| dincolodevise a întrebat:

Buna TPU.As vrea o parere cat mai sincera, chiar am nevoie.Am fost cu un baiat aproape un an,ne-am iubit mult si cred ca inca ne iubim, dar acum o saptamana ne-am certat pentru ca el e prea gelos in ultimul timp si cand ne-am despartit m-a facut in toate feluri,ba chiar mai mult azi am vazut-o pe una ca-l tinea in brate, dar el zice ca pe mine ma iubeste, A facut multe pentru mine, stiu ca tine mult la me.dar nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma cu orice sfat.

10 răspunsuri:
| EleonorElena a răspuns:

Pai eu zic ca tipu ala, chiar daca s-a despartit de tine nu pentru ca nu te-ar place, tocmi fiindca e gelos arata ca, chiar te place.Si chiar daca acum e cu altcineva sigur va vrea sa va impacati, fiindca tu vei fi acea fata pe care nu o va uita niciodata si va regreta mereu ca s-a despartit de tine.

| Azµre a răspuns:

Să-l uiți, este un nesimțit, lipsa de respect și de încredere a lui a dus la destrămare nu tu.

| xQueenOfDisaster a răspuns:

Hai să îţi spun ceva : Ok, poate ţine mult la tine. Nu contest nimic. Dar de ce să te facă în toate felurile? Asta nu denotă prea multă iubire. Zic să faci cum crezi dacă încă îl iubeşti dar nu te înjosiwinking.

| buburuza2007 a răspuns (pentru Azµre):

I like you

| buburuza2007 a răspuns (pentru Azµre):

Eu zic sa termini cu el,nu va aduce nimic bun aceasta gelozie, e bine sa fii gelos dar intr-o oarecare masura, inteleg ca tii la el dar aceste lucruri te vor afecta foarte tare, decizia iti apartine, dar asta e sfatul meu

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Spune-i ca e prea gelos, ca exagereaza cu astfel de sentimente negative, si ca astfel distruge relatia. Spune-i ca tu inca crezi ca va iubiti. Spune-i tot ce ai pe suflet. Dar spune-i ca daca zice ca te iubeste ar trebui sa-ti demonstreze. "Acta non verba" ( fapte nu cuvinte). Asa raspund cuiva cand imi spune ca ma iubeste, ca tine la mine sau chestii de genul. Deci fi doar curajoasa si va iesi totul bine. Asta daca el da semne ca ar mai vrea sa fie cu tine...

| Azµre a răspuns (pentru buburuza2007):

:*

| MariaIurascu00 a răspuns:

Stii poate de multe ori se scrie gelozie, dar de multe ori se citeste,, nu vreau sa te pierd,,. asta cred ca ar trebui s-o stii.Te iubeste, incearca o impacare. Iti tin pumniii

| valeriospinachi a răspuns:

Asta inseamna ca el inca te iubeste,,, si poate ese cu altele ca sa-ti faca rau tia,,,

| neutrino a răspuns:

Relatia aceasta s-a sfarsit, pregateste-te de urmatoarea.