| Danysan a întrebat:

Poti spera la o impacare cu o fata care s-a despartit de tine pe motiv ca nu mai simte nimic si s-a racit tinand cont ca a fost o relatie frumoasa, fara certuri si bazata pe o iubire ff mare la inceput. Daca da cum ar trebui procedat si cum trebuie sa judeci o astfel de situatie.Ma gandesc si iau exemple de la atatea cupluri care s-au impacat dupa o vreme.Totusi aici nu vb de o cearta ci o racire din partea ei.O cunosc destul de bine doar ne-am iubit 1 an aproape.Probabil ca as putea sa incerc sa o fac sa ma iubesca iar, de vreme ce am reusit odata sa o fac sa aiba sentimente pentru mine, de ce nu as putea sa o fac iar? E o idee buna sau ma agit aiurea.Astept parerea voastra si daca da cum? si daca nu de ce? Va multumesc!

36 răspunsuri:
| MauvaisRose a răspuns (pentru Danysan):

Varsta e irelevanta, pentru ca sunt oameni cu varste inaintate care gandesc limitat, dar si oameni de varste mici mai maturi in gandire decat prima categorie.
dar asa, ca fapt divers, am 23 de ani.
eu te cred ca tu o vezi ca pe your soulmate, dar dupa cum vezi, tipa are probleme...si cu parintii, dar si financiare, caci na, la varsta aia, iti vezi de liceu, de invatat, de bac, nu prea ai timp sa mai si muncesti sa ai cat de cat banutul tau.
i-ai zis ce simti? uneori da, se merita sa-ti faci planuri cu persoana la care chiar tii, se merita sa incerci sa construiesti ceva.
cu rabdare se rezolva intre voi, daca dorinta tine de ambele parti, dar ceva imi spune ca tu esti ala mai dornic decat ea.
o faci sa se razgandeasca prin argumente bune, mai bagi niste vrajeala, caci fetele se indragostesc de vorbe, iar vorbele astea le confera siguranta.
ai 23 de ani, si banuiesc ca esti cat de cat barbat la varsta asta, si implicit, nu ai nevoie de textele noastre sa ti-o aducem tie inapoi pe tipa.
ia atitudine si pune-ti mintea la contributie.

| cristimihailov a răspuns:

Gandeste-te altfel:

Ai mancat un an intreg kefir. Nu crezi ca o sa ti se aplece doar cand ii auzi numele?

Dar daca incepi sa schimbi, si in loc de kefir, sa ii oferi iaurt cu zmeura, cu musli sau custard?

Cred ca la fel este si aici. Practic trebuie recucerita. Dar ca sa recuceresti pe cineva, acel cineva trebuie macar sa arate putin interes pentru tine, nu sictir.

Eu m-as gandi la o schimbare de look, atitudine si poate si vestimentatie. Practicarea unui sport, cresterea increderii in tine, gasirea unui nou parfum.

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

Sincer vb singur, nu raspunde la nici un tel sa mesaje. Ofera indif totala.Chiar nu am habar.

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

E ca si cum :indiferent ca mai simt sau nu calc pe cadavre si vreau sa ne despartim pentru ca asa imi spune mama sau asa am impresia eu ca e mai bine.Nu conteaza ce simt, fac ceea ce e bine..asa gandeste ea.bag mana in foc.

| MauvaisRose a răspuns (pentru Danysan):

Ah, mi-a scapat o chestie.

"m-am dus acolo sa ma vad cu ea la un majorat, si ai mei nici nu voiau sa ma lase, ca daca e vrajeala, ca daca ma bat vre-unii pe acolo.ca nu stiam pe nimeni."

tu ai 23 de ani si nu te lasa parintii sa iesi din casa ca le e frica de strainii care te-ar putea bate?
valeii, si tu zici ca nu ai habar de ce nu te mai baga in seama.
duude, grow some effin balls ca e grav.

| Danysan explică (pentru MauvaisRose):

Tu te-ai duce in alt oras pentru prima oara fara sa cunosto pe nimeni. Daca era o vrajeala? Si nu ca nu ma lasau parintii dar frate e normal sa iti zica. Unde te duci ma la rqu in praznic daca nu cunosti pe nimeni..Vezi ca iar ma judeci gresit.Si totusi m-am dus si tot am riscat.pt ce.sincer ca sa fiu apoi tratat cum sunt acum. Putin imi mai pasa.Sincer tu daca ai incerca sa te impaci cu cineva si ala nu ar mai vrea.Sti la un moment dat ai zice du-te frate ca sunt atatia.Sunt atatea fete in plm.Nu esti tu regina lumii.Imi pare rau ca am investit atatea sentimente.restu chiar nu regret nimic.