| Danysan a întrebat:

Poti spera la o impacare cu o fata care s-a despartit de tine pe motiv ca nu mai simte nimic si s-a racit tinand cont ca a fost o relatie frumoasa, fara certuri si bazata pe o iubire ff mare la inceput. Daca da cum ar trebui procedat si cum trebuie sa judeci o astfel de situatie.Ma gandesc si iau exemple de la atatea cupluri care s-au impacat dupa o vreme.Totusi aici nu vb de o cearta ci o racire din partea ei.O cunosc destul de bine doar ne-am iubit 1 an aproape.Probabil ca as putea sa incerc sa o fac sa ma iubesca iar, de vreme ce am reusit odata sa o fac sa aiba sentimente pentru mine, de ce nu as putea sa o fac iar? E o idee buna sau ma agit aiurea.Astept parerea voastra si daca da cum? si daca nu de ce? Va multumesc!

36 răspunsuri:
| Psihedelic777 a răspuns:

Prietene...nu te da batut inca. Daca tu o iubesti cu adevarat, arata-i treaba asta. spune-i ca mai ai sentimente pentru ea(dar nu ii spune cu un aer de disperare). Disperarea nu e buna niciodata.Pur si simplu spune-i ce simti si vezi cum reactioneaza.Tu incearca... daca nu incerci o sa regreti.Asa ca da-i drumu si vorbeste cu eahappy.Fii increzator si spune-i totul cu mult curaj. Daca iese bine, atunci e minunat, daca nu, incearca sa treci peste si o vei face.Sunt milioane de fete in lumea asta, deci nu-ti face griji. Oricum deocamdata stai linistit si du-te de vorbeste cu ea.Asa e cel mai bine.Dar sa intelegi ca daca ea nu mai simte nimic pentru tine atunci nu prea o poti forta.Ideea este sa incerci si sa speri la ce e mai bun.Multa baftahappy

| Futhakari a răspuns:

Deci daca v-ati iubit un an si nu prea ati avut certuri sau alte probleme. Poate fetei i place sa incerce ceva nou poate s-a saturat de tine, cine stie poate are pe cineva si el are ceva ce ei i place.Dar incearca so recuceresti din nou si daca vezi ca nu mai vrea dai paci sunt multe.

| Danysan explică (pentru Psihedelic777):

Totusi oare cum poti sa te racesti de cineva pe care odata il iubeai ff mult? Sincer fara un motiv anume nu cred ca e posibil.Sa te racesti asa brusc eu unu nu pot concepe asa ceva.Bine poate fetele gandesc altfel.Da poate daca as fi gasit pe alta atunci mai ziceam, dar iarasi nu putem vb de asa ceva in cazu nostru.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Frate este o aberatie sa te saturi de o persoana care te-a iubit si pe care ai iubito din suflet.ca apoi brusc sa te desparti doar dintr-un motiv banal:gen nu mai simt nimic.Am si eu o varsta si atatia prieteni si cunostinte si stiu atatea cazuri.dar sa te desparti pe un asemenea motiv eu unu nu am mai auzit, tinan cont ca m-a iubit ff mult, pot spune enorm si a si demonstrat-o. Unde rqu dispar atunci sentimentele ca eu sunt in ceata.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Te agiti degeaba, incearca sa ti gasesti pe altcineva, daca s a racit si s a plictisit nu are rost vei pierde timpul doar;

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Nu ati cunosc varsta nu stiu cum gandesti tu, dar asta e parerea care am deduso eu din intrebarea care ai pus-o, ai vreun alt motiv de ce nu mai arde flacara cum ardea in afara de raspunsu meu? Poate a facut pe moment faza cu demonstrarea de iubire dupa un timp chiar te plictisesti de partener crede-ma, dar nu la toti le suna asta.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Destul 23 de ani.Dar eu inainte de a intra intr-o relatie ma gandesc ff mult si daca simt ceva puternic ma implic maxim.In momentu in care deja iubesc nu pot sa ma plik de cineva pentru ca nu am cum.E logic ca te mai racesti cu timpu dar totusi, in halu asta sa ajungi sate desparti, e aiureala completa.Nu vezi ca in ziua de azi si asa relatile sunt praff de ce sa intri in randul celorlalti cand poti sa vb:Gen uite iubitule m-am cam racit, hai sa mergem undeva, hai sa ne apropiem iar.surprinde-ma,arata-mi cat de mult ma iubesti.Te provoc sa ma faci si simt iar ca iubesc ca la inceput.E greu, tare greu sa gandesti asa..am ramas cu mare dezamagire oricum legata de femeile din ziua de azi.Mai simplu e sa te desparti decat sa vezi unde e prb de a dus la asta..Si da nu am gresit cu nimic, nu a avut nici un motiv.Raspunsu ei a fost"nu mai vreau"de ce nici ea nu stie.De ce nu ma mai iubesti pui? Plm habar nu are.Ce pot spune, nu ai ce sa intelegi si unii chiar sufera iar altii sunt indiferenti.

