| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Daca un baiat isi invita partenera la el acasa ca sa se uite la un film(indiferent a cata oara e), ce poate face fata pentru a nu trece la urmatorul nivel ca sa spun asa, in asa fel incat baiatul sa nu se simta stanjenit, fie ca o fac in timpul filmului sau dupa ce se culca? Pur si simplu poate fata este in perioada aceea a lunii, poate inca e domnisoara si nu se simte pregatita sau poate chiar vrea sa urmareasca filmul, cu adevarat. Stiu ca veti spune ca trebuie sa isi asume anumite riscuri daca a acceptat propunerea, dar voi cum ati proceda? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Fata trebuie sa ii spuna pur si simplu baiatului ca nu doreste sa treaca la pasul urmator. Fara semnale sau alte subtilitati pe care baietii nu le percep. Daca nu puteti vorbi deschis despre asta, inseamna ca nu sunteti destul de maturi si ar trebui sa mai amanati sexul.

14 răspunsuri:
| Fonk a răspuns:

Depinde cum are chef, la mine ar fi cum vine nici nu astept sa ma uit la film.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu as merge!
Invitatia nu este pentru film, asta este foarte clar, ci pipait si sex, ori la tine nu este posibil, deci incerci sa eviti penibilul si situatia neplacuta.
Ii spui baiatului ca nu poti saptamana respectiva fiindca esti indispusa ori bolnava si ca preferi sa stai acasa, in patul tau, pentru cateva zile pana trece boala.
Sub nici o forma nu te duci la baiat, ca te pui intr-o situatie jenanto-penibila.

| AdioTPU a răspuns:

As refuza in primul rand sa merg acasă la un tip, singura, să vizionez un film, oricare ar fi el. E evident că cine îți propune asta vrea doar o partida se sex. Mi se pare o invitație de foarte prost gust pe care as refuza-o din start.

| TheGentleman a răspuns:

Îi spui că vrei să vezi filmul la cinema

| anonim3247 a răspuns:

O fata merge la băiat acasă de câte ori vrea și doar ea dă de înțeles că vrea sex.

| anonim3247 a răspuns:

Ce răspuns a dat TheFox.
Nici nu e de mirare că unele sunt virgine și la 25 - 30 de ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adică să își asume riscuri? Despre ce vorbim aici. Zice că nu vrea și aia e. Eu greu sa deschidă gura și să explice?

| anonim3247 a răspuns:

Nu trebuie să facă sex o fată care merge la un băiat acasă.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Cam de 3 ori pe săptămână merge fata la băiat acasă.

| steamrogue77 a răspuns (pentru AdioTPU):

Asa este, e ceva de neconceput sa te invite acasa la un film laughing
"Vrea doar o partida de sex", da ce ai crezut ca vrea? Sa joace un meci de sah?

| dullcat a răspuns:

Si nu e nimic penibil sau jenant in a admite ca tu doreai doar sa vezi filmul.In schimb, sa bagi scuze inventate si mibciuni este penibil, in loc sa comunicati deschis ca doi oameni maturi. Asa ca in locul tau nu as asculta de sfaturile persoanelor de 60 de ani.

| ania a răspuns:

Poate se se uite la film și singura la ea acasă, fără sa își asume riscuri.

| VoidEternal a răspuns:

Daca se ajunge la situatii de genul inseamna ca in acea relatie nu se comunica deloc. Un film poate fi doar un film, daca fiecare stie din start ce e permis si ce nu.

| CleanHeart a răspuns:

1 la mana un băiat care place cu adevărat o fata nu se gândește la asta din prima pentru că o respecta și preferă mai degrabă să discute cu ea și să o facă sa rada și să fie mândru că a văzut o cedare ușoară
2 la mana o fata trebuie sa se respecte și să știe să își impuna propriile limite daca își iubește demnitatea si să știe când e momentul potrivit