| Zaharioaei_Radu_1988 a întrebat:

astazi a fost cea mai trista zi din viata mea....prietena mea mi-a zis ca a fost o greseala ca m-a lasat sa ntru in viata ei si acum nu mai pot iesi din starea de drepesie si cred ca nu voi iesi mult timp... ceas putea face am incercat orice sa ma inveselesc dar nu pot! :'( Ps: multumesc anticipat tuturor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Cred ca esti genul de barbat care se gaseste rar in ziua de azi.
Ea ori a stat cu tine din interes sau a spus astea la nervi?
in urma unei certe a spus astea?
detaliaza te rog.
Imi pare rau sa aud asta si nimic nu te va ajuta, poate doar timpul.
eu am suferit dupa el in urmaunei scurte, scurte relatii, nici nu a fost o relatie, doar am iesit imperuna!
am suferit un an. pana am uitat sa mai sufar!
A fost oribil, am pierdut o vara. eram distrusa, stateam in casa, nu mai vedem de mine ca om, Doamne!
Acum imi vine sa ras cand ma gandesc si cand ma uit la poze imi zic :"am fost indragostita de el" :O
Asa a fost sa fie.
Mai rau e ca acum dupa aproape 2 ani nu ma mai indragostesc, ma simt singura. imi doresc o pe cineva in viata mea insa a aparut totusi insa nu e sa fie, sau daca e sa fe nu las eu!
Deci, acum, mai da-mi detalii.
Revino-ti omule!

8 răspunsuri:
| ffkldmlasbvn a răspuns:

Sunt sigura ca fata aia ti-a spus asta la nervi...nu ii da atentie la tot ce spune.Incearca sa nu te mai gandesti la asta..citeste o carte.fa ceva ce te relaxeaza.Ai sa vezi ca mai tarziu o sa regrete ce a spus. Sper ca te-am ajutat! happy

| Zaharioaei_Radu_1988 explică (pentru ffkldmlasbvn):

Multumesc pentru sfat prietene dar de 1 an e greu sa mi-a scot din minti si inima

| catablondu a răspuns:

Salutare, e normal sa te afecteze, dar daca ea gandeste asa atunci nu are nici un sens sa suferi pentru ea. Incearca sa te consolezi cu faptul ca a fost o experienta, o incercare esuata, dar poate ai avut ceva de invatat din asta. Fa ceva ce iti place, incearca sa nu stai mult timp singur ca sa nu te gandesti mereu la acelasi lucru. Trebuie sa dai la o parte tot ce iti face rau. Sarbatori fericite, numai bine.

| ffkldmlasbvn a răspuns (pentru Zaharioaei_Radu_1988):

Ma bucur ca mai sunt si baieti din astia care chiar pun suflet intr-o relatie..ar trebui sa te impaci cu ideea..chiar daca va mai dura pana o vei uita. poti sa faci ce vrei ca nu o poti uita cu forta happy

| deny2002 a răspuns:

Nu mai te gandi la asta. Uita-te la ceva care te amuza, te linisteste.Intr-o buna zi cred ca te va ierta.Cum sunt cu prieteniile in ziua de azi intr-o zi se cearta si a2a zi sau dupa o saptamana se comporta de parca nu s-a intamplat nimic. Sper ca te-am ajutat si sa nu-ti mai faci griji de asta, nu mai te gandi la asta oricum gasesti alti prieteni.

| Zaharioaei_Radu_1988 explică (pentru catablondu):

Multumesc! sarbatori fericite si tie!

| HoTSaucE a răspuns:

Incearca sa faci lucruri care te distrag din a te gandi la ea.Gen, apuca-te de sala, o sa pierzi o buna parte acolo si cand o sa vii acasa obosit nu o sa mai ai timp sa te gandesti la ea pentru ca o sa adormi instantlaughing.In rest, iesi cu prietenii in oras, continua-ti viata!
Sarbatori fericite!

| catablondu a răspuns (pentru Zaharioaei_Radu_1988):

Multumesc si eu si sper sa reusesti sa treci peste asta. Se intampla oricui, din pacate, dar ce-i al tau e pus de o parte!