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Problema tu ai puss la maxim suflet in aceasta relatie ai facut rau, trebuia sa pui botu cand vezi ca te iubeste si ea si esti extrem de sigur pe fata care o ai langa tine. Stiu ce fel de relati si cupluri sunt vad o gramada la TV nu ma prosti nu am ce sa invat de la ei cum sa ma despart de o persoana cei asta si minciuni/inventi etc.Acuma nu-i capat de lume ca ea nu mai te vrea cine stie pe unde umbla cu cine vb ce antujar are pe langa ea, nici ea nu stie de ce nu te place pai aici e prostie curata, nu mai are respect fata de tine si de relatie pe care ai avut-o cu ea 1 an nu mai da 2 bani pe tine acuma.A gasit unu cu bani ca femeile tot bani cauta nu-s proaste de loc as destepte asi pun in cap problema de ce sa stau cu unu cu care am avut un 1 an de relatie tot a mers bine si frumos dar nu are bani sa ma satisfaca pe mine, si gasesc unu cu bani multi si ala i face poftele si nu moare de foame si in lux traiesc.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Aici ai dreptate.Dar nu ai habar cate am facut pentru ea frate..Cine *** mai cumpara unei fete un buchet de trandafiri de 3 mil? Sunt atatea lucruri care nu au raspuns si crede-ma ca daca ai sti toata povestea ai ramane mut de uimire.La inceput ma suna noaptea, ai cuvantu meu si imi plangea in tel, ore si ore.In hohote de ti se facea mila pe cuvant si ma punea sa ii promit ca nu o sa ma despart niciodata de ea si ca o sa lupt mereu.ca ea niciodata nu s-a desp de nimeni si sunt perfect si sunt tot pentru ea, ca nu credea ca va mai gasi un baiat asa sufletis si atent.Si logic ca m-a facut sa o iubesc la nebunie si sa fac totu pentru ea. Daca nu ii raspundeam o suna pe mama, pe ai mei si incepe sa planga ca de ce nu raspund si etc. Judeca si tu un pic e normal sa faci asa dupa ce te-ai comportat in felu asta.Plus ca sunt niste lucruri care te lasa masca:Suntem nascuti in acceasi luna la dif de 2 zile, gandim la fel.ne plac aceleasi lucruri. aveam pana si aceeasi marime la tenesica eu am picioru mai mic.Si cat sa fi de pocnita apoi sa te desparti cand sincer sa fiu insusi Soarta iti arata :uite ba nene cate aveti in comun.

