| anonim_4396 a întrebat:

La mine in clasa sunt 2 care se plac.
Alex si Adelina dar faza e ca
Adelina a fost intr'o zi la Alex acasa sa se joace (tin sa mentionez ca suntem clasa a IV-a happy ) Si cand au intrat in camera la Alex s'au jucat la PC in fine. Intr-un moment Alex i-a zis lui Adelina ca o place si ea i-a zis lui ca il place.(Dar astia sau rusinat si au iesit afara fara sa se sarute)
Acuma azi mia povestit Adelina pe Facebook ca i place de el si vrea sa fie cu el. Alex este cel mai bun prieten al meu, si el o place pe ea. Si Adelina m-a rugat sa i zic lui Alex ceva frumos..Sa il conving sa fie cu ea mai pe scurt (dar el vrea sa fie cu ea da numa ca i este rusine sa spuna straight face )
Dar problema este ca o plac si eu pe fata asta.
Dar am luat decizia sa i spun lui Alex maine la scoala.
Dar nu mie tot una pentru ca o plac, dar daca el nu va fi cu ea sunt sigur ca va suferi fata.Dar daca ea va fi cu el tot nu o sa fie bine. Ce e de facut? Please funda la raspunsul bun si vot la celalalte happy

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Dar dar dar darlaughing.
Eu iti sugerez sa ii spui lui Alex maine la scoala, ca si tu o placi pe fata, si spune-i ca nu aveti de ce sa lasati o fata sa intervina intre voi.
Poti incerca sa aflii daca Adelina te crede dragut, sau ii place de tine. Daca nu, atunci ajut-o cu ori ce are nevoie, chiar daca nu iti cere ajutorul, complimenteaz-o, si laud-o cand face ceva curajos sau ceva bine, dar fara sa pari prea bagaret.
Fi dragut cu ea, la varsta voastra fetele nu prea zic nimanui ceea ce simt, facand chiar invers: Pfoo, ce urat, nu-mi place de el. Dar ar putea sa aiba o atractie foarte mare pentru cel despre care spune acestea.In unele cazuri, unor fete nu le este rusine sa spuna adevarul despre atractiile lor, dar mai rar.
Deci, nu stricati prietenia dintre tine si Alex, dar nu ii ceda victoria doar pentru ca iti e prieten, si asta fac prietenii; nu, nu asta fac prietenii, ei fac de toate, dar in opinia mea nu se ajunge pana aici.

OK, acum revenim la Adelina. Daca nu mergecu complimentele si laudele, incarca sa ii faci niste cadouri, de exemplu un trandafir, o poezie, sau o ciocolata; da-i una din astea, sau daca e posibil, toate cu un biletel prin care sa ii spui ce simti, cu adevarat.
Daca nu ai posibilitatea sa ii faci unul dintre caodurile de mai sus, atunci da-i doar un biletel, fi amabil cu ea, apar-o, incearca sa nu te distantezi de Alex, dar daca vezi ca iti cere sa stai deoparte, atunci nu il asculta, fa ceea ce simti.
E posibil ca la un moment dat, Alex sa se combine cu Adelina, dar nu iti pierde speranta, continua sa ii ti partea fetei, fi amabil cu ea, si ajut-o.
Deci spune-i Adelinei cat mai repejor ceea ce simti, de preferat sa fi doar tu cu ea undeva, fara prea mult "public".

Sa nu ajungi sa minti pentru ca sa ii desparti pe ei 2, daca cumva se vor combina, pentru ca se va afla, si atunci o sa mai ai putine sanse.

Sa vorbim despre chestia cu sarutul... mai, voi sunteti clasa a 4-a, o sa vezi mai incolo ce inseamna un sarut, cum se "aplica", si cum sa te abtii.
Probabil toate notiunile voastre despre saruturi le stiti din filmelaughing.

Peste 2-3 ani, vei vedea ce te va atrage CU ADEVARAT la o fata, nu doar aspectul fetei ei, ochii, etc.

Si nu iti fie frica, de obicei cei care se combina in clasa a 4-a a 5-a, se poate spune ca e prima dragoste, si apoi se vor despartii intr-un timp relativ scurt.
La varsta voastra nu aveti idee cum se intretine o relatie, ce ar trebuie sa faci in aceasta, si cum s-ar comporta partenerii acesteia; ti-am spus, peste 2-3-4 ani vei vedea cum este un sarut adevarat, o relatie adevarata, si cum vor arata fetele pe care le credeai dragute doar pentru aspectul fetei (chipului) lor.

Un ultim comentariu, daca Adelina te refuza de multe ori, si iti zice ca, chiar nu vrea o relatie cu tine, atunci sa nu o urmaresti tot timpul ca un obsedat, las-o in pace, relatiile la varsta asta nu dureaza.

daca te-am ajutat, nu uita funda.

