| anonim_4396 a întrebat:

TPU.
Deci pur si simplu nu mai pot, o sa incep cu inceputul. Eu si cu iubitul meu facem 2 ani acum peste 2-3 zile si eu de mult imi doream un piercing in buric dar el nu era de acord cu asta si a zis sa nu imi fac si ca daca o sa imi fac o sa ne suparam tare. Ieri, pe 21 aprilie m-am dus la salon si mi-am facut piercingul in buric, si totul a fost normal pana la 00:00 mi-a scris mesaj ca nu il respect si chestii din astea si l-am intrebat ce are si a zis ca imi zice maine si eu i-am zis sa imi zica acum si mi-a zis ca i-a zis tipul de la salon si ca e suparat. Dupa mi-a scris ca nu poate trece peste asta, ca am trecut peste cuvantul lui si nu mi-a mai raspuns la mesaje, m-a blocat pe Facebook si m-a blocat ca sa nu il mai pot suna.
Nu stiu ce sa mai fac, chiar nu vreau sa ne despartim. Voi ce credeti? O sa ne impacam dupa ce o sa ii treaca din suparare?
Va rog am nevoie de pareri si sfaturi sincere.

Dau funda ::*

23 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Crezi ca poate cineva sa ghiceasca in stele ce vrea un necunoscut? Nu. Pe langa faptul ca mi se pare cam aiurea un piercing in buric, nu prea vad de ce a pus botul asa de mult.

| raluk27 a răspuns:

Intrebarea e: daca omul ti-a zis cu subiect si predicat ca nu e de acord si ca il deranjeaza, de ce-ai facut-o?
Decat sa te duci pe ascuns, nu mai bine purtai o discutie cu el inainte, in care sa ii explici ca totusi iti doresti chestia asta?
Atitudinea lui este complet justificata. Practic te-a durut undeva de parerea lui. Si nu e vorba de un piercing, ci e o chestiune de principiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El nu isi dorea asta, tu stiai ca nu isi doreste asta, ti-a spus sa nu o faci sub nici o forma dar tu ai facut-o oricum. Si acum esti suprinsa ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine? Tu ai o nuca in loc de creier?

| JustStitch a răspuns:

Daca te iubeste te v-a ierta happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ori a gasit un motiv oportun sa se desparta de tine (logic, este tanar si la varsta cearsafurilor iar 2 ani aceeasi gaura, inebunesti) ori e retardat mintal, nimeni in afara de mama si tata NU are dreptul sa iti interzica sau sa indrazneasca sa iti spuna ce sa faci si ce sa nu, iubitul/a nu face nici cat negrul de sub unghia de la picior in fata parintilor

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru raluk27):

El NU are nici un drept sa ii interzica sa isi puna piercing! Este corpul ei, face ce vrea ea, el este un jeg

| UnBroken2016 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Wow. Ma asteptam ca raspunsul asta ( al 2 comentariu al tau ) sa fie a lui Raluca sa fiu sincer laughing.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mesajul meu se aplica viceversa

| raluk27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu, dar într-o relație poti sa ii spui partenerului ce accepti si ce nu, ce iti place si ce nu.
Bine, dar tu nu ai cum să stii lucrurile astea...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru raluk27):

Are dreptul sa spuna parerea, dar autoritate 0

| raluk27 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Al Ralucăi.
Hai ca nu e greu... Inca putin si inveti genitivul feminin.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru raluk27):

Si daca nu vreau? Ma ameninti ca imi predai tu? Mrrrr laughing

| raluk27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu vorbim de autoritate. Iti spun ca nu imi place x, tu totusi il faci. Si apoi te miri de ce ma supăr si vrei să te împaci cu mine. O relație (in afara de sex), mai înseamnă si sa tii cont de părerea celuilalt.

| raluk27 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca nu vrei, te ajut sa te angajezi la o shaormerie. Acolo nu-ti trebuie liceul happy
Bine, de fapt astea se învață la 1-4.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru raluk27):

Adica daca eu vreau sa fiu jumate chel si jumatatea de par sa fie verde iar iubita zice sa nu fac asta, eu sa ma supun? Nici vorba e corpul meu, viata mea, fac ce imi trece prin cap, daca nu-i convine ii arat usa, la fel si viceversa, partenerul/a NU are dreptul sa aiba pretentia ca partenerul/a sa tina cont de parerea lui daca NU vrea.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru raluk27):

Nu imi mai trebuie munca. Muncesc altii pentru mine acum. Daca vrei te pot angaja si pe tine. Imi trebuie una cu gura mare si a naibii care sa le conduca pe celelalte.

| raluk27 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu, merci. Am job deja.
Si daca n-as avea, n-as lucra in veci pentru cineva care nu știe să scrie.

| raluk27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Înseamnă că nu ai înțeles nimic

| UnBroken2016 a răspuns (pentru raluk27):

M-ai ranit la corason pisi, chiar nu am ce sa zic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

El a incercat sa vada daca ii treci peste cuvant.

| Idkidk a răspuns (pentru JustStitch):

rolling on the floor O va ierta, la fel cum mă iartă pe mine alţii.

| Emilian65 a răspuns:

Din moment ce nu-i i-ai ascultat dorinta, nu cred ca se va mai impaca cu tine.

| LonelyHeart112 a răspuns:

Daca ai stiut ca nu vrea, de ce puii mei ai mai facut-o? Si, daca tot ai facut-o, de ce puii mei te mai astepti sa fiti impreuna? A zis clar parerea lui, daca chiar voiai s-o faci asa mult, puteai sa te desparti tu de el... Doar, intr-o relatie, nu face fiecare dupa cum il taie capu'. E ca si cum ai zice "No, pai, eu stiam ca iubitul meu s-ar supara tare daca il insel, dar, am facut-o oricum, si amu' is suparata, ca vrea sa ne despartim!".