| dulcica23 a întrebat:

Sa va spun povestea mea. E un baiat, si o sa ii spun Gabi, care ma place (cred), iar am o prietena care e super geloasa pe mine pentru ca ma place acest baiat. Dar eu cred ca ma place pe mine pentru ca tot ma ia in brate, si multe altele. Dar nu stiu ce sa ma fac cu prietena asta...Mi-a zis ieri "da cred ca nu te mai place Gabi, ca eu de cate ori ma intalnesc cu el, se comporta de parca m-ar placea" Dupa ce mi-a spus chestiile astea eu i-am spus "Ma bucur pentru voi ...cand faceti nunta?" atunci ea a spus ca nu il place, si ca sta pe langa mine doar ca sa o faca pe ea geloasa. Intrebarea mea e baiatul asta chiar ma place?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Sincer? DA! Prietena ta e ca pisica care nu ajunge la brânză! Tu zici că ţi-e prietenă, eu nu cred! O prietenă adevărata te-ar susţine nu ar încerca să-ţi sufle viitorul prieten! Bagă-te mai mult înseamă cu el şi va ceda! Să fii iubită maxim!

5 răspunsuri:
| AndradaE a răspuns:

Da te place, iar prietena aceasta nu prea este prietena...Gelozia e una, dar nu te poti baga intre doi oameni. Din descriere cred ca baiatul te place. happy

| neutrino a răspuns:

Nu te place numai pe tine. E baiat si-i plac fetele frumoase.

| micutZa94 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa-l intrebi pe el, si daca tot vb cu dinsul sa-i zici ca prietena ta se lauda ca el o place pe ea, si vezi ce va spune..Scucces

| dulcica23 explică (pentru micutZa94):

Poi el e simpatic dar cateodata devine un pic cam nesimtit. El inainte statea pe langa toate fetele dar acum cand m-a cunoscut mai bine parca nu mai e asa. Statea pe langa o fata mai mareee decat el ca sa ma faca pe mine "geloasa" dar nu i-a mers laughing

| dulcica23 explică (pentru onasis1961):

Multumesc. happy