| Sandor12921 a întrebat:

ce boli se pot lua prin sarut pe buze? Ieri noapte am iesit cu niste prieteni in oras, la o petrecere si dupa ce am baut putin, beau foarte rar, eram ametit tare si m-am sarutat cu o fata, nu o cunosteam bine, e prima data cand sarut o fata necunoscuta aproape, chiar nu stiu de ce am facut asta, sper sa intelegeti, ea are 24 de ani si e cam plinuta,(chiar f plinuta) nu stiu ce m-a atras la ea, poate ca era blonda, dar stiti cum e cand esti ametit. In fine, doar cand mi-am mai revenit putin si eram imbratisati amundoi mi-am dat seama ce prostie am facut, i-am cerut scuze si nu am mai vorbit, am primit si cerere pe Facebook de la ea, ce as putea sa fac? De unde stiu ca nu am luat vreo boala, stiu ca sunt sanse foarte mici, ea este o fata intretinuta, curata, etc. dar mi-e frica pentru ca nu m-am sarutat pana acum niciodata cu o fata pe care nu o cunosteam inainte cat de cat bine

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Posibil sa incepi sa te ingrasi? glumesc :p.
Pai este de exemplu boala sarutului (mononucleoxa) care se manifesta ca o simpla raceala si se trateaza cu antiinflamatoare si o data ce o kei o vei avea toata viata. Dar stai linistit nu e periculoasa.
Mai este meningita care se manifesta prin durere de cap, varsaturi, febra.
Herpesul care o boala pe care o ai toata viata, poti lua gripa, varicela, infectii cu streptococi, candida chiar si HIV si hepatita dar numai daca ai vreo leziune la nivelul bucal.
Nu vreau sa te sperii, de cele mai multe ori saliva este un factor de protectie.

7 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Nasol ca doar ai sarutat-o ce pot sa iti zic daca tot erai ametit macar mergeai pana la capat

| Sandor12921 explică (pentru HadesSs):

Mai bine nu happy

| HazelEyes77 a răspuns:

Stai linistit nu cred ca te ai pricopsit cu ceva sarutand o pe fata aceea. Exceptie o face herpesul bucal daca tipa avea vreo eruptie la nivelul buzelor. In rest sanse extrem de mici sa fii luat ceva.

| mihai69 a răspuns:

În afară de herpes? Destule...

| Ara997 a răspuns:

Si cand spui ca "cunosti" persoana chiar crezi ca o cunosti?
vorba veche spune ca "mananci un sac de sare cu un om si nu-l cunosti"!

| mgtow a răspuns:

Hepatita, HIV numai daca sant rani si trece sangele de la infectat la victima, candida si mai erau cateva

| Sandor12921 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Sa nu par nesimtit, dar nu am nimic cu fetele/femeile plinute, chiar sunt destul de ok happy