| Auslesse a întrebat:

am si eu o mica intrebare...ce motive credeti c-ar putea avea un baiat, astfel incat "sa fuga" de o fata?
baiatul are 24 de ani, iar eu(despre mine e vorba) am 21 de ani.
o buna perioada de timp ne-am inteles foarte bine,vorbeam prin mesaje, pe net, faceam glume unul cu altul..era totul bine.
n-am mai vorbit de mult timp,dar nici acum nu stiu care e motivul.
pe strada cand ne vedem,ne salutam!
nu ne-am certat niciodata, si totusi, el "fuge" de mine...dar nu stiu de ce...
a fost o perioada in care eu am lucrat la un restaurant, si stiam ca el obisnuieste sa mearga des pe acolo.eeeii,el a venit de mai multe ori pe acolo,insa de fiecare data,venea pana in fata restaurantului,intorcea masina si pleca(el nu stia ca eu il vad,dar,desi eram inauntru,era inevitabil),mereu il vedeam.
desi, erau multi prieteni de ai lui pe acolo(ne cunostem cu totii), el pleca!
si asta-i intrebarea care nu-mi da pace...de ce fuge de mine, desi nu i-am facut absolut nimic?+ ca nu indrazneste sa vina sa vorbim.

53 răspunsuri:
| Auslesse explică (pentru h3r):

Asa sa fie! de-un an de zile aproape tot stau si ma framant..adica ce motiv are...dar, mi-am cam dat seama.
dar mi se pare ciudata chestia asta, adica are 24 de ani, e ditamai baiatul si ma evita, dupa atatea discutii si glume si toate alea...ca mi-a zis destule.dar na, el stie ce face, e treaba lui.

| h3r a răspuns (pentru Auslesse):

Cam așa-s ăștia de seama lui, mai rău decât copiii. Nici nu-ți vine să crezi câteodată de ce pot fi în stare...sau că reacționează urât dintr-un motiv banal! Absurd!
Liniștită, data viitoare vei știi cum să acționezi!

| SunnyDay88 a răspuns:

Sa stii ca cam exagerezi. nu poti cere de la un om pe care nu il cunosti, decat din mesaje, o relatie stabila. asta suna a disperare si probabil el a simtit asta. iar tu te-ai atasat si ti-ai facut sperante cu cineva ireal. el nu e ce ti-ai imaginat tu ca e si nu poti avea cu el ce ti-ai propus tu.

| Alexu9696 a răspuns:

Cred ca nu are curajul sa spuna ca te place, ori i-a placut si acum nu ii mai place...

Poate ca e timid sau nu are destul curaj in orice caz de ce nu faci tu primul pas, e chiar atat de greu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Auslesse):

Si daca da ochii cu tine ce-ai sa faci? ai sa te uiti in ochii lui, pe care-i iubesti ca si pe-ai tai laughing iar omului nu-i ramane decat sa-ti bage doua trei vrajeli si gata! a lui esti pentru o luna de zile, ma crezi tu al dracului dar e bine sa gandesti si ca mine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baietii nu isi pierd timpul cu disperate dupa relatii lungi care visaza la rochia de mireasa, el tea simtit disperata si a fugit punct

| Auslesse explică (pentru SunnyDay88):

Ne cunoastem personal, parintii nostri sunt prieteni...cand am zis ca nu avem momente impreuna, m-am referit la faptul ca nu am iesit impreuna, nu am facut nimic impreuna! de cunoscut, ne cunoastem, acum vreo 2 zile tatal lui a fost in vizita pe la tata!

| Auslesse explică (pentru anonim_4396):

Pa asta-i, ca nu-i fac nimic.Dar macar sa aiba curajul sa de-a ochii cu mine.Ce-i asta? vii pana la usa, dupa aia pleci?
putea frumos sa intre, ma saluta, si-si vedea de ale lui.

| Auslesse explică (pentru Alexu9696):

Nu stiu, ce pas sa mai fac? oricum povestea e de aproape un an..in ianuarie am vorbit ultima oara cu el...
in rest,pe strada, ne salutam. Daca m-ar fi placut, la cate ocazii a avut, cred c-ar fi facut ceva! asa zic eu, acum nu am de unde sa stiu ce gandeste el!

| Auslesse explică (pentru h3r):

Deci,e clar! nu cred ca mai are vreun rost sa-l mai contactez sau sa-l intreb macar ce mai face, asa ca-ntre prieteni, macar din politete! m-am lamurit.

| Auslesse explică:

Mai baiete, vezi ca eu nu te-am jignit cu absolut nimic! daca ai argumente pentru "parerea ta" sustine-o, daca nu, sa fii sanatos!
p.s.invata si tu sa scrii corect!

| h3r a răspuns (pentru Auslesse):

O să treci peste! Din păcate ți-ai făcut speranțe degeaba, pe o parte era cineva, pe alta era altcineva.

| Ancutza2000Anca a răspuns:

In primul rand, trebuie sa discuti cu el si sa il intebi si poate ca ai gresit cu ceva asa ca gandeste-te bine ce ai facut ca sal supere. Fundita te rog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Auslesse):

Am curaj sa fac un pariu cu tine, iti dau id-ul meu de mess sa conversam si in doua saptamani iti arat ca il uiti p'ala cu masina, o sa ai ochi numai pentru mine, ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No las ma n-o las, nici de-al dracu! laughing

| Auslesse explică (pentru anonim_4396):

Pe mine nu ma intereseaza masina lui! ma interesa el, ca baiat!
da` tu crezi ca eu ma-ndragostesc pe net?laughing
si pariul daca il faci, sigur il pierzi! sigur si precislaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Auslesse):

Uite, daca vrei o sa ne cunoastem si in realitate, nu am sa pierd, jur!

| Auslesse explică (pentru anonim_4396):

Nu fi atat de sigurlaughing

| Alexu9696 a răspuns (pentru Auslesse):

Tu stiai clar ca el te place... dar nu te gandeai ca poate e prea timid sau nu are curajul sa iti spuna?

Daca a trecut 1 an nu mai are rost, mergi mai departe si lasa loc de buna ziua cum a lasat si el...

| Auslesse explică (pentru Alexu9696):

Nu,nu stiam clar! daca aveam certitudinea asta, procedam altfel cu el! timid nu cred ca e, adica na, are 24 de ani, peste 2 luni, face 25! daca l-ai cunoaste ti-ai da seama ca nu-i timid.
totusi, am certitudinea ca el voia doar oa aventura, insa din cauza relatiei de prietenie dintre tatal meu, tatal lui si el, n-a indraznit.asta a fost la el!

| zuzzaa a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el despre asta?

| Alexu9696 a răspuns (pentru Auslesse):

Daca vrei o aventura, te duci sa vezi o tipa dupa aia te intorci din drum, daca vrei o aventura mai saluti o tipa pur si simplu, eu cred ca tipul iti dadea tie o aparenta de a nu fi timid cand el de fapt erea, crede-ma ca si eu pot fi si foarte indraznet dar cu o fata care imi place sunt timid

Deci nu exclude chestia asta, si nu inteleg dc zici ca nu stiai ca te place, adica el iti dadea msj si vb cu tine si glume... doar ca "amici" care baiat face asa numai pentru ''amicitie"

| Auslesse explică (pentru h3r):

Te rog sa verifici, ti-am trimis un mesaj!