| Toxicandy02 a întrebat:

am strans niste bani si as vrea sa-mi iau un hamster pentru ca sunt alergica la papagal si pisica.caine nu imi pot perminte pentru ca shunt prea >scumpi:-ideea ar fi, cam cat ar costa in medie sa-mi cumpar unul? si vreau sa-i cumpar si cutie de aia in care sa steahappysi inca o intrebare, merita sa cumperi pana la urma un hamster? pentru ca prietenii mei spun ca mor repede.si bla blasadva rog ajutati`ma. Funta!:*

Răspuns Câştigător
| Lavinia1 a răspuns:

Costa in jur de15-20 lei(hamsterul).Ori ce ai face sa nu iei cusca cu grati (am si eu hamster, s-a prins in grati, are 3 picoare in przent,tragic dar adevarat) opteaza pentru una din plastic sau acvariu(desi acesa costa mai mult). Incearca sa eviti pe cat posibil recipientele din metal sunt toxice,hrana speciala nu costa mult,v-a avea nevoie de fructe si legume ocoleste-le pe cele ce contin multa apa ex:castravete, sa nu ii dai sub nici o forma gutui se v-a sufoca cu ele, ii trebuie recipient special pentru apa(7 lei), rotita(10-15 lei) si talas(3-7lei).P.Sbig grinaca cumperi mai multi sa nu pui doi masculi in aceeiasi cusca se vor bate pana se vor omora,la fel si in cazul femelelor, daca bagi un mascul cu o femela se vor inmulti, this means 2 hamsteri doua custi.Bafta!

4 răspunsuri:
| Chrisstine a răspuns:

Un hamster=15 sau 20 leitongue

| Rebe986 a răspuns:

Hamseri sunt dragutii sunt pana in 50 de lei.prietena mea are de vara asta si il are si acum nu mor repede doar daca nu stii sa il crestii.succes

| OmuMinune a răspuns:

Draga "bomboanatoxica" straight face Un animal e o responsabilitate daca nu te ocupi de el (hrana, igiena, timp pentru joaca) normal ca isi va lua adio de la viata. Un hamster nu este scump maxim 15-20 lei. O cusca speciala pentru el costa in jur de 50-60 lei cu tot cu rotita si filtru de apa. Hrana costa 5-10 lei depinde de firma, dar mai necesita si fructe, legume. In cusca e bine sa fie imprastiat talas! Sper sa iti fiu de ajutorwinking Salut!

| Toxicandy02 explică (pentru OmuMinune):

Mrs pentru raspuns,, omu`minunee''straight face...si nu te lua de numele altorathinkinghappy:*