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Si eu am 20 de ani.Omu se shimba nu ramane la fel, da tia plans la tel cine stie ce lacrimi au fost, tu esti prea orbit de dragoste ai grija sa nu cazi in groapa stiu cai greu sa dai cu picioru la relatie si crede-ma ca nu o sa ma ascult numa dupa ceva timp o sa ati dai seama la vorbele mele. Sunt multi care au 2 sau 3 lucruri in comun cu persoana iubita. Cunosc sincer genu tau de om care iubeste si crede-ma cand afla ce se intampla nu mai da 2 bani si ceare daca ai dat 3 mil pe trandafiri tu i-ai dat nu altu as bani tai faci ce vrei. S ati mai zic nu te lasa pacalit si jucat pe degete, ca daca te iubea nu s-ar fi intamplat acest lucru si femeia nu trebuie sa fie tinuta in puff ca dupa i se urca la cap.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Si da ai dreptate mereu vb ca ea vrea sa traiasca mai bine.ca ai ei i-au spus ca sa isi gaseasca pe cineva cu o situatie mai buna sa nu se mai chinuiasca ca ei.Plm frate lucrurile se fac daca exista intelegere si iubire.Cum sa gandesti asa? Ca sa iti ei un servici mai bun.mai bine platit.Pai bine femeie crezi ca eu nu as vrea dar uita-te la ce timpuri sunt acum! Mi-a zis ca a deranjat-o mereu varsta ca eu eram cu 6ani mai mare.Doamne majoritatea fetelor vor baieti mai mari ca sa le poata oferi ceva si tu ma ei cu astfel de aberatii..Cat de pocnita poti fi sa gandesti asa si ce iti poate oferii unu de varsta ta comparativ cu mine..mda una mare si apoi iti da papucii..Asadar cred ca si tu ai ramas fara cuvinte.Nu ai cum sa intelegi un astfel de comportament..Am incercat sa vb cu ea si sa o fac sa intelaga ca nu e logic sa faca asta fara un motiv intemeiat.Nu ai cu cine.Mai bine vb cu un stalp, macar ala da seara lumina.Ok zic bun ne despartim dar ramanem prieteni de vreme ce nu ne-am certat a fost frumos.Cine stie poate pe viitor ne impacam.Iti schimbi parerea.Mda mai vedem..si cand am sunat-o nici nu a raspuns.nici la mesaje si nici la tel.Mi-a rasp taicas-o care mi-a vb frumos dar mi-a cerut sa o las in pace.Si i-am zis eu "D-voastra vi se pare normal ca dupa cat am luptat eu fata d-voastra sa se comporte asa? Da-ti si mie un motiv ca ea nu spune nimic.Raspunsul lui:Asa sunt fetele, trebuie sa intelegi ca e mai mica si se schimba de la o vreme la alta.Te inteleg si eu fost ca tine(:dar nu vreau sa ii influentez decizia. Apoi am sunat-o de pe altnumar si a rasp.Nu am vb mai mult de 5 minute si astea au fost ultimele ei cuvinte"Am.deja alte planuri asa ca nu vreau sa mai vb.WTF CUM SA GANDESTI ASA.SI FEMEILE NE ACUZA PE NOI FRATE CA NU SUNTEM SERIOSI INTR-O RELATIE.PACAT DE VIATAFETELOR CARE GANDESC ASA.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Deci nu a fost prb banilor nici a sentimentelor.ci pur si simplu nu a mai vrut.De ce numai ea stie.

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Mia placut faza cu stalpu care da lumina laughing deci vezi la ce ai ajuns la vb mele intr-un final, n-am ramas fara cuvinte din contra as putea vb toata ziua. ti-am zis tea tinut langa ea cu o vrajeala mare cum a putut ea mai bine si acuma se poarta cu tine ca o carpa,si e adevarat daca asa-i la moda acuma sa inseli si sa fi inselat asta e, nai ce sa faci trebuie sai respecti decizia sa nu cumva sa te apuca o depresie sa faci vreo prostie, si daca o sa mai are relati tine un ochi deshis, pana atunci du-te la o bere cu preteni si la o curva sa te linistesti, si nu uita sa dai funda

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Nici ia nu stie cremeda, nu stie acuma cum sa scape de tine mai repede.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Tin sa spun ca nu sunt genu de om care sa scoata ochii dupa ce am facut ceva sau i-am cumparat ceva.Banii ii faci nu-i bai.totusi teastepti ca dupa ce te-ai dedicat si ai facut atatea pentru cineva sa primesti macar"respect"nu sa fi tratat cum spuneai chiar tu"ca o carpa".

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Dupa cum am observat team facut sa te descarci putin si sunt mandru ca am reusit.

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Oki ai zis o chestie? Sa scape de mine mai repede?

| Futhakari a răspuns (pentru Danysan):

Da

| Danysan explică (pentru Futhakari):

Cum sa scapi de cineva care, l-ai iubit si care s-a purtat ff frumos cu tine in relatie.Are logica?

| Zenithf a răspuns:

Un singur lucru mai poti astepta de la ea. Si asta numai peste ani, poate chiar mult ani. Poate vrei si detalii?

| MauvaisRose a răspuns:

Oh, cine l-a suparat pe Danysan de nu mai scrie cu litera mare un cuvant din doua? sad
o fata daca iti spune ca s-a terminat, desi presupui ca a fost iubire, pai aia e.
nu mai spera la impacare.
exista intr-adevar cupluri care s-au impacat, dar aia se numeste dragoste cu nabadai.
tu nu esti genul de om cu care ar vrea o tipa sa aiba o relatie cu nabadai, se vede din atitudinea ta.
o iubire cu nabadai (certuri, impacari) o ai cu cineva cu atitudine, un rebel, un nenorocit pe care l-ai calari oricand, unul de ofera provocari si langa care nu te plictisesti, pentru ca vezi tu, noua fetelor ne plac provocarile, ne plictisesc tipii prea plangaciosi, plictisitori, care nu ne atrag printr-un comportament mai outrageous.
hai cu placere.

