| xCaTax a întrebat:

Sunt atat de confuza sad. Toata lumea imi zice sa trec peste, si nu pot!
Deci, eram in oras cu gasca, toate buna, mancam seminte, caterinca. Cand l-a un moment dat ni se alatura un baiat ( a). Il cunosteam dar nu foarte bine. Seara am vorbit cu el pe mess, ne-am imprietenit si mai bine de cat eram si tot asa. Peste ceva timp m-a luat in brate si m-a sarutat de fata cu fostul meu prieten (c). C a facut crize atunci cand A m-a sarutat. Peste cateva zile, am fost cu A. Era atat de frumooss >8-! Toate mergeau aatat de bine. Simteam ca intr-adevar vom avea o realtie frumoasa. Dar, ieri mi-a spus ca nu are rost sa continuam deoarece tine mai mult la C si nu il poate vedea cum in fiecare zi e trist atunci cand ne vede impreuna. Am crezut ca poate asta a fost ceva spontan si ne vom impaca. Atunci cand am iesit afara, a venit si m-a luat in brate, mi-a zis sa nu mai plang si apoi mi-a zis niste lucruri oribile, ca nu a tinut niciodata la mine, ca el e baiat rau eu sunt fata buna si nu ma merita si tot asa.
Dar cred ca a zis toate astea doar ca sa-l uit. Doar ca eu nu pot face asta! De aseara plang incotinuu si nu mai pot! M-am atasat asa tare de el! Ce sa fac?sad

3 răspunsuri:
| Marrriaaa a răspuns:

E grava situatia! Nu e chiar baiat rau, vrea sa para baiat rau, tine la tine, chiar te place pentru ca daca nu te-ar fi placut nu ar fi stat cu tine, ce naiba! Chestia e ca: cum suferi tu acum dupa el, poate asa sufera si prietenul ala. Posibil sa creada ca daca s. a despartit de tine, tu te vei impaca cu fostul si amandoi veti fi fericiti. S. a gandit sa renunte acum la tine, pentru ca dupa s.ar fi putut sa tina mai mult la tine si ar fi fost mai greu. Chestia e ca trebuie sa vorbiti doar voi doi intre patru ochii si sa. l intrebi de toata chestia asta, iti vei da seama de ce spune dupa reactia lui, dupa privire, dupa comportament, si va trebui sa. i explici ca nu te mai intereseaza fostul si alte chestii. Daca e cua devarat baiat rau si il sticu reputatie de cuceritor care lasa fetele balta inseamna ca doar i.ai cazut in plasa.

| SweetSecrets a răspuns:

Sa inteleg ca C. si A. sunt foarte buni prieteni din moment ce A. a renuntat la relatia cu tine pentru ca ii era mila de C. happy
Mi se pare ceva totusi ciudat...esti sigura ca cei doi chiar sunt prieteni si ca C. nu il are cu ceva la mana pe A? E posibil ca C. sa il fi amenintat pe A.
Niciun baiat nu ar fi procedat asa in locul lui A., ba chiar ì-ar fi facut in ciuda lui C. si s-ar fi simtit bine stiind ca iubita lui este dorita de mai multi baieti:X.Pe de alta parte, daca chiar este adevarat ce spune A., asta inseamna ca el chiar are o inima buna si nu isi tradeaza prietenii, insa aceasta afirmatie se contrazice cu cea''sunt un baiat rau'''batting eyelashes. Lucrurile acelea oribile le-a spus probabil ca sa te indeparteze, nu pentru ca asta a simtit.
Nu mai plange, asta este, nu ai de unde sa stii ce l-a determinat pe A. sa se desparta de tine, insa el a fost un fraier, care trebuia sa fie cu tine in continuare nepasandu-i de parerea fostului iubit al tauwinking. Situatiile astea se intampla mereu, fostul iubit este gelos pe actualul iubit al unei fete, dar in niciun caz actualul nu da vreo importanta acestui lucru, ba chiar il face sa se umfle si mai mult in pene si sa-l ameninte pe fostul prieten sa nu te mai cautehee heelove struck

| JoshuaNNN a răspuns (pentru SweetSecrets):

De fapt, majoritatea ar proceda la fel ca baiatul de mai sus, daca intr-adevar tipul ii era un bun prieten fostului ar fi lasat-o ca el [C cred] sa numai sufere dupa ea. A crede ca o prietenie este mai importanta decat o relatie nou intemeiata, atata timp cat C il pune sa faca o "alegere" intre prietenie sau relatie [poate nu intr-un mod direct, dar prin suferinta ce o provoaca[C], A trebuie sa aleaga]. Faza de genul "sunt baiat rau, nu te merit" sunt spuse asa, doar ca nu te mai faca pe tine sa plangi dupa el, e clar ca baiatul tine la tine daca ati fost impreuna.
Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu fostul tau prieten, sa ii explici situatia, sa-i zici ca numai puteti fi prieteni[impreuna] sa incerci sa faci "pace" cu el si apoi sa vorbesti cu baiatul asta.