| Niicole a întrebat:

Eu tin foarte mult la prietenu meu, dar de la un timp s-a cam distantat de mine, nu prea mai vorbim asa de des si nici nu ne prea intalnim. Din comportamentul lui imi dau seama ca nu prea mai vrea sa fim impreuna si am ales mai bine sa ma despart de el.Am zis ca este m-ai ok sa vorbim fata in fata dar l-am intrebat de 2 ori daca poate sa ne intalnim si a zis ca are niste treaba. Nu stiu ce sa fac sa-i scriu un mesaj pe fb sau mai bine sa-i spun la telefon ca nu mai vreau sa fim impreuna? Mie nu mi se pare prea frumos, dar daca el mereu are treaba?

10 răspunsuri:
| Deniss30 a răspuns:

Parerea mea este ca daca tu tii la el si inca il mai iubesti mai dai o sansa dar fa lucrurile altfel. Poate ca intr-adevar el are treaba sau trece printr-o situatie mai grea. Nu il mai stresa cu mesaje si nu il cauta asa de des cum o faceai deobicei.Lasa-l pe el sa o faca. Daca te iubeste o sa vada ca ceva se intampla din moment ce tu nu ii mai acorzi atentie si o sa te caute el daca nu vrea sa te piarda. Daca nu sa fie sanatos tu macar ai incercat si oricum baieti mai sunt deci gandeste-te la ce decizie vei lua ca pe viitor sa nu regreti.Succes si daca vrei sa mai vorbim si in privat ma poti contacta pe id-ul trandafir_fara_spini.

| Lawliet14 a răspuns:

De cat timp esti impreuna cu el?

| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa va intalniti si sa lamuriti lucrurile. Ii explici ca tu nu mai simti ca tine la tine, dar lasa-l sa lupte pentru tine daca vrea sa te pastreze. Fie pe fb fie la telefon spune-i ca vrei sa va intalniti si ca pentru tine este important. Daca tot te refuza dupa 2-3 incercari, ar fi de preferat sa ii spui la telefon.

| neutrino a răspuns:

Lasa-l in si cu treaba lui cu tot! Relatia voastra deja nu mai exista iar el nu are curajul sa-ti spuna direct acest lucru.

| NoName0x0 a răspuns:

De ce nu incerci, inainte sa iei o decizie asa radicala sa ii spui ce ai pe suflet, cam cum ne.ai spus si noua aici. Ar fi mai frumos sa stie si el, saracul de ce te desparti de el...

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul s-a plictisit de tine, este normal OMUL NU ESTE PROIECTAT SA FIE MONOGAM. eu zic ca nu mai are rost sa il cauti el practic s-a despartit de tine ignoranduti mesajele si telefoanili

| Emilian65 a răspuns:

Daca el a refuzat intalnirea cu tine, inseamna ca nu mai vrea o relatie stabila cu tine.

| frostxtq a răspuns:

Acest tip de probleme se discuta fata in fata nu prin mesaje sau facebook. Nu cred ca ti-ar placea sa fii parasita printr-un mesaj. Asteapta ocazia cand are timp si atunci spune-i ce te framanta.

| farfuriaverdex a răspuns:

Daca el nu se desparte direct de tine si tu inca tii la el cel mai bine este sa il lasi in pace o perioada si sa nu il mai cauti, posibil s avrea sa va despartiti dar sa evite sa o spuna direct sau sa aiba niste probleme si sa aiba nevoie de un pic de timp

| Niicole explică (pentru Deniss30):

Ti-am dat cererewinking