| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb ce ati face daca ati fi in locul meu:vara asta m-am indragostit de un tip cu vreo 10 ani mai mare decat mine(avand in vedere ca eu am 16 ani,stiu ca pare un lucu tampit,dar chiar arata bine tipul). Partea prosta e ca are iubita,dar un lucru bun e ca nu se vad decat in week-end, din cauza serviciului ei.Cum as putea sa-l uit? Inca o parte prosta este ca el stie ca eu il plac.Niste sfaturi mi-ar fie de mare ajutor! Fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil el isi spune: "Toate pustoaicele se indragostesc de mine!" ...orgoliul lui masculin e flatat, dar nu te gandi ca ii pasa prea mult de sentimentele tale. Asta daca vorbim de sentimente reale. Nu poti fi intdragostita de el doar pentru ca arata bine, poti fi cel mult atrasa. Si mie personal mi se pare doar o atractie, va trece. Foarte multi adolescenti nu fac diferenta dintre dragoste si atractie.
Imi place ca ai pus punctul pe "i": trebuie sa il uiti, nu sa incerci sa-l faci sa-si uite iubita, esti doar o copila pentru el, oricum. Si daca e un tip serios, nici nu va lua in calcul posibilitatea de a se cupla cu o minora.(nu uita ca o relatie cu un tip de 26, implica sex si probleme cu parintii).
Mai ai si parinti, o scoala, o cariera de facut. Nu-i momentul sa-ti faci idei din astea.
Nu poti decat sa rupi orice legatura cu el(lasand, sa zicem, doar loc de buna ziua) si sa conversezi mai mult cu cei de varsta ta. Stii povestea, te uiti la filme vesele, iesi cu fetele, nu mai asculti muzica trista, cunosti baieti noi etc. La varsta asta, lucrurile se uita repede, crede-ma.
Sa nu te simti rusinata ca el stie, daca zici ca arata bine, probabil e obisnuit.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rizer a răspuns (pentru dreptatesionoare):

Nici chiar asa 10 ani diferenta nu e chiar atat de rau, in cazul Columbeanu era mult mai mare diferenta! Mai documenteaza-te inainte sa postezi un raspuns!

| Rizer a răspuns:

In primul rand implica-te intr-o relatie seriosa, cunoaste un baiat, iubeste-l si il vei uita pe cel cu 10 ani mai mare ca tine! Mult succes!

| ramonitaa a răspuns:

Exact in aceiasi situatie sunt si eu, imi zice "daca erai mai mare erai iubita mea" chiar daca are prietena. habar n-am nici eu ce sa fac. poate imi trece de el..si gatabig grin ti puup:*

| mona a răspuns:

Problema nu ar fi asa grava ca diferenta e de 10 ani pentru ca nu esti prima si nici ultima dar mai grav e ca tipul are iubita indiferent ca se vad rar sau nu si tu esti a 5- roata la caruta cum s-ar zice si din moment ce nu o lasa pe aia pentru tine inseamna ca numai te foloseste profitand de faptul ca il placi, mai bine uita-l si fa-ti un prieten care sti apartina in totalitate numai tie

| justme1696 a răspuns:

Incearca sa il eviti, iesi cu prieteni tai in oras.iar daca te intalnesti cu el poarta'te normal ca si cu orice baiat, va observa de la un timp ca nu te mai intereseaza...Cunoaste baieti noi, cine stie poate te vei indragosti de altul fara prietena(varsta nu conteaza).

| doc69 a răspuns:

Hmmm te-ai indragostit? sau va potriviti la pat?

| timisoara a răspuns:

Putin cam mare diferenta de varsata, dar nu conteaza...

| roxiada a răspuns:

Daca nici nu s-a intamplat nimic intre voi nu cred ca e chiar asa important, ma gandesc ca-ti place, e si normal doar sti cum se spune ca fetele adora barbatii mai maturi! cred ca cel mai ok ar fi sa iesi cu altcineva, cauta sau lasa-te cucerita de altcineva si oricum daca baiatul respectiv nu ar mai avea iubita diferenta de varsta nu e mare, e ok si 10 ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Rizer a răspuns (pentru dreptatesionoare):

Eu cred ca nu am gresit cu nimic cand am postat raspunsul anterior! Imi pare rau dar v-ati referit la Columbeanu nu la Gabor Monica! Si eu am zis de Monica Gabor si de Columbeanu nu pe cine a avut Monica inaintea lui Columbeanu eu m-am referit strict la ei 2.