| jhonnppo a întrebat:

Buna TPU nu stiu ce sa fac.simpt ca vreau sa mor nu pot dormi ma gandesc la ea..si plang sad, sa incep sa va povestesc povestea mea. pana duminica trecuta totu era ok cu mine eram eu dar am iesit la suc cu niste foste colege din clasa a8-a pe una dintre ele o placem in trecut mult de tot cand am treminat clasa a 8-a am mers la liceu.nu prea am mai tinut legatura unu cu altu dar duminica am stat cu ea imbratisari glume.strangeri de mana.ea mi-a spus sa fim impreuna dar credeam ca glumeste.a fost ok am plecat acasa eu cu ea finca sta la 1 km de mine.cand am ajuns pe strada mea si ea trebuia sa o ia in alta parte s-a oprit s-a uitat la mine si eu mers la ea si am sarutat-o pe obraz ea ma strans puternic in brate si mi-a zis sa am grija de mine.Am ajuns acasa pe la ora 22 am vb cu ea pe facebook m-a sunat de 2 ori odata pe la 3 dim si o data pe la 6 sa imi ureze noapte buna mentionez ca am stat pe fb si ne-am uitat amandoi la un serial dupa mi-a dat un film romantic sa ma uit.luni din nou vb pe fb la telefon.azi la fel pe fb la telefon eu m-am indragostit de ea deci ma jur orice fata pe care o vedeam mi-se parea urata numai pe ea o aveam in gand.In final pe la ora 1 i-am trimis un sms spunandu-i ca Da vreau sa fim impreuna tin la tine si imi placi mult nu mi-a scris inapoi nimic nu m-a sunat o vedem on pe fb i-am scris ai primit sms nu mi-a scris nimic am intrebat-o daca e suparata pe mine la fel nimic nu mi-a scris.sad.Va rog ajutati-ma sunt in stare sa ma sinucid pe ea o iubesc enorm in capul meu numa ea este TOTUL PENTRU MINE va rog.Dc nu mi-a raspuns? Mentionez ca era la pc fiindca imi aparea ca a vazut mesajul, Astazi nu m-a sunat deloc asa cum obisnuia i-am zis "Sunama sa vorbim. imi pare rau ca te-am suparat cu sms ala" Voi ce ziceti sa o sun? cum va reactiona? Si ce sa ii spun? sad sad Va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai,vai.ce face dragostea din oameni! :O
Calmeaza-te.Mereu cand ne indragostim,avem senzatia ca fara acea persoana nu mai putem rezista, ca reprezinta centrul universului nostru, ca e toooot ce ne dorim.Dar e atat de gresit!
Inteleg ca esti indragostit lulea :O de ea, dar trebuie sa gandesti si cu caputul, nu doar cu inimioara.Gandeste-te putin.Ea te-a ''provocat'',ea te-a imbratisat tare,iar pe urma ti-a spus sa ai grija de tine,ea te-a intrebat daca o accepti ca si iubita,ea te suna mult si te cauta des,iar acum,cand tu intr-un final i-ai dat un raspuns,te-a lasat balta.
Daca chestia asta mi s-ar fi intamplat mie sau unui prieten de-al tau foarte bun, ce sfat i-ai fi dat?
Ei bine, sfatul acela aplica-ti-l!
O vezi cea mai frumoasa, perfecta etc, dar nu te gandesti ca poate e genul de fata care voia doar sa vada daca poate obtine ce doreste.
Poate a fost un simplu joc.
Nu o mai cauta.Fii sigur ca ti-a vazut mesajele, ti-a vazut apelurile, doar nu vrea sa iti raspunda.Nu i-ai dat niciun motiv.Deci,controleaza-te si incearca cat de mult poti sa nu te gandesti la ea.Fa altceva. Uita-te la un film,citeste,du-te afara, plimba-te, orice, dar nu o mai cauta. Daca are ceva de spus, o va face daca vor muschii ei.

Gandeste-te de 2 ori inainte sa faci si sa spui ceva. Oare merita?

