| MirunaSunrise a întrebat:

Sunt cu un tip de jumatate de an. Este un baiat bun doar ca sunt anumite lucruri, anumite perspective care ma descurajeaza foarte tare. Cand ne-am inceput viata sexuala am vorbit cate ceva de placerile noastre, de pe atunci mi-a spus ca are o fantezie sa o facem in masina. Am zis ok, din moment ce lucrurile sunt serioase intre 2 parteneri, merita sa incerci chestii noi. Ei bine, dupa jumatate de an, inainte sa ma aduca acasa, m-a intrebat daca ne mai plimbam putin. Nu mi-a trecut prin cap, dar el intentiona sa facem anumite chestii, atunci m-am suparat destul de tare, mi-a zis ca e una dintre fanteziile lui, lucru pe care il stiam dar parca a fost...prea spontan. Ceea ce m-a frapat a fost faptul ca a fost atat de suparat de chestia asta incat 2 zile n-am mai vorbit deloc. Mi-am spus ca nu are rost sa-l caut, daca e atat de importanta chestia asta, mai presus decat ceea ce vreau eu, e degeaba. Apoi mi-a scris el si a spus sa ne vedem, probabil sa-si ceara scuze, pentru ca dupa cum am mai spus, e un baiat bun in sinea lui, si nu as merge pe premisa ca sta cu mine doar ca sa se culce, avand in vedere ca ar avea destule cu care sa aiba aventuri. Eu nu il inteleg, monotonie in pat nu este, in special din cauza faptului ca suntem totusi la inceput, am acceptat si oralul, pe care unele fete il considera dezgustator. Chiar nu inteleg ce gandeste, tinem amandoi unul la celalalt dar avem probleme pe care un cuplu le-ar avea poate dupa 2-3 ani de relatie, vorbind de sexualitate. Probabil ca unii baieti vor neaparat sa o faca in masina, fiecare cu fixurile lui, dar sa te superi si sa nu mai vorbesti 2-3 zile? Chiar atat de descurajant e refuzul asta? Spuneti-mi cum ar trebui sa abordez situatia? Nu e ca si cum nu as vrea sa ii satisfac aceasta fantezie, dar pur si simplu cred ca ar fi fost penibil si pentru el sa ma intrebe "vrei acum sa mergem sa o facem in masina?". Incerc mereu sa privesc problema din toate perspectivele, acum chiar nu stiu cum sa tratez chestia asta cu maturitate pentru ca am ajuns sa ma gandesc foarte des la despartire pentru ca nu sunt o tipa din filmele porno sa fiu dispusa la orice, la orice ora. Indignarea lui m-a suparat foarte tare. Baieti, voi ce spuneti? As aprecia raspunsurile serioase. Multumesc!

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fie vorba intre noi, pe el nu-l intereseaza decat fantezii noi sexuale, nimic mai mult. Supararea lui nu este decat superficiala, stiind ca in acest mod isi atinge mai repede scopul.

| Maly29 a răspuns:

Eu nu înțeleg de ce îți pasa atât de mult de el. în detrimentul tău! TU trebuie sa te respecți mai mult; nu crezi ca ai înghițit destule mitocanii din partea lui?
Gandeste-te ca el așa o sa rămână, întrebarea mea este, ești tu dispusa sa-i acceptați toate astea?
Părerea mea este ca tu ar trebui sa fii cea supărată, și nici pe departe el!

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu pierde deloc timp baiatul laughing

| MirunaSunrise explică (pentru UnBroken2016):

In ce sens? argumenteaza, te rog...

| ubox7007 a răspuns:

Chestia asta pe mine ma face sa rad, din pct meu de vedere, fanteziile lui sunt chiar foarte monotone si deloc wow, dar si faptul ca nu a mai vorbit cu tine 2-3 e la fel de ciudat, pentru mine amandoi sunteti un pic diferiti fata de mine, eu nu as stau cu o persoana care reactioneaza asa daca nu e dispusa sa se schimbe, dar eu am si fantezii si mai extravagante decat in banala masina, dar nu esti nici tu o persoana interesata in astea, in fine... Eu cred, asa mai obiectiv ca el este imatur si tu esti nu prea receptiva la sex, gen in opinia mea, oralul, normalul si analul nici macar nu sunt fantezie ci baseline. Dar daca nu esti genul care sa considere baseline ceea ce eu consider baseline, nu e nimic gresit, doar nu esti foarte dispusa, sunt tipi cu gramada care nu doresc decat normal, poate ii gasesti mai greu dar sunt. Eu nu vreau sa ma bag unde nu imi fierbe oala, dar daca nu se maturizeaza si nu vorbiti si voi exact ceea ce vrea fiecare si pe viitor, nu cred ca aveti un viitor stralucit.

| marggraf a răspuns:

Maly,esti pe partea cealta a lumi, mai bine nu ziceai nimic.Probabil s-a simtit prost si din asta avand in vedere ca stiai despre fantezia lui, poate s-a gandit ca e ceva ce te dezgusta de nu vrei sa faci, nu lrea inteleg treaba cu 2-3 zile sa nu vorbiti deloc, mi se pare absurd, depinde si cine pe cine baga in seama de obicei

| DarkCrina a răspuns:

