| Dudu9999 a întrebat:

Bună TPU, de curând m-am despărţit de iubita mea, adică ea s-a despărţit de mine. Motivul : am avut o perioadă proastă în viaţa mea, de 2-3 luni, trebuia să învăţ să îmi iasă medie mare să termin ultimul an de liceu cu bine, am mai avut concursuri AutoCad prin ţară, a trebuit să studiez 6 cărţi groase pentru Proiectul de absolvire, mult mult stres. Mi-am dus obiectivul la final, dar în timp ce eram stresat în perioada aia, am rănito, vorbeam câteodată urât cu ea. Iar acum nu mai vrea să fie cu mine, adică mi-a spus că nu mai vrea relaţii niciodată. Înainte să fiu cu ea, am mai fost cu 50, dar ea a fost alfel, a fost prima mea dragoste adevărată. Cu ea am făcut 3 ani anul ăsta pe 29 aprilie, şi aveam o relaţie la distanţă, eu mă duceam la ea, era cea mai fericită când mă duceam. Eus din Buzău, ea dintr-un sat din Piatra Neamţ. Ea are 16 ani, eu 18 ani, şi înainte să fiu stresat cu cele menţionate sus purtam o poveste minunată de dragoste, una de nedescris, eram fericiţi împreună. Acum sunt disperat şi sufăr că nu mă obişnuiesc cu gândul că am pierdut-o. Plâng zi de zi, am avut şi am tentative să mă omor. Eu de origine sunt Rus, zodia fecioară, ea e balanţă. Ce mă sfătuiţi să fac? O iubesc enorm, enorm, de mult. Tremură inima din piept. Daţi-mi soluţii, dau fundă, vot, orice, doar să ştiu cum să o împac... Am făcut toate promisiunile din lume, tot nu vrea să se împace cu mine.

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate me-o e jalnic sa te vad in aceasta ipostura tu esti un baiat prea bun pentru o fitoasa care nu intelege cat de importanta scoala este. las-o in disperarea ei dupa atentie si iis va gasi un ratat cu 2 clase ca vagonul care se va ocupa de ea 24/24. tu fratele meu trebuie sa te axezi pe adminitere la universitati de prestigiu unde te va asteapta viata la camin si vei strabate cearsafuri, vei face chefuri cu tovarasii in camin, vei aprticipa la experiente internationale de exchange cultural, burse internationale, conferinte. nu mai suferi dupa aia ca nu merita sa se duca de unde a venit

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Buuun, sa incepem cu o mica lectie de matematica: 18 ani - 3 = 15 ani.Ai fost cu 50 de fete pana la 15 ani? Nu stiu cu ce va hranesc astia in Rusia.

Oh hey esti din Buzau, uite Florentina este libera si isi doreste iubire cu nabadai.(matrimoniale.tpu ca o mica paranteza)

Lasand asta la o parte, problema de care te lovesti nu este numai distanta ci si posiblitatea ca ea sa`si fi gasit pe altcineva de acolo in timp ce tu umblai pe la concursuri.Clar nu are o maturitate deplina a gandirii daca s`a suparat pe tine si nu a inteles ca faceai asta pentru viitorul tau care apoi ar fi fost spre binele vostru comun.

Singurul lucru care ai putea sa-l mai incerci acum este sa o surprinzi cu o vizita fata in fata in care sa ii explici de ce a fost necesar sa faci asta si sa te rogi ca adevaratul ei motiv sa nu fi fost acela de a`i place alt baiat.Trebuie sa te impaci cu ideea ca este posibil sa nu mai fii cu ea niciodata si sa-ti cauti alta fata care sa te inteleaga si sa fie alaturi de tine.Ai abia 18 ani nu 50, vor mai fi iubiri cu siguranta.

P.S: Nu deschide acea sticla de vodka pana nu o vizitezi si te asiguri ca ai incercat chiar tot ce este necesar sa o faci sa te ierte, daca doar lipsa ta de atentie si cateva certuri au fost motivul real.

| KMaddieK a răspuns:

Te poti duce la ea, pe neasteptate si sa ii spui tot ceea ce ne-ai povestit noua aici. Cu ea trebuie sa stai de vorba!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa nu te duci la ea sub nici o forma, nu-i permite unei limitate sa stearga pe jos cu un baiat educat ca tine

| Florentina9210 a răspuns:

''de curând m-am despărţit de iubita mea, adică ea s-a despărţit de mine'', deci care e adevarul? laughing
Asa, deci, trebuie sa recunosti ca si tu ai avut propria ta vina. Datorita stresului, ai fost rau cu ea si i-ai adresat cuvinte urate. Insa, nu este sfarsitul lumii. Incearca sa ii explici care a fost de fapt situatia.; Fa-o sa inteleaga ca ai avut si tu problemele tale. Eu iti urez succes. De unde din Buzau esti?

| Dudu9999 explică (pentru Florentina9210):

Uniri Sud

| Dudu9999 explică:

Mulţumesc pentru toate sfaturile bune, o să le iau pe toate în considerare. happy