12 răspunsuri:
| cllaudDia a răspuns:

In primul rand CALM ca nu poti iubi pe cineva atat de mult dupa 4 zile, cu atat mai putin nu ai cum sa afirmi ca e totul pentru tine. Daca nu ti-a raspuns deloc toata ziua inseamna ca ea nu mai vrea sa fiti impreuna. Poti incerca sa o suni, sa o intrebi de ce nu ti-a raspuns, asa in felul asta auzi motivul de la ea. Daca iar nu iti raspunde e clar ca numai vrea.

| jhonnppo explică (pentru cllaudDia):

Sunt o persoana care se indragosteste repede, dupa cum am mentionat ea a fost prima mea iubire.sad Acum ca am intalnit-o din nou viata mea s-a schimbat ce sa fac?sad Numai stiu ce e cu mine.

| cllaudDia a răspuns (pentru jhonnppo):

Cati ani ai? 14?

| raluca155 a răspuns:

Calmeaza-te in primul rand, nu se termina lumea la o singura fata...Nu mai incerca sa o suni sau sa o terorizezi cu mesaje pe facebook sau sms-uri, nu trebuie sa fii asa. Poate fata nu mai vrea, nici eu nu am suportat vreodata persoane care dintr-odata le i-au apucaturile si nu mai zic nimic, fara sa le faci ceva. Asteapta macar sa vezi daca iti mai zice ea ceva, fara sa o presezi tu. Daca nu ti-a raspuns pe facebook, ma indoiesc sa iti raspunda daca o suni. Daca vezi ca nu zice nimic, mergi mai departe. Asa cum ai "reintalnit-o" pe ea, poti intalnii si alte fete. Toate cele bune!

| skillet3340 a răspuns:

In primul rand sunt hormoni la tine baiete adica te-ai gandit prea mult si ti s-a urcat la cap si la cum ne-ai povestit e imp sa nu fi facut u vreo prostie ceva sau daca nu ai facut este posibil ca fata sa fie in dubi nu stie ce sa faca parerea mea e ca mai bine mai astepti 2 3 zile sa vezi daca te baga in seama fara sa o cauti si stiu ca ti se va parea greu si daca nimic incepi sa o cauti si cand dai de ea o intrebi ce s-a intamplat alta solutie nu vad. Suces

| teateutza a răspuns:

Eu iti zic sincer ca in locul ei nu as fi sunat pana sa suni tu, sa vezi ce frumos o sa imi zica uni din cei de pe aici, daca o placi sun-o o data dar nu de mai multe ori, daca iti vede apelul si nu raspunde a fost doar o joaca daca te suna ea poti sa ii vorbesti si trei ore daca pare interesata.

| iiLarisse a răspuns:

Eu cred ca nu mai vrea sa aiba nicio legatura cu tine altfel tiar fi raspuns la apel parerea mea... acum tu stii da stai calm si nu fa acte sinucigase laughing ca vei regreta :p

| sayWhaaat a răspuns:

Pustiule, calmeaza-te!
Am trecut prin ce treci tu acum de 2 ori, si CREDE-MA, ceea ce iti trece prin cap acum, toata zapaceala din capul tau in momentul asta, provine de la faptul ca nu ai avut alte experiente cu fetele!
Vei mai trece prin asta de o gramada de ori.
Ce trebuie tu sa faci acum este sa-i acorzi spatiu fetei aleia! Daca pari dependent de ea, devii din ce in ce mai neinteresant pentru ea!

| stark47 a răspuns:

Mergi cam departe cu afirmatiile.ti-ai pierdut capul fara rost.noi baieti cand nu primi un raspuns tindem sa ne comportam cuidat(cam ca tine acum), insa raspunsul ti-l poate da doar ea.parerea mea e ca doar sa distrat, insa cand a vazut ca tu o iei muuuult prea in serios, sa "speriat" si a hotarat sa termine brusc tot ce era pe cale sa inceapa...doar o ideea

| jhonnppo explică (pentru stark47):

Ai dreptate..trebuia sa astept..nu sa fiu disperat ca o pierd.

| jhonnppo explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru sfat ..deja ma inceput sa numai sufar asa mult

| stark47 a răspuns (pentru jhonnppo):

Si chiar daca o pierzi, tot nu ai pierdut nimic.nu poti sti cum avea sa decurga relatia voastra.asa ca tot ce ai pierde, ar fi doar iluziile tale.nu merita sa suferi pentru ceva ce nici nu s-a intamplat, insa de obicei, chiar daca stim asta, tot suferim. love sucks