| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca am mai pus intrebarea asta dar mai nevoie de cateva pareri happyPovestea e cam asa:Eu tin foarte mult la prietena mea si ea la mine (cred :-s), cred ca s-a indragostit de cel mai bun prieten al meu... cand ne intalnim doar noi 2 totul ii minunat si frumos dar cand vine si prietenul meu(el nu vine la intalniri dar cand ne intalnim cu el) de obicei ea ma ignora si in ultimul timp vorbesc foarte mult pe facebook si mess. Ei imi spun sa nu-mi fac griji ca se inteleg foarte bine atat tot nu o sa fie nimic intre ei, eu am incredere in ei 90% dar 10 % ii un sentiment foarte ciudat greu de explicat(probabil frica habar n-am)sa nu o pierd mai ales daca fuge in bratele celui mai bun prieten mi-ar sfasia sufletul habar n-am ce sa fac?
Sa va dau un exemplu : Ieri cand am venit de la liceu am fost cu prietena prin parc dupa care am mers in statia de autobus, acolo ne-am intalnit cu cel mai bun prieten al meu am ras eu cu el vreo 10-15 minute dupa care am urcat in autobus unde prietena mea a vorbit 5 min cu mine si 20 cu prietenul meu... cand am coborat din autobus, prietenul meu mi-a zis sa nu-mi fac griji ca se da la ea ca se inteleg foarte bine atat tot. Mai tarziu am iesit cu prietena in oras totul bine si frumos, dar la un moment dat si ea mi-a zis sa nu-mi fac griji ca nu simte nimic pentru el dar se inteleg foarte bine, cand am ajuns acasa eu m-am pus in pat un pic ca am avut febra. Am stat vreo ora in pat si abia atunci m-a sunat prietul meu sa ma intrebe ce fac ca el vorbeste cu prietena mea de vreo 40 de minute si o intrebat acum de mine... dupa care am intrat si eu pe mess a vb vreo 5 min cu mine si a mers la culcare. Mda ma plang prea mult scuze dar habar n-am ce sa fac. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Altair22 a răspuns:

Nu mi se pare deloc firesc ( NU comportamentul fetei ) ( NU comportamentul TAU )... ci compotamentul prietenului tau.

Pai ba fratilor, din moment ce eu am un prieten bun si stiu ca el are prietena si STIU cat de bine se inteleg. CE PLM ma bag eu intre ei sa vorbesc 3 la leu?!

Aici deja tine de respect. Prietenii mei stiu asta... si desi avem prieteni comuni si eu si a mea, prietenii mei se rezuma la un simplu "ceao, ce faci " si NU se baga in vorba cu ea fiidca stiu bine ca nu-mi convine. Si in ultima faza ii calc in picioare.

Phoaaa... de-mi facea mie asa ceva ea, o lasam amanet unde era si ii lasam sa povesteasca in continuare.

Da. Sunt gelos. Dar am si un ego foarte mare. Si respectul? Pita si cutitu'...

Sfatul meu e sa vorbesti cu prietenul tau cel mai bun. Nu vreau sa te impacientez da' habar n-au unii cat de frumos te pot *** prietenii cei mai buni happy

Si asta valabil si fetei...

Succes, amigo...

24 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cred ca nu ai ce sa faci daca ei ii e gandul la celalalt si vede ceva in plus ce tu nu ai, cred ca ar fi cazul sa porti o discutie cu ea, nu aprinsa, pe intelesul vostru si sa o faci sa inteleaga ca o iubesti, si ca nu ai vedea cu ochi buni o posibila rel cu ei 2, in cel mai rau caz sa iti zica daca nu mai simte nimic pentru tine, si ca nu te-ai supara daca ai vedea-o in bratele altuia, dar sa nu fie prietenul tau cel bun.incearca sa vezi in ce ape se scaldawinking dar tu crezi ca te iubeste sincer?

| FallenDemon a răspuns (pentru AncutzaSexy):

laughing mersi de sfat dar inca nu am nevoie tongue

Răspuns utilizator avertizat
| FallenDemon a răspuns (pentru caramela):

Da cred ca ma iubeste sincer, cand suntem impreuna tot imi spune ca-s totul pentru ea, sunt ce-l mai bun lucru din viata ei etc, dar nu mi se pare prea normal sa ma ignore 20 de min cand stau langa ea pentru ca rade cu prietenul meu rolling eyes

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e nimic gresit ca s-au imprietenit, dar gelozia ta e evidenta.
E clar ca exista o atractie intre ei.Nu trebuie sa iti faci griji atat timp cat ei nu intrec masura.Afla si tu despre ce tot vorbesc ei!

| I'mPerfect(a)! a răspuns (pentru FallenDemon):

Gelosule laughing

| FallenDemon a răspuns (pentru I'mPerfect(a)!):

Mda probabil is gelos laughing ma rog sa vad cum o sa se petreaca lucrurile saptamana asta daca o sa fie la fel o sa-i explic prietenei mele ceea ce ma deranjeaza whistling

caramela
| caramela a răspuns (pentru FallenDemon):

Inseamna ca tu o iubesti mult mai mult, si vezi in orcine un posibil rival/inamic:d
totusi o discutie cu ea nu strica, iar daca rade, glumeste cu amicul tau, o face sa va simtiti bine, pentru ca tu nu il bagi in seama, a preluat ea fraiele.

| FallenDemon a răspuns (pentru caramela):

Dap o iubesc foarte mult tongue si nu vad in oricine un posibil rival oh go on si de obicei nu-l ignor pe prietenul meu big grin singura solutie-i sa vb cu prietena mea si sa-i explic ceea ce ma deranjeaza daca o sa ma inteleaga o sa fie minunat daca nu >.< nu vreau sa-mi imaginez he he

caramela
| caramela a răspuns (pentru FallenDemon):

