| MiaMari98 a întrebat:

Buna TPU big grin
Am pus acum 1 saptamana 2 o intrebare despre cum sa "cuceresc" baiatul pe care il plac, genial, a venit la mine fara sa fac nimic si m-a invitat in oras, acum cateva zile am iesit a 2-a ora si mi-a spus ca ma place, eu m-am fastacit si n-am stiut ce sa-i spun si apoi a trebuit sa plecam acasa.
De doua zile nu mi-a mai scris nimic, nici nu ma m-ai sunat, am 16 ani si asta este prima relatie ca sa-i spun asa, ce ar trebui sa fac? sa-i spun?
P.S - Multumesc mult de raspuns, big grin

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca a incercat si nu te-a placut. Sau a luat tacerea ta drept un refuz. Scrie-i tu, spune-i ca te-ai simtit bine cu el in oras si mai vrei happy Din raspunsul lui vei afla care din alternativele de mai sus e corecta. Sau poate ca e pur si simplu ocupat.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l anunti printrun mijloc de comunicare ca doresti neaparat sa reluati plimbarea intrerupta. De asemenea poti sa-i spui ca iti pare foarte rau de cele intamplate din cauza timiditatii si lipsei tale de experienta si doresti neaparat sa inteleaga ca esti pregatita sa nu se repete.

| neutrino a răspuns:

Un simplu mesaj cu "ce mai faci?" este suficient.

Răspuns utilizator avertizat