| Psihedelic777 a răspuns (pentru Danysan):

Pai...daca e dragoste de adolescenti, se duce destul de repede.Sunt putine cupluri care rezista cat sunt tineri.Pe la varsta asta poti sa stai si 2 saptamani si dupa sa nu mai simti nimic.Dar sunt si cazuri in care de exemplu au fost impreuna din clasa a 10-a si acum au familie si copii la vreo 30 si cv.Deci depinde.Se poate sa fii fost ceva de moment.Dar ti-am zis du-te cu incredere si vorbeste cu ea.Ce o fii o fii.Baftahappy

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

Cu cine sa ai provocari femeie daca pe ea nu o lasa nici sa plece de acasa.Dar din oras.Vezi ca ma judeci gresit eu am vrut sa o fac sa se simta speciala, sa avem o viata nebuna, sa mergem sa ne distram.Ti se pare ca daca o iubesc nu sunt provocator.Mai bine era sa ii vb odata pe zi si sa o tratez ca pe o curva.Pai asta vreti voi.Si inca un aspect cum.plm poti spune ca te plik un tip care are motor, te plimba, te face sa te sumti oki, si cel mai important iti vb de viitor.aaa uitasem nu esti genu.Preferi One night stand ca asa e la moda!

| MauvaisRose a răspuns (pentru Danysan):

Cine nu o lasa sa plece de acasa? parintii?
se vede atunci ca are probleme familiale, si poate nici chef de relatii nu are.
te-ai gandit la asta?
nu stim ce a fost intre voi, nu stim ce preferinte are in materie de baieti, nu stim nici ce ai facut de i s-a luat de tine.
"Mai bine era sa ii vb odata pe zi si sa o tratez ca pe o curva."
vezi in extreme, si asta denota ca esti limitat.
faptul ca tu arati aici ca nu ai gresit cu nimic, ca ai iubit-o, ca ai facut-o speciala, ca blabla, nu te face perfect, iar opusul comportamentului tau ideal nu inseamna ce ai zis tu. (sa o tratezi ca pe o curva sau sa-i vorbesti o data pe zi).
poate ea vroia sa o tratezi ca pe o curva (desi cuvantul tine de caracter, ma refer sa stii sa o domini in pat sa fie doar curva ta) si sa o suni o data pe zi, poate o sufocai, si ea vroia sa fii mai dur cu ea.
intelegi?

