| Simplegirlbb a întrebat:

dau funda. sunt cu iubitul meu de aproape doi ani, faza e ca de vreo luna dee zile se comporta ciudat. De fapt acum o luna de zile el a fost la uun gratar cu " prieteniii lui" uunde erau si fete. noi avem o relatie la distanta. eu am 17 el 24. de atunci se comporta si mai urat cu mine decat se comporta inainte. se supara si daca merg la o cafenea cuu prietenele. la scoala se intampla sa nu aud telu si imi ziceca sunt la f**** sau alte prostii. miercurea trecuta ne-am certat putin mai tare si i-am spus sa ne despartim. Sincer? ma asteptam sa ma sune sau sa imi scrie pe facebook,dar nu, nu a facut-o. duminica l-am sunat eu si am vorbit. pana la urma ne-am impacat. dar de luni in fiecare zi imi vorbeste urat si ma injura chiar si cand sunt cu feteele. m-as desparti de el pentru ca m-am saturat sa fiu jignita si injurata, dar I'll iubesc enorm de mult si nu pot sa stauu fara sa ii aud vocea. de. atunci in fiecare seara plang chiar si la telefon si din contra imi vorbeste si mai urat...inainte nu era asa. Cred ca are alta si nu vrea sa-mi spuna. Cred ca vrea sa ma faca pe miine sa renunt. voi ce parere aveti?
Va multuumessc!

11 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Cum poți să iubești pe cineva care te jignește și își bate joc de tine în halul ăsta?!

| alexutzaTaa a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Corect. dar saracutzaa crying

| alexutzaTaa a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Eu dupa parerea mea ar trebui sa il intrebi de ce se comporta asa si sa-i atragi atentia ca nu se comporta asa inainte controleazai telu si dacai stii parola de pe facebook sau alte siteuri verifica sa vezi ce minuni are peacolo si daca nu-i convine si-ti vorbeste in continuare tot mai urat da-l incolo si despartete de el inteleg ca e o relatie de lunga durata si nu poti renunta asa de usor la el mai ales ca il iubesti asa de mult dar te-ai intrebat daca el te mai iubeste? nu mai plange de fata cu el sau la telefon pentru ca o sa te aiba la mana si va sti care este slabiciunea ta pup sper ca te-am ajutat

| Lexy ♥ a răspuns:

Atata timp cat tu nu te respecti pe tine, el cum sa te respecte? Se poarta asa cu tine pentru ca tu i-ai permis, din frica de a nu fi parasita.Eu zic sa nu te mai rogi de el si sa nu il mai suni sa plangi la telefon pentru ca lucrul asta il face sa iti vorbeasca urat si pus de asta te considera o persoana slaba. Oricum trebuie sa te gandesti ca pe un om nu il poti tine cu forta langa tine si nici nu il poti obliga sa nu te paraseasca. Daca nu mai vrea nu ai ce ii face, inseamna ca Dumnezeu are altceva mai bun pentru tine. Daca se poarta urat cu tine ingnora.l ia-ti inima in dinti si oricat ai vrea sa il cauti nu il mai cauta nu il mai suna, daca intr-adevar te vrea sa te caute sa se lupte pentru tine nu asa sa tagi tu de el.Si chair daca va impacati incerca sa fi un pic mai indiferenta, nu ii mai face observatii lasa.l in pace si o sa vezi ca daca chiar te vrea o sa se tina el dupa tine, si probabil o sa-si dea seama ca a gresit.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste-l si ai sa fi sluga lui toata viata

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Stiu exact prin ce treci.Si prietenul meu are unele momente cand e asa.Bine..nu m injura dar nu vb tocmai ok.EL da vina numai pe mine! Este primul in viata ta de ii accepti tu astasad? daca asa e..stiu! Ar trebui chiar daca ti-e foarte greu sa renunti, poate nu de tot, dar sa vada el.O zi.2, 3,4. Daca nu te cauta..crede-ma din suflet nu e pentru tine si oricum se va termina odata si odata.Nu vorbi cu el ca nu ai ce, o sa nege totul, o sa zica ca nu are nimic.Fii rece! Daca te iubeste..crede-ma te suna el.Lasa-l cateva zile. Ocupa-ti timpul cu prietenele tale ca sa nu il suni.Lasa telefonul acasa si pleaca. daca nu te suna...o sa fie bine si o sa iti gasesti unu exact ca tine :*

| Danysan a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Usor de zis amice dar nu iti dai seama ce vb.Nu uita- un baiat care se comporta urat acum de ce s-ar fi comportat frumos inainte? Nu crezi ca ceva nu se leaga?

| Danysan a răspuns (pentru Ioannaaaaaaaaaa):

Oricare mai are momente de nebunie -Ideea e cum sti sa ti le controlezi.

| Danysan a răspuns:

Daca nu l-ai suparat cu ceva rau sau daca nu i-a gresit, sigur e la mijloc ceva dubios. Oricine se schimba radical dintr-o data are un motiv intemeiat nu? Afla de la prieteni sau cunsotinte daca e alta fata la mijloc.Gandeste-te ca poate unii din prietenii lui sau fetele alea cu care a fost sa nu te fi barfit de ceva fals si sa il fi facut sa isi schimbe comportamentu fata de tine. Discuta cu el ce il nemultumeste-Comunicarea e cheia intr-o Relatie! Daca nu are nimic de reprosat inseamna ca e un animal si locu lui e in padure nu alaturi de o fata.

| mateicoca a răspuns:

Spune-i exact ce ne-ai spus si noua acum, o sa i para rau si o sa-i cada cateva lacrimi, o sa te ia in brate, daca nu fa-o tu, si plangi usor. o sa vezi cum ii se inmoaie inima.

| Simplegirlbb explică (pentru Danysan):

Revin cu raspunsuri. am fost cu el pana acum doua luni. se comporta asa pentru ca era inhatat de camatari, banci si credite. Jucator inrait de pariuri sportive. viata mea e ...nu am cuvinte