| Nuimiplacenumelemeu a întrebat:

Buna TPU, mi e imi place de o colega, si am vrut sa ii spun ca imi place de ea prin vara dar pana mi-am facut curaj ea si-a facut iubit, toata lumea spune ca amandoi ne potrivim dupa ce au vazut ca daca suntem intr-un grup doar noi doi vorbim aproape non stop, intr o zi cand eram baut i-am dat mesaj si i-am spus tot de simt, ea pe scurt mi-a zis ca ma vede ca pe un prieten, am fost devastat, dar tot nu pot sa ma fortez sa nu imi mai placa de ea, si de atunci ma tot intreb daca a zis ca ma vede ca pe un prieten doar pentru ca inca are iubit sau chiar asa este, stiu ca este imposibil sa aflu doar daca o intreb pe ea dar nu vreau sa fac asta, intrebarea mea este, ar trebui sa trec peste sau sa astept?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i invatare de minte, ca de facut curaj nu ti-ai facut deloc...
Nu nici macar acum nu esti constient ca nu ai nici o sansa, deci peste ce sa treci? Peste ceva ce nu ai avut niciodata?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu prea ai optiuni, pentru ca nu o poti desparti de iubit.
Daca iti va place de ea si cand o sa se desparta de iubit, incerci atunci.
Pana atunci vezi daca te descurci sa inviti o fata la un suc.