Nu e rau ce ti.a propus. Sa fi vazut cum era daca iti propunea sa mai adaugati un partener. Pana la urma e ceva intim intre voi doi. Cred ca l.a suparat modul in care ai abordat problema, de parca te.a jignit si ca nu ai fost deschisa la asta. Dar probabil problema a fost ca i.ai ranit cumva orgoliul propriu prin refuz. Important e ca a fost capabil sa treaca peste asta si la fel ar trebui sa faci si tu.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru MirunaSunrise):

Am cunoscut pana acum cativa papa lapte care le-ar fi luat ani de zile ca sa aduca vorba de sex oral intr-o relatie, ce sa mai zic in masina sau naiba mai stie pe unde ( si culmea ca astia nu sunt nici acum intr-o relatie, degeaba sunt ei de °treaba° ). Vroiam sa spun ca macar el nu pierde timp fata de altii. Si bravo voua, faceti acum cat sunteti tineri nu la 50 de ani cand deja v-ati plictisit de viata daramite de voi. Sunt persoane asa si asa, uite diferenta intre primele 2 raspunsuri si ultimele 3. Primi 2 zici ca au 80 de ani, privind fanteziile care ceva °iac° sau vezi domne ai facut mare nenorocire sau el e °baiatul rau ° si tu esti ingerul care a venit dracusorul sa il schimbe ) si ultimii se vede ca sunt nascuti dupa 85 in coa. Mai dezghetati sa zicem si inteleg nevoile lui. Da, a fost cam stupid din partea lui ca nu a mai vorbit 2 zile dar nu vad nimic rau cu ce vrea el atata timp cat tu nu ai o problema cu asta. Distrati-va acum cat puteti, a trecut vremea bunicii cand lumea facea sex doar in pozitia misionarului.

| Gabriela2005LoveSelenaGomez4ever a răspuns:

Sti ce nu inteleg eu? Iti pasa prea mult de el, de ce simte in timpul actului sexual ca uiti de tine. Te-ai intrebat vreodata ce vrei tu in viata voastra sexuala? Cum el isi exprimă fanteziile liber si tu poti spune "Eu momentan nu vreau sau nu sunt pregatita să fac asta". Este "satisfacator" sa o faci in masina, dar daca tu nu vrei sau ti se pare ciudat si patul este o foarte buna optiune. Nu te lasa controlata de el! Ca atunci cand ai spus " i-am facut si oral", pe bune? I-ai facut oral doar pentru ca el "ti-a ordonat" ca vrea oral?! Scuze ca iti zic dar mi se pare penibil, ce are daca mai asteapta pana esti si tu in stare si crezi ca o sa te simti bine? Nu ii da totul la "botul calului", fa-l sa astepte, atunci o sa fie mult mai înfierbantat si te-ar dori mai multwinking Eu zic sa il pui si pe el sa iti faca oral si toate chestiile astea, de ce sa fie doar el 'satisfacut'?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu ai inteles corect lucrurile. Nu trebuie sa fii o actrita de filme porno ca sa iti placa sa faci dragoste. O femeie normala, indragostita, nu isi calculeaza ce face in pat, face spontan ce simte si ce vrea. daca doar accepti sexul oral, nu iti place, nu ti-l doresti, nu te excita, atunci mai bine o lasi balta, nu are rost sa il faci din obligatie. Spune-i ca nu iti place, ca nu iti doresti si gaseste altceva de facut, ceva ce iti place cu adevarat si ce te excita.
Eu ii inteleg supararea. E mai mult dezamagire. E nevoie de mult curaj sa iti marturisesti si sa iti pui in practica fanteziile sexuale. Si daca esti refuzat brutal, te simti prost, e umilitor. Poate tu nu ai fost suficient de diplomata, uneori, chiar daca cuvintele sunt blande si glumete, un gest, un ton al vocii, o grimasa dau o nuanta dura refuzului si asta e neplacut.
daca nu te simti confortabil sexual in relatie, atunci chiar ar trebui sa va despartiti. Eu cred mult in compatibilitatea sexuala si in importanta ei. Nu trebuie niciodata sa faci in pat lucruri pe care doar le accepti, este distrugator. Poate tu esti mai conservatoare, e dreptul tau, dar atunci nu te potrivesti sexual cu un barbat cu fantezii mai neobisnuite.

| ania a răspuns:

Mai bine nu ai mai face sex cu nimeni până nu te căsătorești. Dumnezeu nu te-a cret să fii obiect sexual pentru nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca tu esti dispusa la aproape orice, ma rog, cred ca-i vorba de sex oral in masina, ceea ce nu-i indicat pentru ca nu este legal si nici moral.
Dar vad ca tu ai acceptat si sexul oral, dar el iti face sex oral?
Cum este cu satisfactia reciproca?
Scuza-ma, dar nu este de ajuns sa spui ca sexul este ok, pentru ca pot citi printre randuri ca tu nu esti satisfacuta.