| AdaElla a întrebat:

daca un baiat spune ca tine mult la tine si el te minte.ce inseamna ca minte si spunand ca ma iubeste.ce sa inteleg din asta? ma iubeste sau nu?

Răspuns Câştigător
| Anutzabhaaa a răspuns:

Baietii sunt niste mincinosi! rar mai sunt baieti sinceri.te minte cu siguranta.ma rog acum nu stiu situatia si nu il cunsoc dar eu zic ca sunt doar ``vrajeli`` ca sa vb in termenii cocalaresti

15 răspunsuri:
| Cr1zzu a răspuns:

Fi mai explicita a spus ca tine la tine si ti-a spus dupa ca a mintit? daca a spus asa ori a spus la caterinca ori simnte ceva mai mult pentru tine stiu fiindca si eu am spus asa la cateva fete si si-au dat seamalaughing

| h3r a răspuns:

N-am înțeles mai nimic dar ghicesc răspunsul.
El nu ține la tine, asta e adevărat, deci te minte atunci când zice că însemni ceva pentru el.

| AdaElla explică (pentru Cr1zzu):

Nu stiu daca ma minte daca ma iubeste sau din astea.el ma minte cu alte chestii gen ca e afara si eu vb cu el la tel si aud ca el e afara si el tot nu recunoaste.

| AdaElla explică:

Eu ma refeream..ca ma minte cu elte chestii gen: zice ca e in saca si de fapt e afara..sau chestii din astea

| neutrino a răspuns:

Nu. Baiatul tau este interesat numai de sex.

| Gabriela1313 a răspuns:

Depinde in ce fel te minte. Poate are o cauza buna. Dar daca te minte sa se vada cu altcineva e clar ca nu te iubeste. Observa-i comportamentul si vei afla singura raspunsul.

| Wewillrockyou11 a răspuns:

Din pacate s-ar putea sa te insele cu altcineva. Daca spune ca tine mult mult mult de tot inseamna ca este putin cam prostut si ca nu prea te baga in seama cateodata sau e ocupat cu altceva. Daca iti spune DULCIK sau IUBITZIK...etc. inseamna ca te MINTE! Imi pare rau!

| Cr1zzu a răspuns (pentru AdaElla):

Incearca sa stai mai mult timp cu el poate va renunta la aces obicei de a nu spune adevarul incearca sa iti spui si tu sentimentele fata de el:* Ti Puup:*

| Zenithf a răspuns:

Pot fi multe: se vrea mai independent, se simte iritat pentru ca este "controlat", poate chiar si sa aiba alta aventura.
Orice ar fi, nu pare sa ia foarte in serios relatia voastra.

| micutsa19 a răspuns:

Daca un baiat spune ca tine mult la tine si el te minte.ce inseamna ca minte si spunand ca ma iubeste.ce sa inteleg din asta? ma iubeste sau nu? ...scuze ca te intreb dar poti sa ne spui si varsta? in felul asta o sa iti putem da un raspuns mai concret sa stium si noi despre ce e vorba happy

| AdaElla explică (pentru micutsa19):

Am 14 ani...

| micutsa19 a răspuns:

Banuiesc ca si el are cam aceeasi varsta,,,la varsta asta IUBIREA se manifesta altfel,mai mult prin atractie fizica,este o varsta la care acum o vrei si mai tarziu te plictisesti de ea(ma refer la fata cu care esti)e varsta la care se produc multe schimbari poate faptul ca te minte ca nu e afara nu are legatura cu asta de obicei cand IUBESTI pe cineva nu il/o minti, dar poate el o face fara sa isi dea seama, poate ca tine la tine dar nu iti fa asa multe sperante ca te si iubeste cand esti mic ai tendinta de a spune unele lucruri doar din lipsa de ocupatie, totusi nu vreau sa te plictisesc nu teoriile mele,,, daca se comporta dragut cu tine se poate sa fie adevarat ca tine la tine insa ai grija ca este si o varsta la care „ne ranim"foarte repede cu mici minciuni nevinovate si trebuie sa si grija ca „in spatele unui inger se poate ascunde un diavol" stiu poate fi exagerata expresia dar are legatura cu tot ce am zis bafta si sper sa iesi din aceasta dilema

| Ofiintă a răspuns:

Asta depinde, de motivele lui, fiecare minciuna este spusa cu un motiv anume, dupa parerea mea minciuna intre parteneri este folosita pentru a-l juca pe altul!

| h3r a răspuns (pentru AdaElla):

Te minte, te joacă.
Nu-l mai lăsa lângă tine.

| indragostituspun a răspuns:

Da..sta cu tine doar ca nu are pe alta si de plictiseala.parerea mea adica a tine la cineva si a iubi e cam la fel