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

Nu sunt limitat dar am folosit o expresie.Stiu ca suna urata dar chiar mi-au venit dracii.Cum ai da-o tot nu e bine.Si da mi-a zis ca prea o bombardam.cu mesaje.Dar crede-ma ca asta simteam. Daca am iubit-o.ff mult mi se parea normal sa o sun si saii aud macar vocea.chiar o iubeamsadiar ea a luat asta ca o sufocare.La inceput voia sa fie alintata, mesaje de iubire apoi a inceput sa se sature.Pai e vina mea, nu tu voiai..Si da parintii nu a vrut sa o lase deloc sa vina la mine.Intr-un an intreg a venit de 3 ori la mine si pe ascuns.Restu numai eu mergeam la ea.Si la un moment dat i-am zis.Frate sunt 8 luni nu e logic, vor si ai mei sa te vada, sa te cunoasca.Nu ca nu ma lasa ai mei.Si da maica_sa cand i-am zis odata sa o lase ca era ziua lui nepoata-mea si facea 2 anisori si ea o iubea ff mult a zis ca nu o lasa, ca sa mai treaca timp.WTF timp dupa 8 luni.Si nu eram genu de baiat tampit si curvar chiar tu ai spus-o.ca se vede ca nu sunt baiat rau sad.O singura greseala mi-o asum eu. Timp de 8 luni a insistat sa nu facem sex, eu prefer sa ii spun Dragoste ca ii e frica de ai ei.Zic oki no prb.Bine ca nu s-a comportat rau.A fost atenta in alte privinte chiar daca nu a voit sa o faca. Uneori o faceam sa se urce pe pereti, nu se mai controla si cand ajungeam la sex, penetrare mai exact.stop.Nu ca mama a zis ca ma duce la control si ***. Apoi dupa 8 luni vine la mine si imi spune ca stii ca eu s-ar putea sa nu mai fiu ca mi-am bagat un deget si nu simt nimic si m-am uitat si cred ca nu mai sunt.Bine avea lacrimi in ochi si i_am zis.Stai linistita ca nu stau cu tine pentru virginitate stau cu tine pentru ca te iubesc si daca nu mai esti asta e.Dar ma indoiesc de vreme ce spui ca ai bagat degetu.Degetu intra si nu rupe Himenu.Bun apoi a veni tragedia.la 2 saptamani ma suna si imi spune ca nu mai vrea sa fim impreuna ca nu mai simte nimic si ca a vb cu maica_sa si e mai bine sa ne despartim.Doamne asa ceva e imposibil.Cum ma acum 2 saptamani erai indragostita lulea si acum tu te auzi.Gandeste-te si la mine ca te iubesc femeie.Nici nu i-a pasat.Crede-ma e gheata, zici ca e posedata sa dea rqu.Si sunt sigur ca ascunde ceva dar nu stiu ce.Cine a influentat-o. Poate faptul ca i-am zis eu sa o facem daca nu mai e virgina.Nu stiu dar ai cuv meu ca asa ceva nu se poate.Si daca i-am zis sa merg sa vb cu ea.Ca nu ai ce cauta la mine ca nu ies.Ce rqu ii e frica, ca nu cumva sa o conving sa ne impacam.La tel nu raspunde, la mesaje nu.Am sunat si mi-a rasp taicas-o si a zis sa o las in pace si trebuie sa o inteleg, ca la varsta ei asa gandesc fetele.Wtf.ce treaba are asta cu o relatie? cand sunt altele de 15 ani care trag cu dintii sa fie in continuare cu iubitii lor.Toata lumea ma pune sa merg sa vb cu ea in fata dar cum daca nu vrea. Uite esti fata, ce pot sa ii spun macar sa o fac sa ne vedem pentru ultima oara.macar atat?

| MauvaisRose a răspuns (pentru Danysan):

"cand sunt altele de 15 ani care trag cu dintii sa fie in continuare cu iubitii lor."
deci are 15 ani?
tu cati ani ai?
mie mi se pare o ciudata, dar din cate vad, e influentata prost si de parinti.
adica descrierea ta, asta imi arata, ca e o copila, o minora care are frica de parinti.
si daca are 15 ani, atunci cam inteleg cum sta treaba.
desigur, sunt fete mature la 15 ani, dar aici e vorba de independenta ei, care e inexistenta.
e o copila inca, o influentata de parinti.
desigur, exemplul tau cu alte fete de 15 ani care tin de iubitii lor si nu stiu ce, poate nu sunt tinute de scurt de mami si tati.
sunt cazuri si cazuri.
nu toate au aceeasi situatie acasa.
e vina ta ca te-ai combinat cu ea cand stii in ce te ai bagat.
punct.
deci zi cati ani ai, totusi.

