| saresipiper a întrebat:

Buna TPU,
De ce credeti ca un barbat ia de sotie o femeie cu care a stat doar 2 saptamani, dupa ce a fost cu alta in relatie 8 ani jumate si nici inel de logodnă nu i-a oferit? Doar o amăgea că se vor căsători.
Credeti ca un barbat stie din prima clipa cu care se va insura si cu care nu(si doar o minte?)

17 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Femeia daca are cap nu intra intr-o astfel de casatorie pentru ca din start e un esec total!
Acel barbat a fost ranit grav sentimental iar acum vrea sa se razbune pe fosta, dar cand isi va reveni mai devreme sau mai tarziu va divorta si se va intoarce la fosta, pentru ca 8 ani nu sunt atat de usor de uitat!
Ca nu s-au casatorit in cei 8 ani asta nu inseamna ca nu o iubea!
Doar ca asa sunt majoritatea barbatilor, le este frica de casatorii ca atunci stiu ca devine totul foarte serios, apar responsabilitati majore si nici un barbat nu e pregatit pentru asta, adica aproape niciunul...
Nici un barbat nu stie din prima clipa daca acea femeie pe care tocmai a intalnit-o e femeia perfecta pentru el!
El crede ca asa este dar de fapt el gandeste cu capul de jos sau din razbunare, iar daca intra intr-o astfel de casatorie, exista sanse mai de divort pana in maxim 3-4 ani!
Daca vor trece cu bine peste acesti ani atunci sansele de divort scad dar nu se exclud total niciodata!

| saresipiper explică (pentru lpavel):

Cu ce sa fie el rănit, fata a fost un înger...nu are de ce sa sa razbune.
Unde mai pui ca tipul denigra femeile singure cu copii, iar asta la care i-a pus inelul pe deget are 2 copii din prima căsătorie.ia trenul pana la Viena ca s-o vada, iar cu prima nu putea merge pe distante mici, cand avea o problema de sanatate, pe motiv ca n-are Audi!
Plus că adauga tot felul de parasute in listă cand era in relatia de 8 ani, si de cand e cu asta le-a sters pe toate!
De cate ori l-a rugat prima sa pe stearga si ii răspundea f urat "nu sterg pe nimeni!"
Ce parere ai?

| saresipiper explică (pentru lpavel):

Cu prima nu posta nici o poza pe net pe motiv ca "dragostea nu se striga in gura mare", ca ăia care se oun e fake totul, ei bine cu asta mai purie pune poze peste poze, ik face dedicatii de iubire infinită, totul in vazul lumii...de ce aceasta schimbare brusca de comportament? E oribil...

| lpavel a răspuns (pentru saresipiper):

Daca n-o iubea nu statea cu ea 8 ani! Imi mentin parerea! ea sa faca ce vrea dar un lucru e sigur: dupa 2 saptamani nici nu se pot cunoaste! de casatorie sa nici nu mai vorbim... Daca ajung la casatorie le dau maxim 4 ani! Aparentele inseala!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa doua saptamani sa te casatoresti cu cineva e clar dintr un interes nicidecum din dragoste. in cazul de fata vreo razbunare ceva

| Miruna333 a răspuns:

Nimeni de pe lumea asta nu ar cere pe altcineva dupa 2 saptamani, niciun om sanatos la cap. Cu siguranta erau de mai mult timp impreuna. Ce se vede din exterior si ce se intampla cu adevarat in vietile oamenilor e diferit

| saresipiper explică (pentru Miruna333):

Vorbeau online de câteva luni, dar fizic, doar 2 săptămâni...si diferenta uriașa de comportament in relația asta fata de cealaltă

| dullcat a răspuns:

Intreaba-l direct pe barbat? Casatoria dupa doar saptamani e un scenariu prost din filme siropoase.Nu este deloc inspirat sa faci asa ceva in viata reala.

| Bellaffvb a răspuns:

Da sunt astfel de specimene, E o binecuvântare că ai scăpat de el.

| MarianWLF a răspuns:

Sa ceri in doua saptamani o persoana in casatorie da dovada de lipsa la mansarda.

| saresipiper explică (pentru MarianWLF):

Da, pe una o amagea "la anul facem nunta", a tinut-o asa 8 ani.iar cu asta care are 2 copii din prima căsătorie i-a propus, i-a luat din prima sapt inelul de logodna deja..plus ca pentru asta si-a scos toate femeile din listă, lucru care cu prima nu l-a facut gen "nu scot ma, crezi ce vrei", atitudine de asta de mitocan. faza e ca fata era inger, el...si denigra femeile cu copii, asta are 2 si-l calaresc in poze. pune poze cu ei, cu prima mai tanara nici nu vroia

| saresipiper explică (pentru suntserios):

Da, desi el avea un dinte impotriva femeilor singure cu copii, zicea ca alea ar trebui sa se impace cu sotul lor, nu sa creasca altul fara copii progeniturile lor..si acum exact asta face! Pt ea merge 1300km cu trenul s-o vada, cu astalalta nu mergea nuci cativa zeci de km la spital s-o insoteasca, pe motiv ca n-are Audi.

| saresipiper explică (pentru Bellaffvb):

A scapat "sora-mea" dupa 8 ani de relatie serioasa in care el isi tot căuta "dragostea vietii" dar o tinea si pe asta mică agățată sa nu rămână el degeaba. apoi i-a dat flit la prima cu copii (el ura copiii, nici nu vroia sa auda cand i-a zis prima de copii)...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru saresipiper):

Un om de 2 bani.

| luxlux2488 a răspuns:

Daca ceri pe una dupa 2 saptamani, poti sa o faci la misto, ca sa aiba incredere sa o faci cu capul pe femei, dar certul nu insamna nimic happy Am dat eu la inele pana sa ma insor happy
Daca iti permiti si te tine buzunarul poti sa ceri si 10, dar nu insemna ca e mare dragoste sau casatorie.

| saresipiper explică (pentru luxlux2488):

Da, dar ce e dezgustător.e că ăsta nici n-a zis de relație, denigra femeile cu copii si acum exact asta face, sta cu una cu doi copii, plus ca fata aia cu care a stat 8 ani astepta măcar s-o anunțe..nimic! El in aia 8 ani DE RELATIE si-a tot cautat culcusul, in schimb ea a dat cu piciorul la toti, asta e diferenta si nedreptatea...el cum a dat de una, i-a pus inelu pe deget si mare iubire asumată pe net. Cu astalalta saraca, zicea hai sa nu punem poze, ca numa aia care nu se iubesc pun. Pfff

| saresipiper explică (pentru dullcat):

Tot comportamentul lui e complet diferit cu asta, e extrem de romantic siropos, iar cu cealaltă care il implora sa fie asa, a fost congelator. Prima e mult mai tânără, asta cu care e acum are si 2 copii din prima casatorie, desi el ura copiii...e penibil