| Cutegirl000 a întrebat:

Cum sa imi dau seama cand un baiat ma place? din experienta voastra ...Cam ce semne ar fi?

9 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Pai vorbeste cu tine mai mereu, iti face complimente... chestii de genul.

| unknøwn a răspuns:

Când un băiat te place îţi dai seama de asta, nu te gândeşti la ce semne îţi dă şi chestii gen. Pur şi simplu ştii asta, simţi!
Dacă băiatul nu te place...doar ai dubii.Cum e cazul tău.

| Cutegirl000 explică (pentru unknøwn):

Au mai fost baieti la care aveam dubii si m-am trezit ca imi trimit mesaj sau imi spun in fata ca ma plac... m-am bazat pe acelasi lucru, ca voi simti...dar nu a fost asa

| Mayar a răspuns:

Iti dai seama ca te place, daca vezi ca intra in vorba cu tine, iti zambeste mereu, spune ca lucrurile pe care le zici sunt comice, chiar si cand nu e chiar asa, doar sa iti intre in gratii, cand vezi ca gaseste motive copilaresti sa intre in vorba cu tine, cum ar fi "Uite, si eu am tricou ca tine", "Si verisoara/ sora mea are asa bluza/coafura, etc".
Cand vezi ca se uita la tine un timp mai indelungat. Cand vezi ca el e cel care ia initiativa sa vorbeasca cu tine pe facebook, mess, etc.
Sper ca ti-am fost de ajutor. O zi frumoasa!

| varcolaccc a răspuns:

Se poarta mai frumos, e mai atent, are alt comportament in preajma ta... Te mai ia in brate, etc. Cam asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu ai simturi, simti asta. Te gadila undeva.

| h3r a răspuns:

Pur și simplu o să-ți dai seama. Nu-i greu, acum fugi la somn.

| bogdan72 a răspuns:

"Pai, daca nu a venit sa se dea el la tine, cel mai probabil se va nenatural cu tine. Rigid, exagerat, timid, ridicol - orice de genul asta, dar nu va fi el insusi in totalitate. Va fi ori cum incearca sa para, ori opusul, dar nu el. Cam asta e tot ce iti pot spune, dar sa stii ca, fata fiind, nu mori daca intri tu prima in vorba cu el. Mai ales daca e reticent de felul lui." (citat din alt raspuns al meu laughing )

Nenatural poate insemna si foarte prietenos/afectuos/simpatic (cu tine). Putini baieti sunt foarte prietenosi din fire.

| unknøwn a răspuns (pentru Cutegirl000):

Înseamnă că tu nu eşti suficient de inteligentă încât să-ţi dai seama. Ceea ce e grav thinking
Nu trebuie să fii un geniu să-ţi dai seama că un băiat te place. Când vezi că se comportă diferit cu tine faţă de cum se comportă cu alte fete.