| ForeverInLove a întrebat:

As avea nevoie de un sfat, o parere, ceva. Ideea este ca eu m-am indragostit de un baiat (mentionez ca e cu 8 ani mai mare ca mine, dar nici pentru mine si nici pentru el nu conteaza varsta), dar el dupa o fosta ralatie are o parere foarte proasta despre toate fetele si nu mai reuseste sau nu are puterea, increderea sa aiba o relatie stabila pe baza de iubire cu nici o fata. Eu stiu toate aceaste desi nu multi o stiu deoarece am avut o discutie cu el mai profunda. In fine ideea este ca eu nu stiu cum sa il cuceresc si ar vrea sa reusesc cumva ca imi doresc asta foarte mult si de asemenea as vrea sa il schimb ca este cam fustangiu. Deci, vreo idee, parere, ceva? Va rog mult si va multumesc! (Pentru un raspuns bun dau funda!).

21 răspunsuri:
| raluca250 a răspuns:

Cati ani aveti?

| ForeverInLove explică (pentru raluca250):

Eu 14 si jumatate si el 22 jumatate dar tin sincer la el desi varsta poate ma tradeaza multi poate crezand ca eu nu stiu ce e aia iubire.

| b889max a răspuns:

Orice barbat care isi gaseste "nasul" devine miel! asa dati silinta fi cu el ca dupa il vei modela frumos! dar arata-i ca esti instare sa faci totul pentru el

| b889max a răspuns (pentru ForeverInLove):

Bine aici mai intervine si sexul care este foarte important!

| b889max a răspuns (pentru ForeverInLove):

Ti ai inceput viata sexuala
?

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei. Este fustangiu pentru ca probabil, din cauza ca a avut ghinion in dragoste, numai are incredere in el si i nicio fata. Mai intai de toate, trebuie sa fii alaturi de el. Apoi, sa il cuceresti. Fii aproape de el, mereu dar nu sa il sufoci. Fii tu insati sinu il lasa sa creada ca esti in limba dupa el. Altfel poate va profita de tine.

| GheNsS a răspuns:

Din punctul de vedere a normalitati tu ai 14 ani ce treaba ai tu cu un tip de 22 de ani, nu are niciun sens si vreo noima, parerea mea vezi-ti de varsta pe care o ai si cucereste baieti de 14 15 ani ca tine asa happy nu este raspunsul care il asteptai stiu si imi pare rau dar asta e adevaru daca ai apelat la TPU atunci trebuie sa afil adevaru. Mai multe nu mai zis ca ai inteles unde bat bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverInLove explică (pentru stefaniacristina77):

Da ai dreptate cu tot ce spui dar imi este greu sa ii atrag atentia doar eu pe cand el fiind mai fustangiu se baga in seama cu toate fetele si e cand la mine cand la alta. Dar din cate stiu eu din grupul de prieteni (fac referire la fete) eu sunt singura pe care a incercat sa o sarute si a avut si o discutie foarte sincera din care am aflat multe lucruri si acea discutie a mai avut-o doar cu cel mai bun prieten al lui.

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverInLove explică (pentru FortaUniversului):

Eu stiu cu siguranta mai bine ca tine ce simt eu pentru EL asa ca daca nu ai raspuns care sa ma ajute prefer sa pastrezi sarcasmul pentru tine!

| ForeverInLove explică (pentru FortaUniversului):

Daca as sti ca ar putea avea sentimente sincere pentru mine mi-as asuma o relatie cu el, din care as putea primi si experienta de ce nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici nu virsta conteaza ci faptul ca nu stiu daca el este constient ca esti minora, cit mai are dee asteptat si daca are suficienta rabdare,

Răspuns utilizator avertizat
| SlowLikeSnow a răspuns:

Lasa'mi te rog id tau printr'un mesaj daca vrei ...sunt fata si am cam aceeasi situatie, mai vorbim daca vrei.:*

| GheNsS a răspuns (pentru FortaUniversului):

Are foarte mare treptate! Cum am zis mai sus vezi-ti de varsta ta! Crede-ma asculta aici ca pe ala il doare in cot esti doar un copil pentru el TREZESTETE!

| Cosmotel a răspuns:

Eu am 22 si in vecii vecilor nu m-as uita la o fetita de 14 anisori. deci, cel mai bine e sa stai cumintica si sa te uiti la baietii de varsta ta tongue
depinde acum peste ce pedofil ai dat si tu.

| ForeverInLove explică (pentru Cosmotel):

Dar corpul meu nu arata varsta de 14 ani. Si el acum mai bine de un an cand ne-am intalnit prima data mai dat cu usurinta 17-18 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmotel a răspuns (pentru ForeverInLove):

Ma asteptam sa spui ca nu arati de 14. Tu nu intelegi ca nu la asta se rezuma totul. poti sa te imbraci si sa te machiezi sa arati de 30, tot 14 ani o sa ai.

| stefaniacristina77 a răspuns (pentru ForeverInLove):

Probabil incearca sa vada daca poate sa aiba incredere in tine. Eu zic sa fii alaturi de el. Dar daca vei fi cu el iti zic sa ai grija. Nu stii cum este intr-o relatie [cred]. happy