| Natasha180095 a întrebat:

Aseara eu si prietena mea ne-am intors dintr-un club si am mers la mine acasa. Eu am intrat si am facut un dus si cand am iesit din baie prietena mea era intinsa pe pat si i-am spus daca e du-te fa si tu un dus etc. intrase in baie si dupa 1 minut iesise. eu in acel moment dadeam sa ma schimb si prietena mea s-a pus pe pat si ma privea... deodata incepuse sa vina spre mine, si a inceput sa imi mangaie sanii si sa ma sarute. am impins-o usor si am intrebat-o ce te-a apucat?! si mi-a raspuns ca ma iubeste si ca ma vrea. eu in acel moment am inceput sa rad si ea s-a enervat. dupa aia m-a luat de mana si m-a trantit pe pat si a inceput sa ma sarute cu forta sa imi sarute sanii burta etc. si am plesnit-o a inceput sa planga si sa imi spuna ca de ce reactionez asa cumva nu o iubesc in fine. si i-am raspuns: normal ca te iubesc dar nu in modul asta. I-am raspuns: esti prietena mea din copilarie nu pot avea ganduri perverse cu tine, esti ca si sora mea. dupa ce i-am spus toate astea a inceput sa plece. si in acel moment am inceput sa imi parul rau pentru ca nu vroiam sa se ajunga la asta. acum ea nici nu imi mai vorbeste, nici la tel nu-mi raspunde Mama mea a observat ca se intampla ceva dar nu am putut sa ii spun si nu am nici o idee cum sa o impac din acest motiv am pus intrebarea pe TPU! Ce credeti ca trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| IREros a răspuns:

Eu din ce am inteles si sper ca am inteles bine tu esti fata ea e fata si aparent are inclinatii lesby? Daca e asa atunci nu ai ce face... vorbeste cu ea si spune-i ca esti heterobig grin (daca esti) si ca nu poti face asa ceva, daca nu intelege asta ebig grin.

13 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ea este atrasa de tine mai mult decat o prietena. Ar trebui sa steati departe unu de cealalta o perioada, poate ea e lezbianca sau bisexuala, daca nu vrei sa te simti atrasa de ea atunci stati la departare.
Cand vei vorbii cu ea explica-i ca nu ai vrut sa o superi si ca nu aveti cum sa va iubiti fiind doar prietene

| Azµre a răspuns:

Fie ai o imaginație bogată, fie chiar este adevărat.
Atunci va trebui să dai de ea și să discuți cu ea față în față, spune-i să nu se simtă jignită sau să se ferească de tine din cauza acelei îmtâmplări.
Sunt sigur că va înțelege, dacă îi explici pe îndelete că vrei să rămâneți prietene ca înainte.

| Natasha180095 explică (pentru Azµre):

Ms pentru rasp. sper sa inteleaga.

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu mai am de ce sa-ti raspund pentru ca ti-au spus ceilalti ce e mai important, dar nu ma pot abtine sa nu comentez laughing cum adica "dupa ce i-am spus toate astea a inceput sa plece.", pleaca pe bucati sau ce? laughing Cate-o mana, cate-un picior... laughing eventual in sir indian laughing

| loryiii a răspuns:

Cati ani are prietena aia a ta?

| Natasha180095 explică (pentru loryiii):

Are 20 e mai mare ca mine cu un an dc?

| Natasha180095 explică (pentru NuMaContrazice):

laughing Pai cam asa ceva laughing

| loryiii a răspuns (pentru Natasha180095):

Hehe big grin ce sa fac. curiozitatea laughing

| Ana0Maria a răspuns:

Woow! Pai nu prea ai ce sa faci...renunta la prietenia cu ea!

| Oana92 a răspuns (pentru Azµre):

Tind sa cred ca e adevarat avand in vedere ca e ``epidemie`` de homosexuali si lesbiene...

| WildDream a răspuns:

S-a simtit jignita de refuzul tau, las-o o perioada sa se mai calmeze iar pe urma poti sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca nu e vina ei ci pur si simplu nu esti atrasa de fete. Spune-i ca nu vrei sa pierzi o prietena ca ea (asta daca chiar iti pasa de prietenia voastra) si poate o sa va impacati. Desi o sa fie destul de ciudat un timp...

| Natasha180095 explică (pentru WildDream):

Mersi pentru sfat sper sa ma ajute.

| BelaMood a răspuns (pentru NuMaContrazice):

rolling on the floor