| Adda27 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile intre doua persoane intre care diferenta de varsta este mare ( gen 9-10 ani)? E doar curiozitatea :d cel mai bun raspuns funda happy:*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu conteaza varsta intr-o relatie! Dincolo de diferenta de varsta si de toate celelalte diferente, un cuplu este un cuplu. Poate ca fiecare a gasit acolo ceea ce isi doreste: incredere, frumusete, afectiune, putere, comunicare. Sau orice altceva ce poate fi important. Daca nu pierd din vedere acest lucru, partenerii pot folosi slabiciunile lor in avantajul relatiei, facand-o mai stabila si mai puternica. Mai multe vezi aici:
http://dli.ro/diferenta-de-varsta-dintre-parteneri.html
Bafta!

5 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Dragostea vorbeste, nu trebuie sa fie un stas la diferenta de ani intre parteneri, daca oamenii se iubesc ce mai conteaza acolo un 9-10-11 ani

| Consumptive a răspuns:

Depinde, una e diferenta cand fata are 20 de ani si el e cu...hai sa zicem exemplul tau:10 ani mai mare decat ea si alta e cand fata are 15 ani si el are 25. Ceea ce vreau sa spun e ca totusi conteaza si momentul vietii in care il intalnesti pe X-ulescu, una e cand esti minor si cu totul alta treaba e cand esti deja stapan din toate punctele de vedere pe deciziile pe care le iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poate functiona prea bine, se vor vedea mereu niste diferente: de educatie, experienta de viata, stil de viata.
Insa, cel mai tanar in cuplu l-ar putea face si pe celalalt sa se simta tanar. Ar putea fi cheia.
Sunt multi factori de luat in considerare intr-o relatie de genul acesta. Oricum, cred ca limita ar fi de 10 ani diferenta, ce depaseste mi se pare o treaba nelalocul ei.
In fond, tineretul cu tineretul, restul...cu restul.
Cum era o replica intr-un film: You look so good together, you're like Barbie and ...grandpa Ken.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta iti spun ca varsta nu conteaza intr-o poveste de dragoste.Iar NeluL are mare dreptate.

| Dianaㄨ a răspuns:

Intre parintii mei este aceasta diferenta si se inteleg foarte bine. Acum, depinde de chimia dintre ei.