| dincolodevise a întrebat:

orice parere este bine venita si astept cat mai multe pareri.Am fost cu un baiat care zicea ca ma iubeste, dar la un moment dat vorbea cu o prietena de-a mea, iar ea s-a dat la el pentru ca a vrut sa o desparta de iubitul ei, dar el a acceptat toate chestile si chiar a stat cu ea (mai in gluma, mai in serios), dar l-am iertat pentru ca-l iubesc si pentru ca a fost si vina ei. dupa cateva zile o fosta prietena de-a lui mi-a zis cateva porcarii(ca el mai sta cu o fata si ca o iubeste pe ea etc). stiu ca ea a vrut sa ne desparta si cand i-am zis lui mi-a spus ca acea fata minte si dupa se comporta altfel si mi-a zis ca vrea sa fie o perioada singur.chiar daca eu nu am acceptat si i-am zis sa nu ma mai caute (nu cred ca in iubire exista pauze), dar acum, dupa doua zile, imi trimite sms si zice ca nu a vut sa mi le trimita mie. ce sa inteleg? eu il iubesc. dar el oare ma iubeste? daca ma iubeste de ce a renuntat asa? ce sa fac? dau funda la raspunsul cel mai complex.

Răspuns Câştigător
| UPSsss a răspuns:

Ce sa faci? sa il lasi draguta ca baiatul asta e un pic c-am fustangiu din cate am vazut eu, l-ai iertat odata ...de cate ori vrei sa o mai faci? ai si u un pic de orgoliu si lasa-l ca daca te iubea nu accepta avansurile prietenei tale si nici nu mai vroia pauza... pune u punct inainte sa o faca el

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu te iubeste. Iubeste-te tu si scapa de prostia asta. Si de prietena aia. Ori faceti toti o orgie si aveti consimtamant reciproc (ceea ce nu e recomandat) ori prietena cu al ei si tu cu al tau si al tau doar cu tine, daca te iubeste. Te abureste, si te-ai intrebat bine: daca te iubeste...de ce a facut tot ce a facut? Deci? 1, 2, 3 si: nu te iubeste. Nasol. Asa nu merge...si in iubire nu exista pauze, ce stii tu stii bine, asa ca nu mai crede abureli doar pentru ca iti place cine ti le recita.

| fedot a răspuns:

Sa iubesti e ceva frumos,adica frumos e putin spus.E ceva nemaipomenit.Dar pentru a fi iubit trebuie sa meriti dragostea,insa el din cate ai spus tu nu o merita,cel putin nu din partea ta.Da,a ajutat'o sa se desparta,asa am inceput si eu relatia, deoarece fostul ei "iubit" era un dobitoc, pot sa zic ca la fel ca cel ce se discuta acum.Nu trebuie sa te lasi injosita sau umilita de el, nu trebuie sa ii arati ca el e punctul tau slab.Baieti mai sant, nu el e primul si ultimul.Nu cu el se termina viata.
Ridica fruntea sus si mergi inainte...
Succe happy