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

Eu am 23 ea 17 ani jumate.Sincer ne-am chinuit extrem sa putem avea aceasta relatie.Eu sunt din Bucuresti si ea e din Urziceni.Am riscat enorm.m-am dus acolo sa ma vad cu ea la un majorat, si ai mei nici nu voiau sa ma lase, ca daca e vrajeala, ca daca ma bat vre-unii pe acolo.ca nu stiam pe nimeni.Ne-am intalnit, culmea ne-dus taicas_o cu masina si nici nu stia ca suntem impreuna. Le_a spus alor ei ca sunt un amic. Apoi la insistentele mele le-a zis si au fost sa spunem de accord.Pt ca eu cand mergeam la ei se purtau ff frumos cu mine,bine ca si eu cu fisa,i_am facut toate poftele.Dar ea imi spunea la tel ca uite mama imi spune ca baietii ca tine urmaresc ceva, ca vrei doar sex, ca ***.Dar eu nu o cred ca te iubesc si esti tot ce mi-am dorit.Bun crede-ma se certa ff des cu ei, ca nu invata ca ***, ca nu o sa ia bacu si mai cate si ma suna noaptea si imi plangea ore in sir in tel sa nu cumva sa ma despart de ea ca ea fara mine nu exista si ca nu mai are de ce sa traiasca ca e un nimic.Crede-ma ca eu am reusit cu timpu sa o temperez si sa o fac sa inteleaga ca e oki sa te intelegi cu parintii ca iti vor binele.Dar cred ca m-am bagat in gura lupului singur.Imbunatatirea relatiei cu ai ei a dus la desp de mine. Apoi s-a ajuns la ce spus mai sus.A stai ca noi baietii suntem mai tampiti, recunosc si o sa reproduc ultimele ei cuvinte ca sa imi spui ce impresie ai; Danii eu sti bine ca mereu m-deranjat faptul ca varsta dintre noi e cum e. Vreau pe cineva mai apropiat sincer..Nu ma intelege gresit dar simt ca nu ai pot sa fac fata.Tu imi ei o gramadasi eu nimic iar mama imi scoate ochii pe tema asta.Tu lucrezi si eu nu, deci nu imu permit.Momentan am o relatie ai buna cu ai mei si nu vreau sa o mai dau in bara, sunt totusi parintii mei.Imi pare rau, iau toata vina asupra mea, am gresit.Nu vreau sa crezi ca ma despart de tine pentru altu.Ci pur si simplu nu mai vreau, nu mai simt Danii..Stiu ca esti baiat bun si xa ma iubesti dar nu vreau sa imi bat joc.Totusi nu te inteleg cum de poti sa ma mai iubesti dupa cate ti-am facut.Ti-am rupt inima si tu tot ti la mine.Momentan vreau sa fiu singura. vreau liniste.Deja am alte planuri de viitor.Ar trebuii sa iti gasesti alta fata pentru ca esti un baiat minunat dar ai o varsta..altii au famili la anii tai.La intrebarea mea daca vi in Bucuresti la facultate putem sa ne impacam peste un an jumate? Nu promit nimic.om vedea, momentan nu stiu nici ce imi rezerva ziua de maine da pai la anul. Sfatu meu e sa iti gasesti totusi alta fata si sa nu ma astepti pe mine, ca nimic nu e sigur.

| MauvaisRose a răspuns (pentru Danysan):

Eh, la ultima parte vad ca gandeste lucid si e realista.
gaseste pe alta si nu o astepta.
se vede ca e coplesita si ca are probleme si chiar vrea liniste, nu vrea relatie, si vad ca se simte si prost ca ii oferi diverse si ea nu ofera nimic.
alta sa fi fost cam profita de chestia asta.
tu ai putea sa fii singur un an jumate, nu e chiar asa de mult, dar singur ma refer la neimplicarea intr-o relatie de iubire.
pana cand sa zicem ca va veti intersecta drumurile, daca se va intampla, experimentezi, si incerci sa cunosti fete, sau doar sa ai aventuri, sa inveti sa fii pe cont propriu, si sa nu fii dependent de o persoana.
asta ar fi sugestia mea, tu faci oricum ce doresti, ce simti.

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

Mda pe mine deocamdata nu ma deranjeaza am planuri. Vreau sa imi gasesc un job mai bun, sa mai fac ceva pe plan profesional.Sincer nu vreau si nu imi doresc sa mai cunosc fete momenta.Sincer chiar nu am de ce sa mint, chiar daca a trecut o luna de atunci, in suflet tot tin la ea xa in prima zi.Si de ce sa ies cu alta fata daca eu inca am sentimente pentru ea.Pe langa asta, nu stiu ce varsta ai tu dar eu am simtit cand am fost cu ea ca este the one in my life.Suntem nascuti in aceeasi luna, la distanta de 2 zile.Gandeam la fel, aveam momente cand ne intelegeam din priviri si chiar si marimea la tenesi e la fel xa am picioru mai mic.Deci sunt lucruri care te pun pe ganduri si te intrebi, oare astea sunt simple lucruri sau e un semn sau semne sa iti deschida ochii.Am mai avut relatii dar parca nu am iubit ca acum.Acum imi simt inima sfaramata in bucati.Intelege-ma ca era jumatatea mwa.La fel aceleasi vise, tip de fata, eu sunt mai romantic si ea la fel.Eua gandeam sa ma mut in canada inainte de a o cunoaste.Si cand i-am povestit a ramas blocata pentru xa si ea vrwa asta.Am vb sa ne mutam acolo, de copii, multe. Daca ma intelegi, chiar imi e greu pentru ca simt ca am pierdut practic jumatatea mea si nu stiu cu ce am gresit sau ce pot face macar sa o fac sa se razgandeasca si sa inteleaga ca nu e bine.(:

| Danysan explică (pentru Danysan):

Scuze scriu de pe tel si mai fac greselisad