| appleone a întrebat:

! eu vorbesc cu o fata de aproape 2 luni,am invitat-o prima data in oras,mi-a zis ca are lucruri de facut,treaba, a zis ca data viitoare, am chemat-o si a-2-a oara,la fel mi-a raspuns,,s-a bagat in seama cu mine,am vb cat am vb la tel,trece o zi,doua,trei,patru, iarasi o chem, iar imi spune motive ca are treaba ca e ocupata si tot asa,! De 2 saptamani, mi-a zis ca ne vedem 100 % dupa sarbatori,ca o sa poata si o sa fie bine,trec sarbatorile,ii trimit mesaje, apel, nu-mi raspunde! nici de ziua mea nu mi-a zis la multi ani! Are rost sa mai insist sa o chem/invit sau sa-mi vad de viata mea mai departe? Multumesc si astept raspunsuri/sfaturi!

Răspuns Câştigător
| L7w7n7d7 a răspuns:

Păi ar fi trebuit să ştii că o invitaţie de ieşire în oraş anulată de 2 ori înseamnă un refuz.
E, nu-i nimic. Acum ştii.

7 răspunsuri:
| Blu3Smyle a răspuns:

Nah...mai bine vezi-ti de viata ta dar daca o iubesti mult nu-i da pace pana nu ajungi la ce vrei tu cred ca e cel mai bun sfat pe care til pot da!

| cristella a răspuns:

Mai corect ar fi sa o lasi pe un timp in pace, dupa care sa incerci cumva din nou sa vorbesti cu ea sa vezi daca sau schimbat lucrurile, daca nu, nu are rost sa fii atit de insistent. poate fata te simpatizeaza ca un simplu amic mai mult nimic si nu vrea ca sa se strice relatia voastra de prietenie(pe care ea asa o vede)

| neutrino a răspuns:

Fata te-a dus cu zaharelul.

| L7w7n7d7 a răspuns:

Ce ţi-a zis ea s-ar traduce: "Nu vreau să ies cu tine, înţelege odată!"
Bă da naiv mai eşti.

| appleone explică (pentru L7w7n7d7):

Din greseli invatam omule. Am insitat atata ca imi place si nu ma pot abtinehappy sper ca intelegi.

| Tavy4 a răspuns:

Ok.Sa o luam de la inceput.Tu o placi dar ea prin ce iti spune te cam joaca ca pe o papusa de treaba. Daca tot iti spune ca are treaba nu vrea sa mai vorbiti. poate are pe altcineva si nu vre a sa mai continue.Las-o balta.Nu te chinui.

| irina20 a răspuns:

Mai bine margi mai departe.Nu te-a placut asa cum vroiai tu.