18 răspunsuri:
| Esial a răspuns:

If you love something, let it free.If it is supossed to be yours it will comeback to you.

| Ðianna a răspuns:

Generatie de degenerati..traiti`va copilaria, aveti tot timpul din lume pentru asa ceva mai tarziu.

| Ðianna a răspuns (pentru Esial):

Nu stie sa traduca, e clasa a 4`a straight face

| Rŏllшау a răspuns:

Incearca sa-i zici ca iti place de ea si macar sa fiti prieteni apoi ii zici si lui Alex ca iti place de ea.Incearca sa-i spui ca nu-i nimic si ca nu te bagi intre ei si ca o lasi sa fie cu ea, sti tu ca sa nu apara neintelegeriwinking
Ai putea sa mergi si tu la o plimbare cu ea daca Alex e de acord.

Mai e o varianta in caz de nu sunteti satisfacuti de caz puteti sa faceti o proba.: Adelina va sta cu amandoi timp de o saptamana sau cat o fi si asa va vedea pe cine place.

Stiu ca Adelina il place mult pe Alex dar isi va da seama ca si tu poti fi unul dintre ei.winking Sigur se va descurca treaba.BAFTA!

| allysweet98 a răspuns:

In clasa a4a va trebuie dragoste? ba frate eu la varsta ta inca ma gandeam la papusi barbie si la cacaturi de astea du-te si tu si joaca`te cu puta in nisip cum fac toti cei de varsta tatongue... generatie de cptii facuti pentru produs

| PoRc a răspuns:

Si in clasa a 6 a suferiti din dragoste laughing

| vlad89c a răspuns (pentru vlad89c):

P.S. arata ca NU esti arogant, nesimtit, lenes; fi generos(dar nu foarte extrem, sa nu ajungi sa dai bani ori cui), tandru, milostiv, inteligent, amuzant(dar nu prea mult) si alte multe calitati bune.

| Esial a răspuns (pentru Ðianna):

Thank you Captain Obvious! nu mi-am dat seama, fa-o tu, te rog.mersi.

| Grumpy123 a răspuns (pentru Esial):

Nu cred. sad

| Grumpy123 a răspuns (pentru allysweet98):

E complicat, nu intelegi straight face

| valentinamarinamary a răspuns:

Aolooo esti clasa a 4 a, mai asteapta ca poate peste 4, 5 ani o sa fie mai bine laughingesti inca prea mic pentru astea, si tu vrei sa se sarute aia? Doamne aceiasi problema cu soramea de a 3 a laughingcica sa.i dau sfaturi rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing ce dragut... uite.din experienta mea, cred ca cel mai bine este sa nu te bagi. Adica lasa-i sa-si rezolve singuri problemele. Daca se plac pe bune vor gasi o cale sa comunice, daca nu..mai bine pentru tine laughing succes!

| MoMoScumpik a răspuns:

Mai asteapta...ai tot timpul din lume(asta daca nu vine sfarsitu lumii in decembrie 2012laughing]dar oricum, nu trebuie sa te grabesti, daca altii de la 18 ani in sus sufera din dragoste, dar tu care esti in clasa a patra! acolo de 18 ani am mentionat de la 18 ani pentru ca ei sunt majori, si mai,, copti"la minte, sau cel putin ar trebui

| LupulAlb a răspuns:

big grin hahahahahahahahahahaha, ma vad pe mine in clasa a-IV-A, la fel frete, cel mai bun prieten o placea pe unu, si eu o placeam si ea il placea pe el, ce dramatic eram pe atunci, si cum castigat fata, prin hotie, prin minciuni si prin alte chesti, dar am ajuns la concluzia ca de femei pamantu-i plin, da un prieten adevarat nu gasesti asa usor, asa ca ai grija.

| DNSK a răspuns (pentru Ðianna):

N-ai cu cine

| Grumpy123 a răspuns (pentru LupulAlb):

"hahahahahahahahahahaha, ma vad pe mine in clasa a-IV-A, la fel frete, cel mai bun prieten o placea pe unu" OMG :O Esti GAY? laughing)

| sNNapLe a răspuns (pentru Ðianna):

Dragostea nu are varstawinking

| Ðianna a răspuns (pentru sNNapLe):

La clasa a patra nu exista dragoste..frate,in ce lume traiesti? tu la clasa a 4`a te gandeai la asa ceva? se duce naibii copilaria generatiilor viitoare..eu pe atunci inca ma gandeam la papusi si alte magii ale varstei, astia se gandesc la p****!@#!@#!@ altceva.