-ți mai pese de indiferența lui.