| EvaTramell a întrebat:

Mâine am o luna de relație. Nu m-am culcat încă cu prietenul meu deoarece nu sunt pregătită. îmi place de el, țin la el enorm dar nu pot sa o fac încă..dar în ultimul timp sunt atrasa sexual doar de un băiat. Când îl văd deja mă iau toate căldurile. Vreau sa o fac cu el și cu prietenul meu de ce nu mă simt pregătită?
Țin la prietenul meu dar nu înțeleg. Îmi place de el, ador sa fiu cu el. Îmi place sa fiu cu el. Dar nu știu ce se întâmplă cu mine...îmi place de el dar vreau sa mă culc cu altul. Nu stiu ce sa fac!

19 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Daca pe actualul prieten il vrei pentru casatorie atunci uita rapid de celalat! Dar de fapt toate casatoriile reusite sunt bazate pe o viata sexuala buna si daca sexual nu va merge bine cu actualul nu o sa aveti o casnicie fericita.Casnicia fericita se bazeaza pe o viata sexuala implinita.

| ValenciaVale a răspuns:

laughing Asta arata inca o data ca faza cu nu sunt pregatita sunt doar prostii care le spun fetele. Adica pe al doilea vrei sa sari acum pe el direct dar pe prietenul tau nu. Nu il mai tine ca pe un prost, deja vad cum il tii pe langa tine 2 3 ani ca sa vezi daca te iubeste, cica. Evident e ca tu nu il iubesti pe el in toate felurile posibile.

| EvaTramell explică (pentru gemeni6226):

De aceea nu sunt pregătită încă. Vreau sa iasă totul bine. Nu vreau sa mi para rau
Vreau sa fiu cu el. Dar nu sunt pregătită să o fac cu el. Și cu celălalt vreau. Nu stiu ce sa facstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti urata o fac eu cu tine, astfel eliminand toate indoielile care te incearca momentan. Sa-ti iei bani la tine, macar o shaorma sa-mi cumperi pentru a-mi rasplati sacrificiul.

| Drimmero a răspuns:

Este ceva ce nu tine de tine, tine de fantezia ta. Probabil tipul ala arata ideal pentru tine, asta te atrage, fara sa ai sentimente fata de el, se mai intampla.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti la varsta la are corpul invata cum sta treaba cu hormonii, esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, daca nu esti pregatita sa faci sex cu iubi tau, te rog retragete elegant si nu-i mai irosi timpul cu ifosele tale si vei avea unde verde sa te culci cu altul. aici nimic nou decat gandire tipica feminina

| EvaTramell explică (pentru Drimmero):

Intr-adevar mă atrage! Dar nu știu ce sa fac!

| Drimmero a răspuns (pentru EvaTramell):

Daca nu vrei sa-l faci sa sufere pe baiatul tau, nu te baga in pat cu respectivul. Este doar o falsa impresie ceea ce vezi tu la el, este ceva ce tine de fantezia sexuala, cu totii patim asa, dar in timp dispare.

| EvaTramell explică (pentru Drimmero):

Și el doar aia vrea. Nu stiu. Nu pot sa îi înșel.

| Jijell a răspuns:

Din ce spui reies 2 variante:

1. Actualul tau prieten nu te atrage dpdv. sexual, iar celalalt tip da. Totusi nu cred ca despre asta e vorba.
2. Esti constienta ca daca faci sex cu prietenul tau, automat relatia ajunge la un alt nivel, ceea ce inseamna si mai multe obligatii. Pe de alta parte, sa faci sex cu un tip cu care nu esti impreuna, si caruia pe urma poti sa ii dai cu flit, nu implica nicio obligatie, iar pe urma, pofta fiind satisfacuta, o sa ai mai mult timp sa te gandesti la relatia pe care o ai fara sa iti tulbure hormonii judecata...winking

Pot doar sa iti spun ca nu e frumos ceea ce vrei sa faci. Daca vrei sa te culci cu altul in conditiile in care esti intr-o relatie, e mai bine sa te desparti de prietenul tau inainte sa faci asta.

| RAY a răspuns:

Sa gasesc o explicatie rationala la intrebarea ta, se cunoaste faptul ca fetele la ovulatie prefera un tip care are trasaturi masculine,la ovulatie se prezinta niste stari gen cresterea temperaturi,dorinta sexuala mare etc in lipsa ovulatiei se stie ca fetele prefera un tip care e mai putin masculin,un tata grijiliu, se poate si fi la ovulatie si sa te atraga acel tip sexual,dorinta aia nebuna e din cauza asta,pentru iubitul tau simti iubire, pentru acel baiat o nevoie sexuala, sau poate ca e in freindzone, sau poate nici tu nu sti daca il placi, sunt atatea ipoteze, cei drept trebuie sa stim ca suntem la mila naturi condusi de biologia noastra /genetica

| RAY a răspuns (pentru EvaTramell):

Http://www.ziare.com/......ti-1048659

citeste si asta

| R0R0 a răspuns:

Incearca sa nu te mai uiti la ala cu care vrei sa te culci. daca afla actualul nu ii va placea

| Emilian65 a răspuns:

Cine te impiedica sa nu te culci cu altul decat cu prietenul tau?

| Lawliet14 a răspuns:

Eu m-as multumi cu prietena mea si cu asta basta. Pentru mine ea n-a fost un crush adevarat sau e un crush nedescoperit, invizibil, cum sa-i zic? E extrem de draguta din punctul meu de vedere, chiar superba (pentru mine cea mai frumoasa si cea mai importanta, doar ca a fost feeling-ul magic mai mult cu ea decat cel de crush sau poate ca nu am realizat ca de fapt era si crush sau cel mai crush, habar n-am), dar am intalnit la viata mea cateva tipe care au fost "crush" pentru mine. Doua au fost straine si o romanca care semana cu cantareata Alizee (lol). Nici macar nu era tocmai genul meu. Si poate inca una sau chiar doua, dar alea nu erau crush si mai mult sexual ca in cazul tau. NA, SA STII CA EU M-AM ABTINUT. Tu nu-ti iubesti prietenul sau ce ei?

| Drimmero a răspuns (pentru EvaTramell):

Inteleg. Pai atunci ramai la al tau!

| EvaTramell explică (pentru Drimmero):

Aseară am avut prima data contact sexual cu el. A fost ok...doar ca nu știu.și mă simt bine cu el și nu... lui îi place sa fie mai romantic sau mai știu eu ce. dar eu nu prea sunt așa. Mie mi plac sa mă simt bine.

| Drimmero a răspuns (pentru EvaTramell):

Nu esti decisa cu el, daca te simti atrasa sexual de el sau nu. Tu te simti atrasa de el sentimental. Sentimental si sexual sunt 2 lucruri diferite. Daca tu vrei neaparat, incearca si cu celalalt, dar vezi sa nu se lase urat!

| gemeni6226 a răspuns (pentru EvaTramell):

Esti inca prea tinara.Cea mai buna solutie este sa astepti.Eu am asteptat pina la varsta de 27 de ani si nu-mi pare rau.