| LoVeTrUe a întrebat:

Buna,TPU! Stiu ca o sa vi se para ca sunt rea si ca nu ar trebui sa ma implic in chestii din astea, dar...totusi vreau sa va cer parerea.
Eu sunt in a 8-a. Am o colega din clasa paralela( tot a 8-a) cu care nu pot sa spun ca sunt prietena, dar ne intelegem destul de bine (desi e cam cu nasul pe sus).Ea se tot impaca si se desparte(dar nu pentru. perioade lungi-iar ei momentan sunt despartiti) de un baiat cu 1 an mai mare decat noi pe care eu il plac.El este dragut, dar in special este prietenos si amabil.Imi pace de el de vreun an, dar cred ca el imi stie doar porecla si nu ma cunoaste bine...sad Oare ma place si el? Cum pot afla? Si ce parere aveti? Ar trebui sa incerc sa-i impartasesc sentimentele mele sau nu ar trebui sa intervin intre ei doi(imi e teama ca as putea sa stric relatia cu colega mea)?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ar fi pus in situatia sa aleaga intre tine si ea niciuna dintre voi nu ar trebui sa se supere pe cealalta deoarece alegerea depinde doar de el. Daca esti suficient de tupeista fa-te remarcata in ochii lui prin comportament, tinuta, imbracaminte. Daca reusesti poti sa-i impartasesti sentimentele tale fata de persoana lui. Succes.

5 răspunsuri:
| LoVeTrUe explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LoVeTrUe):

M-as bucura sa reusesti in incercarea ta.

| VictorVictoras a răspuns:

Nu te implica, nu e bine pentru nimeni, gandeste-te daca tu ai fi cu un baiat iar o fata s-ar da la el, chiar si daca v-ati certa, tie ti-ar placea? sti tu vorba aia, ce tie nu-ti place altuia nu-i face. nu se stie niciodata, poate mai tarziu ti se v-a intampla si tie.

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Daca iti place de el nu este vina ta. Si da-ti si tu seama daca te place uita-te atent la el si da-ti si tu seama ce zice cand te vede intamplator si cand trece pe langa tine. Si incearca sa vorbesti cu el pe Facebook, Yahoo Mesenger, Skype, Whats app etc.
Si daca esti timida sau iti este rusine si nu ii poti scrie ceva sigur o sa te ajute daca tu in general ai o prietena foarte, foarte buna. Explicai tot si ea o sa te ajute ca sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el.
Si daca iti vorbeste frumos si daca face primul pas vei avea noroc.
Bafta!

| byancaa13 a răspuns:

Spune-i ce simti. Mai tarziu vei regreta si te vei intreba "Ce ar fi fost daca?"