| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat am 15 ani si sunt licean(clasa a 9-a), as avea nevoie de ajutorul vostru. Mie imi place de o fata din liceu(ea este in alta clasa decat mine), dar in 5-8 am fost in aceeasi clasa si m-am purtat frumos cu ea am ajutat-o, dar nu stiam daca ma place.Acum suntem in clase diferite in acelasi liceu, dar nu prea pot comunica cu ea, fiind separati, ea nu foloseste messengeru si nici calculatorul. Ce as putea face sa fiu impreuna cu ea eu chiar o plac dar nu stiu daca si ea.Va rog frumos astept raspunsuri serioase dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Ia un coleg cu tine (pentru mai mult curaj laughing ) si intreab-o ceva legat de scoala.Din una-n alta o sa incepeti sa va salutati pe coridor.Cand o sa mai ai ocazia s-o prinzi singura, da-i un biletel sau o scrisoare cu ceea ce simti, asta daca n-ai curaj sa-i zici in fata.Intreab-o daca o poti conduce pana acasa.Asa veti avea timp sa discutati mai multe.Mari cacaciosi si barbatii astia...Nu va mananca nimeni! E o fata! E om ca tine! De ce ti-e teama? Normal ca daca te duci la ea "vrei sa fii cu mine?" o sa-ti zica nu, pentru ca nici nu te cunoaste! Ai rabdare s-o cunosti si tu, sa te cunoasca si ea.Ca poate dupa ce-o cunosti mai bine n-o sa-ti mai placa.

6 răspunsuri:
| DomGoe a răspuns:

Asteapta in fata clasei ei si gandeste-te la o discutie cum ar fi:ce mai e pe la tine prin clasa? ce-ti mai fac colegii? etc...

| DorelSudoru a răspuns:

O prinzi la liceu s vorbesti cu ea daca ati fost colegi in 5-8...si e imposibil sa nu foloseasca nici telefonul'

| zakuza007 a răspuns:

T4ny4 are dreptate...big grin

| Jigsaw a răspuns (pentru T4ny4):

Citez "Mari cacaciosi si barbatii astia...Nu va mananca nimeni! E o fata! E om ca tine! De ce ti-e teama?" Teama de un refuz, draga mea.Habar n-ai cat doare.

| T4ny4 a răspuns (pentru Jigsaw):

Doare mai tare sa stii ca n-ai facut ceva cand ai fi putut!

| Jigsaw a răspuns (pentru T4ny4):

Eh.poate.