| silvia_6803 a întrebat:

Buna TPU as avea nevoie de sfatul vostru.Am o relatie de 3 ani si azi este ziua iubitului meu face 21 de ani.Si ca tot omu l-am felicitat, i-am luat cadou si am zis sa ii las si pe facebook un mesaj cu la multi ani iubitul meu.Ce credeti ca mi-a zis ..ca nu vrea sa isi afiseze viata privata pe facebook, ca sunt aiurea si ca am facut in ambitia lui chestia asta ca sa vada toata lumea de pe facebook ca suntem impreuna.Deci am ramas masca.I-am zis inseamna ca si astia 3 ani de zile sunt aiurea. Voi ce ma sfatuiti? Ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dupa 3 ani de zile reactioneaza asa, inseamna ca...ascunde ceva!?
N-are rost sa va certati! Discutati calm, serios si afla de ce nu i-a convenit ca iubita lui, alaturi de care are o relatie frumoasa, solida, i-a scris un mesaj pe un site de socializare, in care l-a felicitat.
Afla ce ascunde daca asta e problema, iar daca nu, de ce l-a deranjat atat de tare!
Tare am impresia ca mai exista o alta domnisorica in postura ta. Ai grija!

9 răspunsuri:
| lovebooks a răspuns:

Aici depinde de mai multe...
Dacă el ţi-a zis şi înainte de ziua de azi că nu îi place să postezi pe facebook ar trebui să îi spui că îţi pare rău şi că nu ai vrut să faci asta în ambiţia lui ci doar pentru a face un gest drăguţ. Dacă nu ţi-a zis... îi spui la fel dar mai adaugi şi că nu ai ştiut că îl deranjează. Well, reacţia lui nu a fost deloc una dintre cele mai plăcute. Dacă eram în locul tău m-aş fi supărat dar ar trebui să ţii cont şi că e ziua lui de naştere. Ai putea amâna discuţia asta pe mâine căci părerea mea e că trebuie să vorbiţi pe acest subiect. Putea să îţi zică mai frumos că îl deranjează că ai postat pe facebook nu aşa cum a făcut-o el. A greşit însă nu cred că e de părere că şi aceşti trei ani sunt aiurea.

| neutrino a răspuns:

Si tu ai dreptate, dar si el, atata timp cat el nu se poate mandri cu aceasta relatie, si sau nu doreste ca numele lui sa fie afisat pe toate gardurile, fie ele chiar electronice.

| anonimus321 a răspuns:

Of,Of...asa e si la mine,la fel spune,eu am impresia ca are ceva de ascuns sau nu vrea sa vada o anumita tipa sau mai multe,al meu baga in prostie fete pe facebook, si a acceptat sa mai sterg si poza cu noi. Il poti eticheta mereu in multe chestii, doar nu se va desparti de tine din cauza asta SAU spune-i "bine, e mai bine asa, sa o tinem ascunsa" al meu crede ca am pe altcineva laughing

| Zenithf a răspuns:

Viitorul (nu) suna bine. straight face
Parerea mea este ca ti-ai pierdut 3 ani din viata alaturi de unul pentru care nu ai fost, nu esti si nu vei fii unica.
Sfatul meu, sa nu mai pierzi timpul, ca trece tare repede.

| Gαηαmα a răspuns:

Cum pot da unii sfaturi ca ti-ai pierdut 3 ani si nu stiu ce straight face...
Sincer si mie mi se pare o prostie in cele mai multe cazuri facebook-ul asta si poate lui nu ii place pur si simplu chestia asta. Vorbiti voi, ii spui ca nu te-ai gandit si lamuriti voi, alta data nu se mai intampla si gata, voi stiti ce e intre voi, daca merita de la acest "minunat" lucru sa va certati...

| shadow72 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii dai un cap in gura...

| ILoveYou26 a răspuns:

Inseamna ca are de ascuns ceva, sau se fereste cu tine de lume, si nu vrea sa afle lumea ca sta cu tine.
Poate flirteaza cu altele pe facebook, si nu vrea ca sa afle alte fete ca are iubita.
Totusi dupa 3 ani, nu ar trebui sa reactioneze asa daca te iubeste.
Esti iubita lui si ar trebui sa se mandreasca cu tine, si sa fie mandru ca i-ai lasat o urare pe facebook.

| buzeduulci a răspuns (pentru ILoveYou26):

Flirteaza*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am facebook,dar din ce-am inteles el a fost inventat tocmai ca sa aratam intregii lumi pe unde ne bronzam natural in Dominicana, ce schiem la munte, cum dansam dansu piunguinului, si altele.Ori daca te apuci sa te certi cu iubita ca ti-a zis la multi ani acolo, inseamna ca te feresti sa stie toti despre tine ce invarti si deci daca povestesti despre tine ca iubesti animalele e clar ca de fapt tu otravesti cainele vecinului pentru ca latra prea mult si te scula din somn.Si nici apusurile de soare nu le adori sau plimbarile la malu marii si totul e o mare vrajeala.In concluzie facebook-u e doar ca sa iti pui poza cu tine in tricou mulat si ochelarii de soare in camera, cu draperiile trase(pentru baieti; pentru fete – rezemata-sexy de soba din teracota, si cu mana-n parul oxigenat).Si mai e bun ca sa ne pozam cum ne-am pus jante noi din aliaj la Q7, dar ne platim femeile de serviciu la firma cu 4 milioane pe luna, pentru ca sunt niste fomiste.Stai putin sa-mi trag sufletu…
Deci nu e de bine ce-a facut el. Ureaza-i si tu altuia la multi ani, data viitoare.
Eventual mie, pe 27 februarie.(poate nu uiti pana atunci, mai sunt vreo doua`j de zile).