Hmm.ciudat, treci repede de la o stare la alta...

| FallenDemon a răspuns (pentru caramela):

Dap laughing Stiu e ciudat aseara eram suparat ca m-am gandit ca poate o pierd, dar acum am realizat ca nu pot prezice ceea ce o sa se intample si sper ca totul o sa fie ok happy mersi de ajutor o sa vb cat de curand cu prietena mea despre acest subiect

| liii a răspuns:

Eu am trecut printr-o faza de genul asta cu prietenul meu, era gelos ca ma simteam bine cu un prieten care in cunosc de 5 ani de zilelaughingca radeam cu el.Dar nu cred ca asta e un motiv de gelozie.Personal nu cred ca intre prietena ta si prietenul tau cel mai bun e ceva mai mult.Se inteleg foarte bine atat tot.Desi ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza.Dar nu cred ca o sa se schimbe mare lucrubig grin.Bafta.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Poartă o discuţie serioasă cu ea. Spune-i ce ai pe suflet.O relaţie implică 2 persoane şi nu una singură. Dacă ţine la tine, trebuie să te înţeleagă.

| SmackyMade2 a răspuns:

Am aceiasi problema ca a ta stii ce fel trebuie sa faci...trebuie sa te duci la prietenul tau, apoi sa ii spui sa o intrebe pe prietena ta daca mai simte ceva pentru tinewinkingasa am facut si eu cu o asazisa fata dar simt ca mai tin la ea si nu ma pot abtine sa nu o bag in seama dar asta e acel tampit care a venit la noi in scoala este un repetent da eu o iubesc pe el il intereseaza numa cum arata mie imi place de ea asa cum e el nu stie ce e aia dragoste si no sa stie niciodatawinking

| FallenDemon a răspuns (pentru Altair22):

Ok happyO sa vorbesc si cu el faza-i ca-l cunosc de foarte mult si am incredere in el dar nu se stie niciodata ce fac femeile din noi laughing mersi de ajutor

| FallenDemon a răspuns (pentru Altair22):

A da si faza-i ca nu pot sa-i interzic sa nu vorbeasca cu ea deoarece cand venim de la liceu ne intalnim in statie si pe autobus nu pot sa-i zic sa stea 20 de min tacut langa noi...

| Altair22 a răspuns:

Oricum, tare faza laughing n-as vrea, in final, sa va vad precum au facut Pablo Picasso, poetul Paul Eluard si sotia sa Maria Benz menage a trois... rolling on the floor ( serios... pentru cine nu a stiut, ii adevarata faza )

Frate, serios... poti sa iti cunosti prietenul inca din faza de sperma comprimata laughing TOT trebuie' sa lamuresti treburile.

Ce esti tu? Cartof prajit in timp ce ei vorbesc? Mah, las-o in *** de treaba... tongue

| Sabyynna a răspuns:

De exemplu un baiat era indragostit de o fata pana peste cap si vorbea la telefon mai mult cu mine decat cu ea si zicea ca pentru mine nu simte nimic. In urma cu cateva zile iubita lui l-a parait si ieri vorbeam cu el pe mess si l-am intrebat de ce vorbea asa mult cu mine cand era cu iubita lui si a zis ca pentru ca tine mult la mine.
Deci, indiferent ce zic ei doi nu se stie sigur. Poate vor sa fie impreuna, dar deoarece el e prietenul tau nu vor sa te raneasca.

| FallenDemon a răspuns (pentru Altair22):

laughing ok mersi de sugestii o sa le explic la fiecare pe rand care-i faza daca ma inteleg bine daca nu inseamna ca-s bata la alesul prietenilor laughing

| FallenDemon a răspuns (pentru Sabyynna):

Mda o sa vorbesc cu ei sa aflu parea fiecaruia... Daca o sa ma tradeze cel mai bun prieten pfoai nu stiu ce-i fac >.< Faza-i ca am zis ca nu o sa ne bagam in relatie si nu o sa lasam vreo fata sa ne strice prietenia... dar acum nu stiu ce sa mai cred o sa vad timpul imi va aduce raspunsurile

| Sabyynna a răspuns (pentru FallenDemon):

Tocmai din cauza ca ati zis ca nu o sa interveniti unul in relatiile celuilalt este un motiv in plus sa nu fii sigur. Cu siguranta el nu ar vrea sa isi incalce promisiunea. Vorbeste cu el si promite-i ca nu te supei ca stii cum e cu dragostea si ca stii bine ca atunci cand apare nu ai ce sa faci.
Poate el nu se da la ea. Poate ea il suna. Spune ca te iubeste, dar nu poti stii cu adevarat ce simte. Poate incearca doar sa nu te raneasca. Poate astepta doar ocazia potrivita sa se desparta de tine, desi nu cred.
Daca prietenul tau spune ca nu e indragostit de iubita ta spune-i ca de dragul prietenie voastre sa incerce sa mai raceasca relatiile cu ea.

| I'mPerfect(a)! a răspuns (pentru FallenDemon):

Mie mi-e destul de clar ca esti indragostit de ea.Ai grija cum ii spui.Si eu ma inteleg foarte bine cu BFF-ul iubitului, dar macar el intelege si nu il deranjeaza...Tu nu ii poti impune inca sa o lase mai moale daca abia aveti cateva luni impreuna.

| FallenDemon a răspuns (pentru I'mPerfect(a)!):

Dap suntem impreuna de 1 luna I don't want to see mda inca ma gandesc cum sa-i spun ceea ce ma derajeaza, astati prietena mea a vb cu mine toata ziua si l-a ignorat pe prietenul meu se pare straight face nu stiu ce sa mai cred o sa vad cum decurge saptama