| Kymbey a întrebat:

Pe data de 16.09 am avut menstruatie si am întreținut relații sexuale iar iubitul meu a ejaculat in mine spunând că daca sunt la menstruatie nu se poate intampla (am mai facut asta de câteva ori si nu s-a intamplat nimic) acum pe data de 09.10 mi-a venit menstruatie dar in cantități mai mici si o culoare putin mai deschisa decat de obicei. Si m-a ținut 3 zile. Poate fii ciclu peste sarcina si sa fiu însărcinată? ( specific ca am avut si stări de voma Si an si varsat)

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca sa ti se poata oferi un raspuns si nu doar niste simple presupuneri sau pareri subiective, trebuie sa precizezi care este tipul ciclului menstrual adica daca este regulat sau neregulat, data de incepere a ciclului, adica PRIMA ZI DE MENSTRUATIE, si daca data pornirii menstruatiei adica 09.10 corespunde cu data preconizata si reiesita din calcule. Posibilitatea de a ramane insarcinata in urma unui sex cu ejacularea spermei IN VAGIN si acel sex este intretinut in timpul menstruatiei adica intruna dintre primele 4-5 zile ale ciclului menstrual, se poate intampla NUMAI/DOAR in cazul in care ciclul menstrual este ori foarte scurt de 21-23 de zile, ori este un ciclu extrem de dereglat si se produce mereu neregulat. In concluzie probabilitatea de a putea fi insarcinata in situatia prezentata este foarte mica spre imposibila. Starea ta de voma chiar daca a fost reala/adevarata a fost provocata de cu totul alte cauze, fiindca NU poate avea absolut nici o legatura cu o eventuala sarcina chiar si ipotetica. Multa sanatate!

| kandaraki a răspuns:

Nu ai nimic, nu iti fa griji, nu esti insarcinata!

| sweetangels a răspuns:

Nu esti insarcinata. Ti-a venit ciclul, esti safe. Pentru linistea ta poti face un test de sarcina.

| HazelEyes77 a răspuns:

Teoretic sansele de a ramane insarcinata in timpul menstruatiei sunt infime. Sunt foarte rare cazurile cand conceptia s-a facut la limita si asta cu o zi doua inainte de menstruatie sau in prima zi cand apare. Nu cred ca esti insarcinata dar ca sa fii sigura fa un test de sarcina si scapi de indoielile astea.

| Kymbey explică (pentru corbulalbrosu):

Păi nu am un ciclu regulat. Dar acum a venit prea devreme. Si a mai ejaculat si dupa ciclu la suprafață vagonului. Si dupa ă băgat degetele înăuntrul vagonului. Tocmai d-aia cred ca as putea fi.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.